Riješeno

Koliko se pretplata može uzeti na jednu osobu?

  • 14 January 2017
  • 26 odgovora
  • 18959 pregleda

Razina korisnika 3
  • Aktivni forumaš početnik
  • 54 odgovora
Ovako malo gledam i po drugim operaterima te me cisto informativno zanima...

Koliko se može uzeti pretplata s uređajima?

Primjer:

Ja sada dođem i želim uzeti dvije iste ili tri iste pretplate sa tri ista mobitela. Moguće?

U UK postoje uvijeti po kojima se može uzeti vise pretplata i uredaja na jednu osobu. Ako zelite dvije pretplate sa dva mobitela onda vec mora ici preko banke naplata pa me cisto zanima kakva je ovdje situacija.
icon

Najbolji odgovor od Sunasce 15 January 2017, 07:11

Pogledaj original

Odgovora 26

Razina korisnika 7
Bedž +3
Možeš uzeti dvije odjednom, obično naplata isto ide preko trajnog naloga osim kod nižih pretplata, nakon 6 plaćenih računa možeš uzeti još, a možeš imati ukupno 7 usluga po istom OIBu (uključujući mobilne, fiksne, TV, satelitske itd...).
Razina korisnika 3
Pa da i pretpostavljao sam vjerovatno mozes uzimati tarife do L+ i to je plafon neki i to sigurno ne sve mobitele nego odredene. To je ok inace bi ljudi dizali masovno pa ne bi ni placali neces vjerovat ali ima ljudi koji bi digli sigurno pa ih boli briga kad im dode kasnije sve to 5x vise na naplatu.
Razina korisnika 7
Bedž +3
Nećeš vjerovati, ali ljudi to svejedno rade 😃 zato su operateri tako strogi, a cijene tako napuhane.
Razina korisnika 3
Pa nije ni čudo što ljudi kukaju da je loše u Hrvatskoj kad su dužni najviše bankama i teleoperaterima. Jedno vrijeme sam živio u Njemačkoj prije UK i tamo naši ljudi nakon prve dvije plaće odma kupuju na kredit auto i uzmu odma 2-3 mobitela na pretplatu po 60 eura.

Nakon toga dolaze u Hrvatsku na odmor koji su naravno mogli doci jedino ako udu u minus, a taj isti minus onda otplacuju cijele godine.

Naravno bitno je da kad dodu u Hrvatsku da govore drugima da su to oni sve kupili u gotovini bez kredita i minusa.

U UK je druga prica gdje ako neces raditi neces ni imati a ako ces raditi nije nikakav problem naci posao, dobro placeni posao.

Zalosno je ovo da se operateri nisu bolje zastitili mada u Hrvatskoj postoji ovrha ali sto kada nista nema na sebi, nikava primanja ... dug ce se gomilati, osoba zivi kod roditelja i ne radi ... Zatvor? Sumnjam jer za to još nisam čuo da se izde u zatvor mada je to kazneno dijelo krade po meni.

Citam malo po portalima i nailazim na stare članke o osobama koje su uzimale na tude osobne iskaznike (ukradene) mobitele i pretplatu i stijecale protupravnu korist na stetu drugoga a do dan danas nisu sankcionirane.

Kako može netko npr. sa mojom osobnom otici i dignuti pretplatu na moje ime? Što rade dijelatnici i u što gledaju? Ništa im nije sumnjivo?

Sve je to u dogovoru i sa djelatnikom?

WTF
Razina korisnika 7
Bedž +3
Prije se znalo dogoditi da naprave na licu mjesta, sad je sve lakše kad online ili telefonom sve obaviš i pozdrav... Kasnije plači...
Razina korisnika 3
Ali koliko ja znam zakon nalaže da je "ugovor" sklopljen telefonski nevažeći odnosno da po zakonu to nije ugovor iako je osoba rekla DA.

U većini slučajeva se ne snimaju razgovori mada uvijek kod svakog operatera na svijetu ti to naglase prije nego ti se javi operater.. Dosta sam se informirao o novim zakonima pa koliko znam da je svaki ugovor moguće raspinuti u roku od 7 ili 14 radnih dana od dana potpisivanja. E sada vjerovatno snosis troskove do tada koje si nabio i ako si uzeo uredaj moras ga otplatiti po punoj cijeni.

