Riješeno

A1 nudi 1Gbps na kabelu

  • 16 September 2021
  • 14 odgovora
  • 4573 pregleda

Razina korisnika 2
Bedž +1
  • Forum savjetnik početnik
  • 42 odgovora

Od 15.9.2021. A1 nudi 1000Mbps na kabelu tj koaksijalcu. Dodatno se naplaćuje 30kn/mj -vidim na webu tj razlika je između 200/20Mbps i 1000/100Mbps 30kn.

Je li riječ o Docsis 3.1 tehnologiji?

Također, koji router se dijeli uz navedenu brzinu? 

Odnosno da li Ubee EVW32C  (D3.0) podržava navedenu brzinu?

 

icon

Najbolji odgovor od A1_Boris 19 September 2021, 20:38

Pogledaj original

Odgovora 14

Razina korisnika 4
Bedž +3

Na Ubee EVW32C sigurno nećeš imati 1Gbit/s. To je router za onu njihovu hibridnu fiber-coax tehnologiju, kakvu je Bnet uveo - tu ide do 200/20 max.

Ako je optika skroz do routera (FTTH) možeš tražiti 1Gbit/s, to se svima postavljaju Huawei routeri.

Dakle ako već imaš Ubee EVW32C , trebaš promjenu tehnologije uopće  da bi imao 1Gbit/s (pod uvjetom da je dostupna, često ne rade paralelno i optiku i hfc).

Razina korisnika 2

Na Ubee EVW32C sigurno nećeš imati 1Gbit/s. To je router za onu njihovu hibridnu fiber-coax tehnologiju, kakvu je Bnet uveo - tu ide do 200/20 max.

Ako je optika skroz do routera (FTTH) možeš tražiti 1Gbit/s, to se svima postavljaju Huawei routeri.

Dakle ako već imaš Ubee EVW32C , trebaš promjenu tehnologije uopće  da bi imao 1Gbit/s (pod uvjetom da je dostupna, često ne rade paralelno i optiku i hfc).


Ne radi se o optici, nego o koaksijalnom kabelu. Znaći, A1 je uveo 1 Gbit net preko kaoksijalnog kabela.

Razina korisnika 4
Bedž +3

Ajde super, napredak :)

Mislim, nazivno docsis 3.0 podržava  i 1Gbps/200Mbps,  po stranicama prouvzođača ( https://www.ubeeinteractive.com/?product=evw32c ) isto spominju takve brzine.

Sad, hoće li stvarno mijenjati za neke nove routere ili ne…. treba vidjeti kada nekog počnu spajati :D

Razina korisnika 2
Bedž +1

Navodno FritzBox 6660
ili
FritzBox 6490

Postojeći korisnici +40kn/mj za 1000Mbps brzinu.
Trenutno još nema promocije (tipa 12mj za 10kn/mj)

 

Volio bi ipak odgovor iz A1 koji router se dobiva za tu brzinu.

Razina korisnika 2

Navodno FritzBox 6660
ili
FritzBox 6490

Postojeći korisnici +40kn/mj za 1000Mbps brzinu.
Trenutno još nema promocije (tipa 12mj za 10kn/mj)

 

Volio bi ipak odgovor iz A1 koji router se dobiva za tu brzinu.

Znaći nije 30 kn :frowning2:

Razina korisnika 4
Bedž +1

Navodno, FritzBox 6660.

 

Navodno FritzBox 6660
ili
FritzBox 6490

Postojeći korisnici +40kn/mj za 1000Mbps brzinu.
Trenutno još nema promocije (tipa 12mj za 10kn/mj)

 

Volio bi ipak odgovor iz A1 koji router se dobiva za tu brzinu.

Navodno, Fritz!Box 6660.

 

Razina korisnika 2
Bedž +3

Pozdrav @ag008, uređaj Fritz!Box 6660 se koristi za Turbo internet uslugu putem kabelske infrastrukture.

Razina korisnika 2
Bedž +1

Na forumima se nalazi puno oprečnih informacija, molim A1 da pojasni svima….

Neki forumaši kažu da je samo 30kn/mj i da nisu izgubili nikakav popust niti im se ugovor/trajanje promijenio. Tehničar im je donio Fritz!Box 6660 umjesto Ubee a sve ostalo i dalje kao prije.

