brzina mobilnog interneta

  • 22 March 2023
  • 86 odgovora
  • 1892 pregleda

  • Forum rekreativac početnik
  • 7 odgovora

brzina mobilnog interneta je katastrofa već 2 tjedna brzina 11 šta je problem nhjr mi jasno


Odgovora 86

Razina korisnika 4
Bedž +3

A kolka je bila prije, gdje si, je i na nekom drugom telefonu isto? Prijavi službi za korisnike ako ti je na istom mjestu prije bilo puno bolje i da je na drugom mobu isto (btw, ovisno o lokaciji, 11 Mbps možda i nije loše).

ma vraga nije loše bila 50 mbs još je u gradu 5 g

Razina korisnika 4
Bedž +3

Na toj adresi očito nije 5g…

Provjeri si sa drugim mobitelom još i ako je i tako manje nego prije provjeri sa službom za korisnike.

Bedž +1

@Fudo Jesi li uspio riješiti svoj problem?

Razina korisnika 6
Bedž +6

Evo i mene s istim problemom. Brzina je stvarno očaj živi, morala sam se prebaciti na 3G da uopće otvorim ovu stranicu. 4G vam je katastrofa u zadnje vrijeme 😡

 

Razina korisnika 4
Bedž +1

Ne znam kako je s mobitelima, ali meni na Homeboxu u zadnjih par mjeseci nikad bolji.

 

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Dakle, mene pere nesanica zbog korone koju sam negdje pokupila i nemrem ni najobičniji video na YouTubeu pogledati jer je hrvatski internet pravi eldorado i sad u noćnim satima hrpetina njih skida cijeli internet što legalno, ali većinom ilegalno i to preko A1, pa osim domaćih imamo i strane skidače, jer je očito hrvatski NEUREĐENI internet prostor prava oaza za mnoge europske torentaše. 😡

KAD ĆE SE U HRVATSKOJ POČETI DIJELITI KAZNE U VIDU ZABRANE INTERNETA ZA ILEGALNA SKIDANJA?

Želim normalno surfati BRZINOM koju i PLAĆAM!!!

Razina korisnika 4
Bedž +1

Ljudi plaćaju internet i koriste ga za svoje svrhe.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ma da, kaj ja inače šaljem puse A1 za mobilni internet? Intetesantno, spajam se na iste bazne stanice godinama i nije bilo nekih problema sa brzinama dooo- do kad A1 nije pustil "5G homebox" u blizini tih stanica. Interesantno kak nema više homeboxaša ovdje da se žale na brzine, ali evo- pojavili se mi mobitelaši kojima brzina nije ni kao prije 10 godina sada.

A1, vratite nam neke normalne brzine koje smo imali prije tih 5g kućnih interneta, jer ovdje nema ni p od 5g mreže, sve ste nas strpali u istu kašu i pravite se ludi!!!

Ili je došlo vrijeme da se nakon 20 godina na A1 prebacim na T-com. Koji ovdje ima 5G, a baznu vidim s balkona i antene kilometarske na susjednom neboderu.

 

Razina korisnika 4
Bedž +1

Ja sam odmah u početku govorio da će 5G donijeti više štete nego koristi. Ne mislim na teorije zavjere, nego na brzine postojećim korisnicima, jer se dijeli isti resurs.

Razina korisnika 2
Bedž +2

@nickno Kao iskusna forumašica, znamo da znaš da nam se možeš javiti privatnom porukom OVDJE ako i dalje imaš poteškoće pa ćemo provjeriti s kolegama iz tehničke podrške što se dogodilo, ako nas već nisi kontaktirala.

Razina korisnika 6
Bedž +6

@A1_Karlo , jesam, kontaktirala sam vas već, pa mi je tehnička podrška rekla da je bazna stanica na koju se spajam preopterećena i da oni tu niš ne mogu učiniti. Pa sam ja išla malo "istraživati" koje su sve usluge dostupne u ulicama oko te bazne stanice i iskočil je 5G Homebox, kaj me malo i iznenadilo jer uopće ne lovim 5G mrežu nigdje uokolo,a trebala bih jer moja S21 Ultra podržava i 5G (🤔), pa sam tako skužila da prodajete mačka u vreći, pa kad 1,2,3-100 homeboxaša dođu doma i upale tv ili kaj već rade, mi mobitelaši ostanemo bez interneta.