Ugovor sklopljen kod prodajnih predstavnika na terenu je moguce raskinuti u roku 14 dana od dana potpisa barem je tako prije bilo. Isto tako znam da svaki ugovor sklopljen na terenu (gdje su najcesce ljudi i prevareni od strane prodajnog predstavnika) se provjeravaju tj. zovu ih iz SZK te ponovno prolaze s njima sve informacije.

Ovo pišem s ciljem informiranja drugih ljudi ako im bude potrebno ovako nesto a ako bilo gdje griješim ispravite me da ne bi bile krive informacije napisane.

Isto tako ako moderator smatra da treba promjeniti naslov teme u neki prigodan neka to ucini necu se buniti 😉

Eto dobili ste jos jednog aktivnog clana na ovom forumu posto cu imati vise slobodnom vremena dok sam u RH a inace pratim tehnologiju etc.

Trenutno se upoznajem sa RH operaterima i hvatam gdje je što loše- dobro ali sve je to na kraju ista stvar samo negdje bolje markentinski upakirano.
Razina korisnika 7
Bedž +3
Kako kada. Ugovor na daljinu je važeći odmah, tj. kad operateru stigne potpisani ugovor, ovisi o situaciji. Ima tu puno mjesta za mutna posla.
Razina korisnika 3
Tako je, važeći je ali se može raskinuti u određenom periodu kako i zakon nalaže. Isto tako kao što osobe iznad 70-80+ godina ne smiju potpisivati nikakve ugovore odnosno tvrtke partneri telekom operatera imaju zabranu da rade s takvim ljudima jer ih je najlakse obmaniti a svi znamo da PP rade na proviziju
Razina korisnika 7
Bedž +3
Točno, ali ako ne znaš da si nešto potpisao (češće ne zovu nego zovu, a ako i zovu, opet zovu prevaranta koji sve ponovi) onda ne možeš ni raskinut.
Nema zakonske podloge da se napravi takva diskriminacija i svim starijim osobama, ako inače imaju poslovnu sposobnost, ona oduzme... Ne znam tko se usudio donijet takav zakon. Po istom pravilu mogli bi zabranit i svima ispod 30 jer isto često nisu svjesni što znači pretplata i ugovorna obveza, a ovaj forum i drugi svjedoče da i brojni pripadnici ostalih kategorija također spadaju u takve "nesposobnjakoviće".
Razina korisnika 3
Ovo pišem iz iskustva jer sam se par puta zatekao u prisustvu osoba koje su starije i gdje su htjele potpisati pretplatnički ugovor ali im prodajni predstavnik rekao da to kod njega ne mogu napraviti te da to odu u centar to napraviti.

Isto tako sam svijedočio i jednom situaciji gdje je prodajni predstavnik morao zvati svog nadredenog (vjerovatno voditelja tima) da mu da odobrenje da toj osobi moze napraviti zahtjev kako to PP vole vise reci jer ugovor nekako zvuci vise zastrasujuce.

Radim u UK telekomunikacijama pa otprilike sam upoznat i praksom u RH jer sam imao svakojake za mene banalne tecajeve prije nego cu se privremeno vratiti u RH, ok nisam u prodaji nego u marketingu ali sve je to isto pakovanje na kraju ;)

Mladi nažalost srljaoju neznajuci koju odgovornost pretplata nosi i misle to ce roditelji placati a cesto roditelji niti ne znaju da su uzeli pretplatu pa se krenu racuni skrivati etc. gdje se radi jo veća steta po njih.

Većinom se te pretplate niti ne koriste nego su uzete zbog mobitela, televizorra, tableta etc. kako bi dosli do sto brze zarade
Razina korisnika 7
Bedž +3
Eh... Eto sve znaš, samo se nemoj hvaliti da si u marketingu
Razina korisnika 3
Čisto sam ušao u raspravu da čujem i nečije drugo mišljenje o svemu samo mi je žao sto se više osoba o ovoj problematici nije uključilo u raspravu.
Razina korisnika 7
Bedž +3
Mrs otkinilo me...
Našalila sam se da tvoju vrstu volimo manje i od prodavača i agenata
Razina korisnika 3
Volim ja i šale na svoj račun nema nikakve ljutnje samo ti daj ali umjereno 😉

Volim ja tebe 😉
Razina korisnika 7
Bedž +3
Šta ćeš, to ti je u opisu posla hahaha koliko se god ljutili znamo da prodavači samo serviraju što im je dano/naređeno... A marketari su na meti kad pročitamo LOOdilo, šeranje itd hahaha
Razina korisnika 3
Istina živa, a ni mi nebi mogli bez prodaje jer i nama trebaju povratne informacije od njih. Svi koji kažu da je lagan posao biti PP ili raditi u centru grdno se vara jer korisnik se prvi istrese na covjeka koji mu nista nije skrivio samo radi svoj posao.

