Riješeno

Google Assistant

  • 8 June 2019
  • 17 odgovora
  • 3620 pregleda

Razina korisnika 6
Bedž +6
Mislite da izmišljam Kad kažem da se GA može aktivirati i bez snimljenog predloška?
Evo,ovdje imam dokaz da je Google snimio pola dnevnika sa htv1, nigdje MOGA glasa. I mada je moj prvotni post bio smiješan, ovo uopće nije smiješno i mislim da i drugi imaju pravo znati što je Googleov bloatwer sposoban uraditi na androidima koje i VI prodajete.

icon

Najbolji odgovor od nickno 5 February 2020, 20:14

Pogledaj original

Odgovora 17

Razina korisnika 4
Bedž +4
Ovo se dogodilo i @acer112 ,ali naposlijetku je tema bila objavljena. Ne znam je li intervencijom admina ili ju je samo repostao
Razina korisnika 6
Bedž +6
@Remko1 ,ja bih je isto repostala, ali to je zaista bila kobasica od posta u stilu SF romana 🤣
Ukratko-3 sata sam se "borila" sa Google Assistantom, dok napokon na Tportalu nisam našla da se mora u Google aplikaciji isključiti dozvola za mikrofon-i tek tada GA se prestao aktivirati na moj NESNIMLJENI glas i televizor. Hehe,ali meni vrag nije dao mira,pa sam svog Bixbya upitala o Google Assistantu. Ovo su njegovi odgovori 😂

Razina korisnika 4
Bedž +4
Ok, bitno da je riješeno. Ja isto uvijek pripazim na settings i sve sto je moguce poklikam kao za windows 10 privatnost. A bixby nema pojma😂 iako dosta zna
Razina korisnika 6
Bedž +6
Bixby radi čuda sa smart things i samsung mobitelima,nema što ne može uraditi, a za pretraživanje interneta koristi Google 😂, a Google Assistant je tata mata za pretraživanje interneta. Razlika je jedino u aktiviranju tih dvaju pamjetnjakovića. Bixby neće reagirati dok ne kažeš "Hi,Bixby", a onda će nepogrešivo izvršiti sve povezane radnje koju izgovoris u jednoj jedinoj riječi. S druge strane GA se aktivira i bez OK, Google i to me jedino iritira kod njega,a i nije "humorističan" kao Bixby. Da samo znaš kakve provale zna izvaljati Bixby, umro bi od smijeha kao ja 🤣😜
Razina korisnika 1
Bedž +1
S druge strane GA se aktivira i bez OK, Google i to me jedino iritira kod njega,a i nije "humorističan" kao Bixby. Da samo znaš kakve provale zna izvaljati Bixby, umro bi od smijeha kao ja 🤣😜

Ja znam😂imam samsung i koristim bixby. Google Assistant nisam ni probao, kad mi je ovaj praktičniji
Razina korisnika 7
Bedž +3
Pričamo o prisluškivanju google-a, bixby-a a nitko ne razmišlja koje sve druge aplikacije imaju tu "skrivenu" mogućnost koju nažalost sami po defaultu aktiviramo stiskajući prilikom instalacije "Next" pa "Next" pa "Next" kako bi što prije istu instalirali te im sami (ne sluteći opasnost) dodijelimo privilegije da uključe mikrofon. Čitam nedavno kako je Španjolska nogometna "LaLiga" kažnjena sa 250.000 Eura i mora ukloniti svoju aplikaciju s Play-a jer je aplikacija prisluškivala zvukove a GPRS odradio lociranje kafića u kojima su se putem mobitela "screen shareali" prijenosi nogometnih utakmica uživo na velike ekrane. OK, to je s jedne strane kršenje autorskih prava live prijenosa a s druge strane zadiranje u privatnost i famozni GDPR korisnika. Čim si "online", reš pečen si. 😂
Razina korisnika 6
Bedž +6
Je,je, imaš prav,@gogsy1975 . Baš jučer me Google nije pustio u svoju trgovinu dok ne odaberem tko će me prisluškivati 😂 :Google, Microsoft Bing, Xander, Duck Duck Go i još neki nisam zapamtila. Xander je otpao,rusi su u pitanju 😜. Za Duck Duck Go sam čula da se odmah aktivira i FBI,pa je i on otpao. Microsoft je bar poznat,ali kako je android Googleov, ostala sam pri Googlu nek me prisluškuje i dalje 😂😉
Razina korisnika 6
Bedž +6
https://mreza.bug.hr/google-potvrdio-curenje-podataka/

Eto, nisam niš izmislila, Google je priznao da prisluškuje preko Google Assistanta, jer su snimke 1000 korisnika dospjele do novinara, koji su slušajući ih, utvrdili da se GA u dosta slučajeva aktivirao i bez "OK Google".


VRT NWS listened to more than a thousand excerpts, 153 of which were conversations that should never have been recorded and during which the command ‘Okay Google’ was clearly not given.

I sad se pitam što i koga Google kontaktira u Hrvatskoj za unaprijeđenje svog asistenta. A znamo vrlo dobro da mnogi u Hrvatskoj KRŠE sve moralne zakone i to bez ikakvih posljedica
Razina korisnika 7
Bedž +3
Provjerio, snimio mi 2017. u 2 navrata moj "ok google", jednom u 2016. a dalje ništa. Mislim da ljudi ne čitaju i daju bezveze privilegije kod instalacije i pokretanja... ono, idem čim prije instalirat pa "next", "next", "ok"...