Evo jučerašnjih "brzina"

 

Trenutno je dost dobro...dok homeboxaši opet ne krenu gledat tv 

 

Jučer je 6 slika čekalo upload na Google cijeli dan. Ošle tek danas.

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Da jeste nešto modificirali na cijelom području Hrvatske govore i ovi ss na području Zagreba, snimljeni u razmaku par mjeseci

 

S druge strane, na našim forumima (neću navesti kojim) fino čitam da homeboxaši lipo dosežu i 1GBps, uz raznorazne "egzibicije" koje izvode da bi dobili više nego što plaćaju.😡

A A1 ih normalno-ne ograničuje u tome.😡

Razina korisnika 2

nickno  Nema šanse da sa bilo kojom Homebox tarifom se dobije brzina blizu 1Gbps. Do 300, 400 max u idealnim uvjetima i to na 4G . Nešto si krivo pročitala.

ma ništa i daljekatastrofa

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

@Ejic ,aha, kako ti kažeš. Isto sam pročitala da ljudi uspjevaju od A1 iskamčiti 5G internet i to na način da im susjed "posudi" adresu za ugovor, a instalacija se obavlja na pravoj lokaciji. Pa tak uz službeno valjane imamo tko zna koliko krivotvorenih novohomeboxaša...i to uz blagoslov A1 jer ideja prijave neispravne adrese potječe od SZK. 😡

Ponavljam- ja okolo te bazne stanice na koju se kačim NE LOVIM UOPĆE 5G, a na A1 stranici dostupnosti, za te adrese piše da im je dostupan 5G Homebox. 

I onda dođe do preopterećenja 4G baznih stanica, a SZK se pravi luda po pitanju da oni tu ništa ne mogu učiniti. Ooo, možete. Prestanite prodavati usluge na posuđene, a nepodržane adrese!!!!

Razina korisnika 4

A, šta ćemo sa onima koji fletericu stave u router ZTE MC 7010?Tko to može spriječiti?

Razina korisnika 6
Bedž +6

A, šta ćemo sa onima koji fletericu stave u router ZTE MC 7010?Tko to može spriječiti?

A1, tko drugi? 

Ili Savršenu. Koju najčešće i stavljaju u router pa troše terabajte i terabajte, jer fleterica je ipak ograničena na 1TB, dok Savršena nije, a nitko nije toliko lud da daje 270 kn za 1TB fleterice svakih 5-6 dana.Mobilne govorne simice bi se trebale koristiti isključivo u mobitelima. Vjerujem da postoji način da ih se blokira kad se stave u router.

Ja ni dan-danas nemrem, čak ni sa svojom Ultrom, uopće potrošiti ni 100 giga mjesečno, a plaćam Fletericu. Imam Stingray, TuneIn, Youtube skoro svakodnevno. YouTube Music. Par igara. Uključenu automatsku sinhronizaciju na Google Photos u originalnoj kvaliteti. Mjesečna potrošnja-ni blizu 100 giga.

Istina, ne igram igre tipa Singing Monster koji po satu slurpaju 1-2 gige jer se igra drito na njihovom serveru.

Razina korisnika 2

@Ejic ,aha, kako ti kažeš. Isto sam pročitala da ljudi uspjevaju od A1 iskamčiti 5G internet i to na način da im susjed "posudi" adresu za ugovor, a instalacija se obavlja na pravoj lokaciji. Pa tak uz službeno valjane imamo tko zna koliko krivotvorenih novohomeboxaša...i to uz blagoslov A1 jer ideja prijave neispravne adrese potječe od SZK. 😡

Ponavljam- ja okolo te bazne stanice na koju se kačim NE LOVIM UOPĆE 5G, a na A1 stranici dostupnosti, za te adrese piše da im je dostupan 5G Homebox. 

I onda dođe do preopterećenja 4G baznih stanica, a SZK se pravi luda po pitanju da oni tu ništa ne mogu učiniti. Ooo, možete. Prestanite prodavati usluge na posuđene, a nepodržane adrese!!!!

5GInternet i 5G Homebox  tarife su limitirane brzinom na 200Mbps. 4G Homebox nije limitiran brzinom ide max koliko je dostupno u određenom trenutku na 4G mreži. Tako da širiš dezinformacije da homebox ide i 1Gbps. Jesi sigurna da znaš na koju baznu se spajaš??????