Eh kad se sjetim dok sam bio u Optimi pa prešao u HT to su bili dani a ekipa za 5
Razina korisnika 7
Bedž +3
Svi to znamo(ju), al neko mora bit meta kako god okreneš.
Razina korisnika 3
Možeš uzeti dvije odjednom, obično naplata isto ide preko trajnog naloga osim kod nižih pretplata, nakon 6 plaćenih računa možeš uzeti još, a možeš imati ukupno 7 usluga po istom OIBu (uključujući mobilne, fiksne, TV, satelitske itd...).

Danas sam inforamtivno pitao da li se mogu uzeti dvije pretplate na jednu osobu a dijelatnik mi je rekao da to nije moguće nego da se to tek moze naprati nakon 6 mj. sada što je istina stvarno nisam upućen.

Čisto da prenesem informaciju koju sam danas dobio na prodajnom mjestu.
Razina korisnika 7
Bedž +3
Jedino ako od nove godine nisu šta mijenjali... Uvijek je dosad bilo da se mogu dvije odjednom, treća nakon 6... Pitaj još kojeg djelatnika... Žao mi je što nemamo stare postove... Ovo su dosta puta pitali pa i VIPovci potvrdili...
Razina korisnika 3
Svakako sutra idem ponovno u VIP Centar jer danas u ovom kojem sam bio nisu imali mobitel na stanju koji je prijatelj htio pa sam se cisto malo raspitao o nekim stvarima kad sam vec bio tamo.

Sutra cu otici namjerno u drugi VIP centar kad riješim sebi pretplatu sutra da vidim što će mi oni reći baš me zanima.
Razina korisnika 4
Ali koliko ja znam zakon nalaže da je "ugovor" sklopljen telefonski nevažeći odnosno da po zakonu to nije ugovor iako je osoba rekla DA.

U većini slučajeva se ne snimaju razgovori mada uvijek kod svakog operatera na svijetu ti to naglase prije nego ti se javi operater.. Dosta sam se informirao o novim zakonima pa koliko znam da je svaki ugovor moguće raspinuti u roku od 7 ili 14 radnih dana od dana potpisivanja. E sada vjerovatno snosis troskove do tada koje si nabio i ako si uzeo uredaj moras ga otplatiti po punoj cijeni.


Kasno Marko na Kosovo stiže, ali migrena ne voli svjetla i ekrane :D

Dakle, kao prvo, snimaju se SVI pozivi.

Ako putem telefonske prodaje pristaneš na ugovor, važeći je i bez tvog potpisa, jer je sklopljen telefonskim putem. Raskinuti možeš unutar 7 dana ako potpisuješ u poslovnici ili 14 dana ako zasnivaš bilo kojim drugim putem.

Što se tiče ograničavanja uzimanja usluga starijim ljudima... nema šanse. Ako imaš 105 godina, možeš potpisati sam ugovor kakav hoćeš (što si i zalužio ako si već doživio tu dob 😃 ).

Broj pretplata koje uzimaš ovisi o tvojim godinama i jesi li novi ili postojeći pretplatnik, ter uzimaš li i trajni nalog.

Više se ne sjeća što sam htjela reći 😃
Razina korisnika 3
Cisto informativno sam saznao da se može imati samo jedna pretplata do 28 godine
Razina korisnika 4
@noord3v Nakon tri plaćena računa može još 🙂
Razina korisnika 3
Ali vam VIP može i odobriti drugu pretplatu kao što se upravo desilo mom prijatelju. Upravo su ga kontaktirali i može iskoristiti istu ponudu po istom OIB-u bez trajnog naloga ukoliko se ne radi o vecim iznosima tarifa i mobitela

Pretplatu moze sklopiti putem telefona ili u VIC centru.

Upravo mi je javio porukom da su ga zvali i da su mu odobrili posto je on htio i za suprugu uzeti tarifu kao sto sam i ja sebi

Cisto informativno ja sam prezadovoljan pretplatom koju sam dobio i svaki dan se cujem sa zenom po 2-3 sata a potrosio sam niti 300MB ... Viber, Skype...
Razina korisnika 4
@noord3v Odlično, drago mi je da si sve riješio i da ti usluga odgovara 🙂

Odgovori