Riješeno

Raskid ugovora

  • 15 March 2021
  • 18 odgovora
  • 1811 pregleda

Moze li se raskinhti ugovor bez naknade nakon prekida prijenosa SK?

icon

Najbolji odgovor od A1_Matej 15 March 2021, 18:56

Pogledaj original

Odgovora 18

Naravno…..direktno utjecanje na sadržaj programa koji operator A1 nudi.

Ako ne ide milom (dogovorom) onda se obrati HAKOM-u.

100% raskid ugovora slijedi.

Razina korisnika 2
Bedž +3

Pozdrav @snjak1997, od 29. ožujka našim smo korisnicima omogućili još više kvalitetnog sportskog sadržaja u sklopu Arena sport 1-6 kanala na kojima će moći pratiti najgledanije sadržaje kao što su HNL ili UEFA Europa Lige, talijanska Serie A, francuska Ligue 1, ali i košarkaškoj NBA, ABA i Hrvatskoj premijer ligi, rukometnoj EHF Ligi prvaka, vaterpolskim, auto-moto i brojnim drugim natjecanjima. 

Pozdrav @snjak1997, od 29. ožujka našim smo korisnicima omogućili još više kvalitetnog sportskog sadržaja u sklopu Arena sport 1-6 kanala na kojima će moći pratiti najgledanije sadržaje kao što su HNL ili UEFA Europa Lige, talijanska Serie A, francuska Ligue 1, ali i košarkaškoj NBA, ABA i Hrvatskoj premijer ligi, rukometnoj EHF Ligi prvaka, vaterpolskim, auto-moto i brojnim drugim natjecanjima. 


Na koji način je ovo odgovor na postavljeno pitanje? Mene npr. ne zanimaju Arena, HNL i sl. Da sam to htio, uzeo bi MaxTv prije 7 godina. Jedini razlozi zbog kojih imam sportske kanale su engleska liga i NFL, to više nemate, može li se raskinuti ugovor? Ili mi isključite sportski paket i smanjite cijenu koju plaćam?

Pozdrav @snjak1997, od 29. ožujka našim smo korisnicima omogućili još više kvalitetnog sportskog sadržaja u sklopu Arena sport 1-6 kanala na kojima će moći pratiti najgledanije sadržaje kao što su HNL ili UEFA Europa Lige, talijanska Serie A, francuska Ligue 1, ali i košarkaškoj NBA, ABA i Hrvatskoj premijer ligi, rukometnoj EHF Ligi prvaka, vaterpolskim, auto-moto i brojnim drugim natjecanjima. 

Ne zanima me nijedno, molim direktan odgovor moze li se raskinuti bez naknade ili ne

Razina korisnika 4
Bedž +1

Baci oko na uvjete poslovanja:

 

6.1.2. U slučaju izmjena Cjenika A1 je obvezan izvijestiti Krajnje korisnike pisanim ili elektroničkim putem o predloženim izmjenama i pravu na raskid pretplatničkog odnosa u skladu s ovim Općim uvjetima, a A1 može primijeniti izmjene na postojeće Krajnje korisnike najranije 30 (trideset) dana od dana njihove objave, osim izmjena koje su u korist Krajnjeg korisnika, a koje se primjenjuju bez odgode. U slučaju da su izmjene nepovoljnije za Krajnjeg korisnika u odnosu na ugovorene cijene, Krajnji korisnik ima pravo raskinuti pretplatnički odnos bez naknade, odnosno ima pravo na povrat neiskorištenog novčanog iznosa u roku od 30 (trideset) dana od dana objave predmetnih izmjena, osim u slučaju ako su te izmjene posljedica regulatornih obveza A1, posljedica izmjena poreza na dodanu vrijednost ili posljedica izmjene veleprodajnih cijena na koje A1 nema utjecaja.

6.1.3. U slučaju izmjene ili ukidanja paketa usluga ili drugih dodatnih usluga A1 se obvezuje obavijestiti Krajnje korisnike usluga pisanom obavijesti (npr. uz račun) ili elektroničkim putem (SMS, elektronička pošta) najmanje 30 (trideset) dana prije takve namjeravane izmjene ili ukidanja te istodobno ponuditi drugi paket usluga ili drugu dodatnu uslugu, a u protivnom će se na odgovarajući način primjenjivati odredba iz prethodnog stavka.

