Pazite se stranih brojeva

  • 1 August 2018
  • 6 odgovora
  • 3274 pregleda

  • Aktivni forumaš početnik
  • 20 odgovora
Dobio sam poziv koji odmah prekine iz egzotične države jer te žele navući da ih ti nazoveš i platiš skupo taj poziv. Pazite se jer očito su opet počeli. To ne rade ljudi već rade automatizirani botovi čisto da znate jer nećete imati s kime razgovarati.

Ne bi bilo loše da se malo obavijesti javnost o tome i podsjeti za ovo da ne bude kasnije bilo žaljenja jer neki ljudi nikad ne nauče...

Odgovora 6

Razina korisnika 7
Bedž +3
Već je poznato da se na nepoznate brojeve ne javlja, kamo li egzotične 😃 Al imaš pravo, neki nikad ne nauče dok se ne opeku...
Razina korisnika 6
Bedž +4
Pozitivno u svemu tome je što se dolazni pozivi ne naplaćuju, a za uzvratiti međunarodni poziv ipak trebaš biti malo dubljeg džepa da bi se uopće usudio tako da vjerujem da svatko tko imalo razmišlja, nema razloga za brigu 🙂
Imam sličnu situaciju u zadnjih pet sest dana, ali poziv dolazi u čudno doba dana i noci. Poziv iza ponoci, jedan bude i do desetak puta u nekoliko minuta. Buduci da je broj skriven, nekoliko puta sam se javio misleci da me zovu poznanici iz Amerike. Kad se javim, nista tisina. Broj je sakriven. Mobitelom sam ga uspio blokirat ali mi mob javlja da nepoznati broj i dalje poziva. Poslao sam dopis sluzbi za korisnike da vidim sta mogu uciniti.
Nekako mi se cini da se ovdje ne radi o fizickoj osobi negom nekom kompu negdje ....
Provjerio sam trenutacnu potrosnju buduci da sam se 2 ili 3 puta javio ali mi je zasad u granici normale.
Razina korisnika 3
Bedž +3
Pozdrav toni100,

kada primjetimo da veliki broj korisnika prima pozive s neuobičajenih destinacija, blokiramo ih, kao što smo 01.08. blokirali pozive s pozivnim brojevima 674 i 678. No, većina naših korisnika već je upoznata s takvom vrstom prijevare. Nema brige. 😃
Meni su u jednom danu došla 4-5 poziva s takvih brojeva. Nisam se javljao. Od toga dana više niti jedan. Valjda su ih sve blokirali...
Razina korisnika 2
Bedž +2

ja sam isto znqo dobiti cudne pozive i provjerom pozivnog broja vidio sam da su pozivi sa afričkog kontinenta . Takve brojeve odmah blokiram i izbroišem ih iz zapisa poziva i to je to...

Odgovori