Riješeno

SPAM POZIV

  • 15 January 2018
  • 4 odgovora
  • 3663 pregleda

Pozdrav,
učestalo dobivam pozive sa broja 021/214900 (VIPNET-NEPOKRETNI) te svaki put kada se javim čuje se glazba, dok poziv prema tom broju nije moguće ostvariti, svaki puta poziv se odmah prekine.
Obzirom da HAKOM regulativa jasno određuje da telekom operateri NE SMIJU blokirati dolazne pozive prema broju korisnika (u ovom konkretnom slučaju to je moj mobilni broj, 091XXXXXXX) zanima me koje su sljedeće opcije mene kao korisnika?
Da li je prvi korak podnošenje prijave prema mom pružatelju usluge (VIPNET) ili je moguće direktno prijaviti slučaj nadležnoj ustanovi; policiji?

Hvala.
icon

Najbolji odgovor od mgulan 15 January 2018, 15:35

Pogledaj original

Odgovora 4

Razina korisnika 5
Bedž +2
Ako imaš pametni telefon ti sam blokiraj taj broj, ja tako blokiram dosadne trgovce 🆒
Hvala na odgovoru, za to znam ali me zanima pravno što učiniti po tom pitanju, odnosno na koji način pružatelj usluge može pomoći korisniku u navedenoj situaciji (a dodatno uzevši u obzir kako je i A broj, broj pozivatelja u istoj mreži kao i B broj; broj kojeg se poziva)
Razina korisnika 5
Bedž +2
VIP kakav je postao vjerojatno ništa neće napraviti :8

Ako si fizička osoba možeš zatražiti da te upišu u registar "Ne zovi" ili tako nešto pa ako te opet nazovu možeš se inatiti i tražiti kaznu za pozivatelja.

Mene je isto nedavno netko nazvao na fiksni broj s muzikom i porukom da će se operater ubrzo javiti ali kao pravna osoba nemam mogućnost traženja zabrane poziva od trgovaca 😠
Registar ne zovi, to je to 🙂

Odgovori