Postojeći korisnici Mozaik paketa (na odabranim adresama) imaju mogućnost aktivacije Turbo 1Gbps na kabelu, inače je +30kn razlike između 200Mbps i 1000Mbps tj nadoplata.

Međutim, svaki put kada nazovem korisničku podršku dobivam druge, oprečne informacije.

Jedan agent kaže da je nadoplata +30kn, da se postojeći ugovor, trajanje ugovora, popusti i cijena ne mijenja, da je opcija bez ugovorne obveze, mogu uzeti tjedan/mjesec i deaktivirati tj vratiti se na 200Mbps. Platio bi 30kn/mj taj mjesec koji sam koristio tu opciju.

 

Sada plaćam Mozaik “trio” 199kn+15kn CAM. uz 1Gbps bi bilo 230kn (+30kn) + CAM.

 

Drugi agent mi kaže da je 1Gbps dostupan samo na optici, ne meni i da je inače bez ugovora. Kada kažem da mi po adresi i prošli agenti kažu da je sada dostupno, spoji me na tehničku, koji mi kaže da je dostupno ali za cijene me spoji na prodaju.

 

Treći agent prodaje mi kaže da se gube svi popusti ako pređem na 1Gbps i da bi onda plaćao 304kn račun (povećanje od 80kn), gubim sve popuste i da opet ide novi ugovor od 24mj na sve.

 

Četvrti agent kaže da gubim popust na internet od -10kn/mj.

 

Peti agent mi kaže da gubim -60kn/mj popust.

 

Ja sam više od pet puta zvao, svaki put je drugačije informacija, nitko u početku nije ni znao da ta opcija na kabelu postoji.

 

Možete li mi ovako na forumu odgovoriti, postojeći korisnici koji imaju 200Mbps/Mozaik paket, koliko bi platili povećanje na 1Gbps?

Mijenja li im se postojeća ugovorna obveza/cijene/popusti?

Je li to 30kn/mj ili kako?

Ima li i je li obvezno trajanje Turbo 1Gbps opcije u mjesecima?

Mora li se uzeti s ugovornom obvezom to povećanje i mogu li bez naknade (ako vidim da mi usluga/brzina nije potrebna) se vratiti na 200Mbps?

Razina korisnika 2
Bedž +3

@ag008 Pozdrav, žao mi je ako si dobio više različitih informacija.  Moguće je napraviti promjenu brzine. Račun će biti veći za 30 kn, a ako imaš ugovornu obvezu ona ostaje i dalje. Također, postoji mogućnost i da se vratiš na staru brzinu.

@ag008 Pozdrav, žao mi je ako si dobio više različitih informacija.  Moguće je napraviti promjenu brzine. Račun će biti veći za 30 kn, a ako imaš ugovornu obvezu ona ostaje i dalje. Također, postoji mogućnost i da se vratiš na staru brzinu.

 

na koji mail / broj se najbolje javiti da se ovo provede?

 

jer ja isto kad sam zvao mi je receno  da bi izgubio trenutne popuste ako bi htio povecati...

Razina korisnika 3
Bedž +3

@belial možeš nam poslati zahtjev na sluzba.za.korisnike@A1.hr, a ako želiš možeš nam se i javiti OVDJE s podacima o vlasniku usluge i kontakt brojem pa ćemo mi organizirati povratan kontakt. Napominjem samo da brzina od 1GBit/s nije dostupna na svim adresama gdje je dostupna kabelska infrastrukture. Ako trenutno nije dostupna, očekuje se da bi trebala postati dostupna tijekom iduće godine. 

Razina korisnika 2
Bedž +1

Btw meni je prošlo 20 dana, nitko me nikada nije zvao za aktivaciju 1Gbit povratno, no nema veze. 

Razina korisnika 3
Bedž +3

@ag008 javiš nam se OVDJE s podacima o vlasniku usluge za provjeru? 

Razina korisnika 2
Bedž +1

Da li je A1 prestao nuditi 1Gbit na koaksijalcu?

Jer sve adrese (ZG,RI itd) koje su prije imale dostupnost, na nekim su korisnici već uzeli 1Gbit i radi im, sada više nemaju mogućnost, makar prema web informaciji.

Prema nekim forumima, navodno je A1 ponestalo  FritzBoxa 6660. Je li to točno? 

Odgovori