Kafić

  • 9 December 2016
  • 383 odgovora
  • 16429 pregleda

Razina korisnika 7
Bedž +3


Jedna offtopic tema za čavrljanje o svemu što vam padne na pamet. Admini, svratite na kavu ili pivu, ali budite nježni s pravilima ovdje :D



Dragi moji forumaši!
Čujte i počujte!
U starom Kafiću kroz tri godine natipkali smo gotovo 4200 postova, upoznali se međusobno, opili se na desetke puta, ispili litre kave, razmijenili mnogo viceva, postali bolji metereolozi od dragog nam i često spominjanog gospona Vakule i još mnogo toga. Nadajmo se da ćemo i u okrilju novog Foruma, često rado poviriti u novi Kafić te se i dalje ugodno družiti.

U to ime navalite


Odgovora 383

Razina korisnika 4
Postoji li onda neko dublje značenje ovog teksta:

Cvite moj budi isprid dvora
Čovik tvoj kad se vrati s mora
Spokoj da mi daju
Jidra tvog vapora

???

Ingvar, furešt sa dalekog kontinenta
Razina korisnika 4
Pobucao si 😉 nije ti znoj nego para, tehnički vapor i je parobrod, tj. prvi mehanički pogonjeni brodovi su vapori... A kasnije se to proširilo kolokvijalno za sve brodove koji nisu barke ne vesla, jedrilice bez motora itd :)

Kolokvijalno ha?Zanimljivo baš... a da li ti razumiješ naš dijalekt npr. Se bum vas moril?

🙂
Razina korisnika 7
Bedž +3
Postoji li onda neko dublje značenje ovog teksta:

Cvite moj budi isprid dvora
Čovik tvoj kad se vrati s mora
Spokoj da mi daju
Jidra tvog vapora

???

Ingvar, furešt sa dalekog kontinenta


Pa nema nikakvo dublje od onog koje je, ide ti pjesma spokoj da ti, ne mi

Aaaaaa @Vip_Puljac koji vrag... Počinjem mrziti novi forum. Ne simpatiziram ga od samog po'etka, al sad već želi da se zavadimo!!! Zašto neće da pamti post

Aaaa i evo opet ga otkinilo!!!
Napisah da sam pisala sat bilo bi mi jasno, nego tri minute i ne upamti post!!!
Razina korisnika 7
Bedž +3
Da se vratim tebi @IngvarBlausson30 😞
Tipkam ponovo... Di me otkinilo...
Da dakle dragoj poručuje da ga čeka u dvoru odakle pogled puca na pučinu i kad vidi jedra njegovog broda njoj je odmah lakše, jedra joj pružaju mir, spokoj jer se vraća.
Što se tiče ovog tvog, nemoj pobogu, šta smo ti skrivili... Iako bi forum moglo doći glave ovo bugovito ponašanje.
Meni je draža se bum vas tužil. I da, razumijem puno, nisam preskakala lektire i volim čitati svašta generalno, a i imam prijetelja Zagoraca, Prigoraca, Slavonaca, Slovenaca...
Razina korisnika 4
Super, eto onda ja dolazim iz jednog grada blizu kojeg igra prvoligaš Slaven Belupo, možda ti je malo poznatije?
Razina korisnika 7
Bedž +3
Kad nas vodiš na Kamengrad?
Razina korisnika 4
Vodim vas u grad koji se u prošlosti zvao Cris, pa ti saznaj o kojem se radi!

😉
Razina korisnika 7
Bedž +3
Ne treba tamo, hvala
Razina korisnika 7
Bedž +3
Nisam pametna jel' mi gora ona bura i hladnoća ili ova južina i vlaga :(
Onda je bilo hladno pa ne moš vani, al bar te sunce grije kad sidneš kraj stakla kroz prozor... Sad ne moš vani jer je kiša, al je svejedno i hladno jer nema sunca ni za lijek... Croatian tragedies uffff 😠
Razina korisnika 4
U Zagrebu je snježna mećava, i to onaj mokri snijeg, što ostaje do proljeća. Mijenjam ovu zimu odmah sad za sunce 🙂
Razina korisnika 7
Bedž +3
Potpisujem te, kad vidim ovo vani, kako pada kiša i kako je nebo sivo odmah mi je još 5° hladnije... 😞 Jedva čekam travanj minimalno. Zime mi i previše.
Razina korisnika 4
Ako se više ne javim do proljeća, zatrpao me snijeg i čekamo da se odledim 😃
Razina korisnika 2
Ako se više ne javim do proljeća, zatrpao me snijeg i čekamo da se odledim :D

...evo sada stiže ralica...
Razina korisnika 4
S kojim bi programom mogao napraviti plakat (poziv za sudjelovanje), format u kojem bi printali, A3 ili A4?
Razina korisnika 7
Bedž +3
Ovisi koliko komplicirano... Ako je nešto jednostavno i Word ili paint će poslužit, ako je nešto zahtjevnije/maštovitije Photoshop je majka... Al imaš i drugih opcija... MS Publisher, Adobe Illustrator...
Razina korisnika 4
Ma ništa posebno, trebao bi ubaciti logo organizatora, i još koju sliku, vrijeme i datum,
Razina korisnika 7
Bedž +3
Word skroz ok... Pogotovo ako je noviji Office
Razina korisnika 3
S kojim bi programom mogao napraviti plakat (poziv za sudjelovanje), format u kojem bi printali, A3 ili A4?

Ako nisi neki "maher" uhvati se Worda, a ako barataš bolje Photoshopom naravno da će biti i bolje. Evo ja ću se ponuditi da ti odradim taj plakat ali mi moraš obećati da ćeš i ti se potruditi i svladati napraviti plakat (bilo koji) u Wordu.
Razina korisnika 1



Drago mi je vidjeti stara i neka nova lica 🙂
Razina korisnika 7
Bedž +3
Napokon i to dočekasmo, uvijek je dobro vidjeti nova lica, al bome još bolje ona stara ;)
Dobrodošla Looney 🆒
Razina korisnika 2
...a šta je njoj trebalo toliko vremena da se pojavi...mislio sam ja pitati i prije gdije je ona nego se sve mislim da se možda ne...
Razina korisnika 7
Bedž +3
Ma šefica je čekala da se svi ispucamo pa da dođe na kraju kao sve zvijezde hahaha
Razina korisnika 7
Bedž +3
Ohohoooo... i LooneyTheGreatest se pojavila... To zbog pitanja i teme o iPhoneu, sigurno... 😃
Razina korisnika 7
Bedž +3
Ma nije više samo Apple Pro, sad je i Android Pro, nije S6 moga parirati S7edge 😉
Razina korisnika 7
Bedž +3
Kako bi Looney rekla, "S7 Edge je taman"™.

I ode na Android stranu. 😃

Odgovori