Kupovina mobitela

  • 26 August 2019
  • 2 odgovora
  • 3467 pregleda

Naime , koristim vec evo godinu i dva mjeseca A1 broj i uzeo sam mobitel na rate i citam u uvjetima koristenja da na istom ugovoru imate pravo imati 3 mobitela na rate ,dakle tel koji sam uzeo vise nemam i sad kad hocu da uzmem jos jedan putem web shopa mi kad sve popunim kaze na kraju produljenje moguce tek u 4mj 2020 godine, pa ako moze malo objasnjenje.... HVALA

Odgovora 2

@doriangrayns Bok!

Kako je navedeno pod Uvjetima korištenja otplate uređaja na rate:

"Korisnik na pretplatničkom ugovoru istovremeno može imati aktivna maksimalno 3 (tri) ugovora o kupnji uređaja uz obročnu otplatu. U tom slučaju se postojeći ugovor(i) o kupnji uređaja uz obročnu otplatu nastavlja(ju) se otplaćivati sukladno otplatnom planu, osim ako korisnik ne zatraži drugačije. Ako se bilo koji ugovor o kupnji uređaja na rate raskida, automatski će preostale neplaćene rate biti naplaćene na sljedećem A1 pretplatničkom računu. Korisnik može koristiti ovu opciju samo ako prema uvjetima korištenja tarife, usluga ili paketa usluga ima pravo na kupovinu novog uređaja na rate s obzirom na postojeću ugovornu obvezu (primjerice – na postojećem ugovoru nema ugovornu obvezu ili ima mogućnost uzimanja nove ugovorne obveze na 12 ili 24 mjeseca)."

Moguće je uzimanje drugog uređaja ako se zadovoljavaju uvjeti. Što po tvojoj pretplati nije slučaj pošto si još pod ugovornom obvezom te još uvijek nije prošao rok od 89 dana prije isteka koji omogućuje ranije produljenje. Baš kako je navedeno u zadnjoj rečenici, nema ugovorne obveze ili ima mogućnost uzimanja nove ugovorne obveze (to je ovo što sam naveo 89 dana).
Opet mi nije jasno ako kaže da je moguce Tri a ja uzeo samo jedan kako onda nije moguce?

Odgovori