Razina korisnika 7
Bedž +4

Pa ljudi pisali da govorne tarife imaju prioritet naspram Homboxa, a eto potvrde da nije tako svi imaju isti prioritet.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Pa SZK mi je rekla na koju baznu stanicu se spajam, ali mi nije trebala ni reći, jer nijedna stanica u krugu 10 kilometara od moje kuće nema 5G. A 5G internet dostupan na adresama 2 km od mene...kako to, kako to? Znači-nema ni te hibridne 5G mreže, a onda se 5G Homeboxi spajaju na 4G i posišu svu brzinu-jer kako je @Ejic  napisal, a @daworin  lajkal- na 4G mreži 5G homebox može doseći duplo više od limita pa ostali nemreju ni mejl otvoriti.

Ja samo pišem kaj sam pročitala. Da uspiju dobit 1GBps jer drukčije nemreju igrati neke igre…

Kako je ono A1 reklamirao 5G?...brzine i do 10GBps...pa ja sam prije pol godine u Zagrebu surfala na 585MBps (a fleterica je isto limitirana na 225MBps) vidi se na ss. 

Razina korisnika 2

SZK svašta može reći bilo točno ili netočno u što sam se puno puta uvjerio neki ni osnove tehnikalija mreža ne znaju. Sasvim normalno da ti ne možeš dobiti 5G internet ,a 2km od tebe je dostupan 5G Nadam se da su ti objasnili u SZK zašto je to tako ili ni oni ne znaju?  Ja znam zašto je tako pa ako ti SZK ne odgovori objasnit ću ti da ne budeš u zabludi. I da ponovim 5G internet ,5G Homebox i Homebox  nemaju 1Gbps brzine što je i bio povod mog posta da ispravim dezinformacije koje širiš….. A dali znaš na koji toranj se spajaš to je isto upitno….

Razina korisnika 6
Bedž +6

Nema ni fleterica 585MBps, pa eto ja izmjerila. Tak da to kaj ima-nema ili je limitirano, ne znači da nemre i prek toga…

Ja ni ne želim Homebox na svojoj adresi, pa kaj će mi pored dostupne optike i kabelske?!? 

Ali želim 5G mrežu. Koje ovdje nema. A A1 je prodaje kao da je ima. Evo kaj sam još čitala, zašto je takva pomama za 5G internetom i Homeboxom. Jer pruža bolje rezultate i stabilniju mrežu nego 4G Homebox. I ljudi uspijevaju dobiti 5G internet jer prijavljuju lažne adrese, a A1 im instalaciju obavi na pravoj adresi.

To da A1 5G ne ide do 1GBps...copy-paste s tam nekog foruma..u pravu je @mavukov , A1 treba blokirati mobilne govorne simice za rad u routerima. Možda A1 5G Homebox nejde do 1GBps, ali kombinacija koju je spomenul mavukov-ide.

 

 

Bez beda izmjerio 1gbps na htu i A1

Razina korisnika 2

Za te kombinacije se odavno zna već godinama se stavljaju govorne tarife u router, a isto se zna i za kombinaciju fleterica ili koja druga govorna tarifa u mobitelu i hotspot napravljen za dijeljenje interneta. To bi isto trebalo onemogućiti od strane operatera. 5G Internet i 5G Homebox tarife su limitirane na max 200Mbps DL.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Godinama? 5G Homebox i internet su novije tarife,novije kaj se tiče komercijalne ponude, možda godinu-dvije kak se nude, a Fleterica je dobila pristup 5G mreži prije pola godine.

Pa cijelo vrijeme i pišem da bi A1 trebal onemogućiti rad govornih tarifa u routerima, a ne da homeboxaši preopterećuju bazne stanice. Dok A1 nije komercijalno počel nuditi 5G, na mobitelima smo imali pristojne brzine, ne treba nama 1GBps, do 100MBps je sasvim ok za mobitele.  

Mada  je i meni glupo da su 5G tarife limitirane na brzine koje pripadaju 4G mreži. Valjda će se to postavljanjem prave 5G mreže korigirati, a prelaskom na ipv6 svi uređaji budu dobili svoju jedinstvenu adresu, pa bu A1 lako mogao locirati sve one koji dobivaju više nego kaj plaćaju 😋

Uspiređivati hot-spot od mobitela i routere je bez veze. Ne pada mi na pamet iskorištavati resurse mobitela od 1000 eura da glumi non-stop hot-spot , može privremeno-kaj i radim kada mami nadograđujem softver i aplikacije na mobitelu, ali to traje pol sata-sat vremena, a ne 24/7 🙄

Odgovori