Ako me već špijunira CIA i ini molim da kad preuzmu moj identitet preuzmu i moje rate kredita. Hvala. 😂
Razina korisnika 6
Bedž +6
Hihi, sad ćeš još reći da je čista slučajnost što se na ovom forumu počeo upotrebljavati nizozemski, pa pogledaj vrh svakog threada-pitanja. Do jučer je pisalo Pitanje, a sad piše isto to, ali na nizozemskom (koje li slučajnosti, Google su baš tamo ulovili sa prstima u pekmezu i o tome se priča u članku ako si čitao). Ali VRAAG kod nas ima značenje koje baš dobro paše uz teorije zavjere. Koji vrag od moderatora je upotrijebio nizozemski ?😅😋

Ma koji next,next,toga na androidu nema, samo tapneš install i gotovo, aplikacija je tu, na mobitelu.

A kad smo vec kod Googlea, svaki update njegove Google aikacije PONIŠTI SVE POSTAVKE, pa tako iznova i iznova moram uskraćivati dozvolu za mikrofon da me Google Assistant ne zaskoči I KAD NE KAŽEM OK GOOGLE
Razina korisnika 7
Bedž +3
Da nisi rekla da piše "vraag", ne bih to niti zapazio. Hahaha. To treba pitati "insided", njihova je platforma. Možda se switcha-ju postavke same od sebe kao što su nedavno zbog bug-a svi moji upisi bili blokirani porukom da "admin mora prvo provjeriti moj upis prije objave". :D

Čitao, dakako. Ne opterečujem se time, ne koristim google assistant niti Bixby a i ništa mi nije snimio od 2017. Možda sam tada nešto krivo stisnuo, tko zna jer čudno mi je da Pie nije sam aktivirao prisluškivanje. 😉
Razina korisnika 6
Bedž +6
Prije par minuta uzeh svog žderača baterije i interneta u ruke (tak ja zovem svog S9+ 😁) s namjerom da pogledam koliko je sati. Otvorim led futrolu, kad na zaključanom ekranu dočeka me ovo, morala sam otključati ekran jer Bixby iz sigurnosnih razloga ne slika screenshotove na zaključanom ekranu. "Srećom", GA nije nestao nakon otključavanja, štoviše,jedva sam ga ugasila. I sad neka netko rekne da je to normalno ponašanje? U postavkama Google računa pauzirana je audio aktivnost, NEMAM spremljen uopće svoj glas za "OK,Google", nisam toliko luda da pričam sama sa sobom, jedino što je proizvodilo zvukove je moj upaljeni televizor, a GA sluša li ga sluša

Ne kužim od kuda ideja da google ne bi trebao stalno slušati...pa jedini način da čuje to famozno “ok google” je da non stop sluša...drugi je problem što radi s onime što je čuo, a nije usljedilo nakon OK google.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Aaaaa, what? Kaj hoćeš reći i da me sluša i kak noću hrčem i škrgutam zubima 😱? ...valjda si mislio što google radi sa onim što čuje PRIJE "ok,google"...sa onim poslije znam kaj radi, snimi na tvoj račun i to moreš i ti preslušavati, ali i pobrisati.

Zato sam ja poisključila dozvolu za mikrofon skoro svim aplikacijama i sada GA spava zimskim snom i ne budi se, osim ako slučajno tapnem mikrofonček u google traci 😁

ne, mislio sam s onime što čuje ili navodno čuje...naravno da google cijelo vrijeme sluša, kako bi inače znao kad ti veliš “ok google”...naravno, za pretpostaviti je da sve što čuje a ne zvuči kao OK google, on bi po defaultu trebao odbaciti i ne pamtiti (koliko to stvarno i radi, tko to zna). Zapravo, sad vidim da si napisala valjda PRIJE...da, prije, tj. rekao sam što radi s onime što je čuo bez OK Google. U svakom slučaju, GA stalno sluša.

 

Gore sam napisao da me zanima što radi sa stvarima koje čuje, iako nije prvotno čuo OK google...meni se nedavno par puta dogodilo da počne nešto pričat ili svirat misleći da je čuo neku naredbu...sad, nas je 6 u dnevnom, ne znam dal postoji takva random kombinacija na hrvatskom u kojem on raspoznaje poziv...ili postaje sve osjetljiviji i reagira već nakon što čuje samo “OK”...s obzirom da moja mala od 3 godine veli “OK gugi” i bez problema ga aktivira.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Da, u postavkama GA postoji opcija da ga do 6 osoba u blizini može aktivirati. U Nizozemskoj je izbio skandal zbog tog aktiviranja GA bez naredbe "ok, google". Ispalo je da Google sve snima, a snimke pregledavaju žive osobe, a ne umjetna inteligencija.

Vidiš ovo za preslušavanje nisam znao...iako ima nekog smisla da u nekom trenu negdje sjedi neki čovjek koji gleda što je sustav sve prožvakao i kako je na to reagirao...očekivao bi da je to koliko toliko anonimno na u tom trenutku, tj da on ne zna s kojeg accounta su došla ta pitanja. Nadam se. ili se jednostavno HAL na eng piše google ;-)

Odgovori