Riješeno

Naknade za prijevremeni raskid

  • 31 August 2018
  • 4 odgovora
  • 7198 pregleda

  • Aktivni forumaš početnik
  • 13 odgovora
Razmišljam se o prijevremenom raskidu ugovorne obveze za mobilnu pretplatu, pa me interesira, ako je poznato forumu, koji su troškovi koje mogu očekivati. Imam mjesečni popust na pretplatu u iznosu od 40kn i plaćam uređaj 50kn mjesečno.
Da li ja prilikom raskida moram platiti preostale rate za uređaj plus iznos popusta ili ili kompletne iznose preostalih mjesečnih pretplata?
Bio bi zahvalan ako neko ima iskustva sa Vipom, da znam, prije nego se upustim u razgovor sa njihovim službama.

Lp,
icon

Najbolji odgovor od A1_Sanja 3 September 2018, 14:00

Pogledaj original

Odgovora 4

Razina korisnika 5
Bedž +2
Bilo ti je već par tema na to,
Plaćaš popust x mjeseci do kraja + rate uređaja x mjeseci do kraja ILI preostale mjesećne pretplate, ovisi što ti je povoljnije
Razina korisnika 3
dejane pozdrav. Kako je Tromy rekao, već smo pisali o tome. No, ponavljanje je majka znanja 🙂 Zato se podsjetimo svi zajedno. Prijevremeni raskid ugovora odnosno raskid ugovora prije isteka minimalnog ugovorenog razdoblja korištenja naplaćuje se prema važećem cjeniku i u skladu s Općim uvjetima poslovanja VIPnet-a.

U tom smislu, korisnik koji odluči raskinuti ugovor u cijelosti prije isteka ugovorne obveze isplaćuje ono što je povoljnije za njega između:

- preostale mjesečne naknade za ostatak razdoblja obveznog trajanja ugovora ili
- naknadu u visini popusta na proizvode i usluge koje je ostvario, ako ta opcija postoji

Što se otplate uređaja na rate tiče, to se naplaćuje također na zadnjem računu. Koristim ovu priliku kako bi te pitala i koji je tvoj razlog zbog kojeg razmišljaš o raskidu? Zadovoljstvo korisnika od iznimne nam je važnosti. Ako želiš da napravimo nešto za tebe, tu smo i rado ćemo provjeriti i napraviti sve što je u našim mogućnostima.
dejane pozdrav. Kako je Tromy rekao, već smo pisali o tome. No, ponavljanje je majka znanja 🙂 Zato se podsjetimo svi zajedno. Prijevremeni raskid ugovora odnosno raskid ugovora prije isteka minimalnog ugovorenog razdoblja korištenja naplaćuje se prema važećem cjeniku i u skladu s Općim uvjetima poslovanja VIPnet-a.

U tom smislu, korisnik koji odluči raskinuti ugovor u cijelosti prije isteka ugovorne obveze isplaćuje ono što je povoljnije za njega između:

- preostale mjesečne naknade za ostatak razdoblja obveznog trajanja ugovora ili
- naknadu u visini popusta na proizvode i usluge koje je ostvario, ako ta opcija postoji

.

Zar naknada u visini popusta koji je ostvario ne bi trebala značiti do dana raskida iskorištene popuste?
Dakle ako sam ja ugovor koristio 13mjeseci i popust na pretplatu od 30kn, onda trebamo platiti 13x30kn? kao naknadu za raskid
Razina korisnika 5
Bedž +2
Mislim da si krivo shvatio "ostvario popust" ti je po meni popust koji si dobio na tarifu a ne koliko mjeseci si imao popust, najbolje ti je poslati emajl pa neka računaju koliko te raskid košta, to je djabe ali naravno da im treba onih famoznih 15 dana da ti jave.

Odgovori