Slažem se sa A_1 Matej - da me zanimaju programi Arena Sporta uzeo bi Maxtv. Posebno mi smeta ukudanje  N1  televizije čiji informativni program isključivo gledam. Obnovio sam ugovor prije dva mjeseca, da sam tada znao što slijedi, sigurno to ne bih učinio. Dakle, prevarili su me pri obnovi ugovora. Stoga ugovor ne smatram važećim i sigurno ću ga raskinuti. Takav odnos prema korisncima je SRAMOTAN.

…. usluga pisanom obavijesti (npr. uz račun) ili elektroničkim putem (SMS, elektronička pošta) najmanje 30 (trideset) dana prije takve namjeravane izmjene ili ukidanja

29.3. ožujka je puno prije 30 dana, ni sami ne poštujete svoj ugovor.

 

Razina korisnika 4
Bedž +1

Ja? :grinning:

Razina korisnika 3
Bedž +3

@snjak1997  @John Doe U slučaju da želite napraviti raskid ugovora bez naknade molim vas da nam se javite sa svoje potvrđene e-mail adrese na adresu sluzba.za.korisnike@a1.hr kako bismo mogli napraviti provjeru usluga. 

Evo mene ste stavili na provjeru i kazete da se nemoze raskinut ugovor bez penala da nisam prosao provjeru a prati se sk123 skoro cijeli dan i to jos nezelite odgovoriti mailom vec zovete sutra ponovno zovem hakom da se vidi sta dalje a arene si ***

Razina korisnika 4
Bedž +1

Nažalost, neki generalni odgovor HAKOM-a u ovoj situaciji je:

“Promjena programskog sadržaja ne daje nužno korisnicima pravo na raskid ugovora.”

Ali ipak preporučuju pisanje prigovora.

Razina korisnika 3
Bedž +3

@Goranfud napravila sam korekciju tvojeg posta budući da je sadržavao komunikaciju neprimjerenu za forum.

Molio bih odgovor kako da raskinem ugovor,jer u 11 mjesecu 2020 sam produžio ugovor i to na tvrdnju Vašeg djelatnika da uz Sport klub od 7 mjeseca ubacujete Arena sport,umjesto Planet sporta,koji od 5 programa emitira program samo na dva.

sada obrazlažete da je Sport Klub smanjio kvalitetu,jer je izgubio Španjolski ligu,a ubacio Bundes ligu.

Molio bih da ne vrijeđate inteligenciju svojih korisnika,jer sama Premier liga ima više pratitelja nego Španjolska,Francuska,Talijanska,Portugalska zajedno. Sama Premijer liga ima zaradu od 7 milijardi funti na ime TV prava,što sve ostale lige nemaju zajedno. 

Formula 1 je najpraćeniji sport na TV-u,i teniski turnir u Wimbldonu ,a tu su još NFL i NHL.

Pošto sam fan Formule 1,Premier lige,kao i NFL(gledao sam sve utakmice protekle sezone).zanima me kako mogu raskinutu ugovor,jer ovo što mi dajete na Arena sportu me uopće ne zanima,pošto znam da ćete sve utakmice Europskih liga staviti u Sportski paket,koji će se dodatno plaćati,kao i HNL,jer Arena samo utakmicu petkom HNL,daje u slobodnom programu,sve ostalo se plaća. Tako su funkcionirali i kada su prenosili Formulu,koju su posebno naplačivali kao zasebni program,i sada Nam tvrdite da su oni povoljniji i kvalitetniji.

Da imate i malo sluha za svoje korisnike,proveli bi anketu među korisnicima,dali su za zadržavanje SK programa,ako je neophodno i uz poskupljenje paketa,i na osnovu tih podataka bi pregovarali o cijeni,ovako ste Vi odlučili,što direktno ukazuje koliko Vam je stalo dao korisnika Vaših usluga.

 

Bedž +3

@Furija111 žao mi je što ti naši novi kanali ne odgovaraju. :pensive:  Zahtjev nam možeš poslati s potvrđene e-mail adrese na adresu sluzba.za.korisnike@a1.hr kako bismo mogli napraviti provjeru usluga. 

