Riješeno

Brzina potrošnje interneta iz tarife

  • 23 November 2017
  • 1 odgovor
  • 307 pregleda

Pozdrav,

u 4. mj. sam se prebacio na tarifu 4+4 GB-a (prije sam bio na 4 GB) te sam u zadnje vrijeme primijetio drastično veću potrošnju prometa nego inače. Tih 8 GB-a kojih imam nestanu u roku od 15 dana, prijašnjih 4 mi je trajalo mnogo duže, eventualno bi pred kraj mjeseca morao dodati koji GB. Uzeo sam u obzir da imam novi aparat (S8+), minimalno koristim aplikacije kada nije spojen na WI-FI mobitel (ugasio sam opciju da mobitel koristi mrežu ako je WI-FI signal slab). Uzet ću aplikaciju youtube kao primjer, u novembru sam pazio da ju minimalno palim dok nije spojena na wi-fi, znači desetak pjesama je poslušano dok nije spojen na WI-FI mobitel, te dobivam poruku 16.11. da sam potrošio cijelu tarifu (8 GB), odem pogledati potrošnju na mobitelu te mi javi da je potrošeno 3 GB prometa na youtube aplikaciji a npr. na whatsapp-u kojega konstantno koristim i gdje dijelim videa i slike mi javlja da je potrošeno 33 MB-a (realno više prometa je trebalo biti potrošeno s obzirom na primljene video file-ove nego youtube) I nisam jedini koji ima ovakvih problema, zbilja nije u redu da plaćam pretplatu s toliko prometa a da moram paziti na potrošnju kao da sam na bonovima (a poanta pretplate je da se izbjegnu takve brige i da se slobodnije koristi promet.). Može li mi netko možda identificirati problem ili ponuditi neko rješenje jer je ovo zbilja suludo.
Hvala vam na pažnji,

Lijep pozdrav.
icon

Najbolji odgovor od robogo 23 November 2017, 17:27

Pogledaj original

Odgovora 1

Razina korisnika 5
Postavke - Korištenje podataka - postaviti prvi dan mjerenja na dan aktivacije paketa iz tarife i pogledati što troši.

Odgovori