Riješeno

vrijedi li garancija bez garantnog lista

  • 26 August 2021
  • 2 odgovora
  • 1061 pregled

Razina korisnika 1

Ovako Imam htc vive koji je mislim bio dio neke promocije, ja sam uređaj otkupio od nekoga ko ga nije koristio i na kutiji ima zalijepljena "potvrda o datumu kupnje iz garantnog lista"  na njemu piše da je potvrda nužna za ostvarenje garancija, a za garantni list da se na njemu nalazi više informacija... Tako da ne znam je li garantni list neophodan? 

S uređajem je sve uredu samo ga mislim prodavati pa ne znam mogu li ga staviti pod važeću garanciju ili ne…

Uređa je kupljen 17.1.2020 i mislim da je garancija bila 36 mjeseci. Bilo bi dobro kada bi neko mogao potvrditi sve ovo ili ako trebam garantni list postoji li način da se dođe do njegove kopije...

icon

Najbolji odgovor od A1_IvanaN 26 August 2021, 20:58

Pogledaj original

Odgovora 2

Razina korisnika 2
Bedž +3

Pozdrav @Vedran RS , za ostvarivanje garancije potreban je jamstveni list i račun. Ako je primjerice jamstveni list izgubljen vlasnik usluge može zatražiti kopiju. 

Razina korisnika 2
Bedž +2

što se tiče prava na garanciju bez garantnog lista i računa moje iskustvo je slijedeće. bilo je to prije 10ak godina pokvario mi se tablet koji sam uzeo u Hrvatskom telekomu. odnio sdam ga u T centar i objasnio im da uređaj ne radi ispravno da sam kod njih kupio prije izvjesnog vremena. Tada djelatnica koja radi u t centru mi je rekla da nema problema da joj samo kažem odprilike kad je uređaj kupljen . Rekao sam period unutar kojeg sam kupio uređaj i tada mi je u HT sustavu pronašla račun i garanciski list koje mi je isprintala i poslala uređaj na servis . Nakon odprilike mjesec ipo do dva uređaj mi je vračen popravljen a meni je isprintala moj primjerak garaciskog lista i računa  te ga pečatirala u uručila mi

Odgovori