Šteta samo što se nije produžio ugovor sa United grupom za Sport Klub-ove programe. Svijet bi bio lakši :D

Je li itko uspio raskinuti ugovor bez penala? @snjak1997 @HTdjubreodfirme1 @John Doe @Goranfud @Furija111 
 

Razina korisnika 2
Bedž +2

Kako mi je ova situacija legendarna. 😁

Sad odjednom svi gledaju samo N1 i SK, pa to je fascinantno.

Operater ima pravo mijenjati programski sadržaj, ali je dužan o promjeni obavijestiti korisnike.

Nema potrebe za slanje reklamacija HAKOM-u jer je on trećestupanjsko tijelo koje će vas uputiti u slanje pisanog prigovora operateru.

 

Ugodan dan. 😊

Kako mi je ova situacija legendarna. 😁

Sad odjednom svi gledaju samo N1 i SK, pa to je fascinantno.

Operater ima pravo mijenjati programski sadržaj, ali je dužan o promjeni obavijestiti korisnike.

Nema potrebe za slanje reklamacija HAKOM-u jer je on trećestupanjsko tijelo koje će vas uputiti u slanje pisanog prigovora operateru.

 

Ugodan dan. 😊

Kavopija,a kako ti znaš tko,što gleda. Recimo ja N1 nikad u životu nisam pogledao,ali 2019 gledao sam 60% utakmica NHL,a 2020 sve utakmice koje su prikazane do Super Bowla na Sport klubu i možda 60.70% Premier lige. Španjolsku lidu gledam samo tekme Barclone i Reala kada igraju sa ekipama iz vrha Primere.Na njemačkom RTL,sam gledao sve kvalifilacije i sve utrke Formule 1,jer od utrka Formule1 može me odvratiti smrtni slućaj u obitelji.

Meni je jasno da oni imaju pravo mjenjanja programskog sadržaja,ali kada sam obnavljao ugovor u 11 mjesecu 2020,izrazito sam tražio informaciju o sportskim kanalima,jer plaćam Planet sport od kojih Planet sport 3,4,5 nikada nije imao nijedan sportski događaj. Zato sam tražio informaciju o sportskim kanalima,jer nisam bio spreman plačati nešto što nema programa.

Tada mi je decidirano rečeno SPort klub ostaje sigurno(što me potaknulo da skoro istog trenutka produžim ugovor zbog Formule 1),a zatim mi je rečeno da se od 1.07.2021 ukida Planet sport i ubacuju se Arene sport. Moj odgovor je bio,”drago mi je ,gdje da potpišem”. 

Par mjeseci kasnije ono što jedino gledam je uklonjeno. Čak me i to nije toliko naljutilo,već mi ja zasmetalo objašnjenje” United media izgubila je kvalitetu programa,i nismo u mogućnosti produžiti suradnju,osim da poskupimo uslugu”.

Prvo,A1 je mogao provesti telefonsku anketu,dali bi korisnici sportskog paketa pristali na povećanje cijena,drugo,koje smanjenje kvalitete,umjesto španjolske lige prenostit će njemačku ligu. cca,80% ljudi od španjolske lige gleda Barcu,Real,Atletic i Sevillu,kao i od njemačke gdje se prati Bayern,Borrusia D,Red Bull Laipzig,i Hannover. Sport klub prenosi Premier ligu,koja od TV prava zarađuje više nego njemačka,francuska,španjolska i talijanska liga i ubjedljivo j najgledanija liga u svijetu. Formula 1 je ubjedljivo najgledaniji sportski događaj nakon nogometa,teniski turinir Wimbldon je ubjedljivo najgledaniji  turnir u svijetu,a završnica NFL,kao i sam Super Bowl je najgledaniji sportski događaj,koji je zasjenio NBA. 

Tako da pitam,gdje je pad kvalitete,možda u utakmicama lige prvaka,koje ćemo masno plaćati,i eventualno pratiti hrvatske klubove,a kasnije samo završnicu,jer nevjerujem da će više od nekoliko tisuća ljudi gledati tekmu,recimo Steaua-Apoel,ili utakmice tog ranga Lige prvaka.

 

Odgovori