Riješeno

Zasto mi je slovo "E" a ne "4G"

  • 13 October 2018
  • 17 odgovora
  • 9142 pregleda

Imam mobitel od 4G i imam sim od 4G,ukuco sam onaj vpn i opet stoji slovo E i jos nista nemogu da otvaram. Inace na bonove sam i dobio sam onih 2 gige pa to zelim iskoristiti
icon

Najbolji odgovor od nickno 13 October 2018, 15:09

Pogledaj original

Odgovora 17

Razina korisnika 7
Bedž +3
Gige možeš koristiti, nemaju veze sa brzinom.

Kad si upisao apn postavke, jesi ugasio pa upalio mobitel?
Bio sam ga ugasio pa upalio ali opet nista dali ima jos neka solucija
Razina korisnika 6
Bedž +6
I meni se zna desiti da mi brzina sa 4G padne na E, tada odem u Postavke>Mobilne mreže i započnem ručno traženje mreža, zatim odaberem "samo 3G mreža" (time zapravo forsiraš mobitel da koristi isključivo 3G) i nakon toga ponovno ručno namijestim automatsko biranje 4G/3G/2G(E) i u pravilu mi se mobitel sam opet spoji na 4G.
A jesi li ti uopće uključio besplatnu uslugu korištenja 4G mreže? Ja sam to davno učinila, tj.odmah nakon što je A1 omogućio i bonašima besplatno korištenje 4G mreže, ali sam zaboravila na koji broj se šalje zahtjev za aktivaciju, možda imaš tu opciju i u MojA1 aplikaciji ako nisi aktivirao.



Sad sam provjerila- u MojA1 aplikaciji odeš u Shop >Internet opcije i tamo ćeš naći opciju 4G,ako ti je aktivna piše deaktiviraj, ako ti nije aktivna piše aktiviraj
I meni se zna desiti da mi brzina sa 4G padne na E, tada odem u Postavke>Mobilne mreže i započnem ručno traženje mreža, zatim odaberem "samo 3G mreža" (time zapravo forsiraš mobitel da koristi isključivo 3G) i nakon toga ponovno ručno namijestim automatsko biranje 4G/3G/2G(E) i u pravilu mi se mobitel sam opet spoji na 4G.
A jesi li ti uopće uključio besplatnu uslugu korištenja 4G mreže? Ja sam to davno učinila, tj.odmah nakon što je A1 omogućio i bonašima besplatno korištenje 4G mreže, ali sam zaboravila na koji broj se šalje zahtjev za aktivaciju, možda imaš tu opciju i u MojA1 aplikaciji ako nisi aktivirao

Da ali kako se iskljucjuje ta besplatna usluga 4G mreze?
I dobijo sam poruku i skinuo aplikaciju MOJA1
I ne pise mi Npr kako vec treba A1 HR (3G),A1 HR(2G) ... to mi ne pise nego A1 HR
Razina korisnika 6
Bedž +6
Zašto bi isključio 4G mrežu? Pa brža je od Edge,osim ako želiš štediti bateriju i podatke, jer data promet se brže potroši na LTE (4G) mreži. Ja sam svoje 2 gige stukla u tri dana 🤣
Zašto bi isključio 4G mrežu? Pa brža je od Edge,osim ako želiš štediti bateriju i podatke, jer data promet se brže potroši na LTE (4G) mreži. Ja sam svoje 2 gige stukla u tri dana 🤣
Meni nece te 2 gige da rade dobio sam da sam dobio 2 gige ali ih nemogu koristiti ne znam zasto
Razina korisnika 7
Bedž +3
Da skratimo priču, nazovi SZK i neka ti provjere, pošalju automatske postavke za internet.
Razina korisnika 6
Bedž +6
Možda je bolje da ručno upiše postavke u mobitel,koje su napisane u podforumu Android, jer automatske postavke su za one blenton tj.nepametne mobitele, sa proxyijem,i svim onim šiframa koje su nebitna za androide,bitan je jedino apn gprs0.vipnet.hr
Razina korisnika 6
Bedž +6
Ime: Internet
APN:
- Vip pretplatnici upisuju: data.vip.hr
- Vip korisnici bonova upisuju: gprs0.vipnet.hr
Proxy: ostaviti prazno
Ulaz: ostaviti prazno
Korisničko ime: Nije postavljeno
Šifra: Nije postavljeno
Poslužitelj: Nije postavljeno
MMS centar: Nije postavljeno
MMS proxy: Nije postavljeno
MMS ulaz: Nije postavljeno
MCC: 219
MNC: 10
Vrsta provjere: odabrati Ništa
APN vrsta: upisati default
APN protokol: IPv4
APN roaming protokol: IPv4
Uključi/isključi APN: APN uključen
Prijenos: Neodređeno
Vrsta operatera mobilne virtualne mreže: Nije postavljeno
Vrijednost operatera mobilne virtualne mreže: Nije postavljeno

Dodatni izbornik (tri okomita kružića) / Spremi / označite novo kreiranu pristupnu točku.
Razina korisnika 7
Bedž +3
@nickno - na bonovima si? Ajd probaj upisat data.vip.hr pod apn, restartaj mob pa javi. 😉
Razina korisnika 6
Bedž +6
A sad mi je palo na pamet i ovo. Imaš li ti uopće aktiviran internet na sim kartici? Da,za to ti treba poziv prema SZK
Razina korisnika 6
Bedž +6
@gogsy1975- ahaa, probano već , radi i bez restartanja mobitela 😁
Razina korisnika 5
@gogsy1975 , nisi valjda pomislio da "izmišljam " .. prestar sam za to 😄
Razina korisnika 7
Bedž +3
Kolega @razjaren - nipošto, dapače. Rekao sam da su upute zastarile. A u vezi dopune mog posta, svi smo tu da pomognemo. 😉
Razina korisnika 6
Bedž +6
Evo sad pišem spojena na data.vip.hr, bez restartanja mobitela. Pitala sam SZK par puta kak je to moguće. I odustala. Eto, moguće je.😉
Razina korisnika 6
Bedž +6
Gogsy , eto, samo zbog tebe restartala sam mobitel i evo me opet preko data.vip.hr

Hmm...jedino ako uopće nema veze koji apn upisujemoo,možda je tajno postavljeno da su SVI apn-ovi gprs0.vipnet.hr, pa mogu ja pisat i microsoftov apn, to ne bu bil taj 🤯
Razina korisnika 6
Bedž +6
Sorry Ar1987, nekak mislim da ti i nismo baš pomogli, možda smo te još više zbunili, samo si nestao.
Dakle, bilo bi ipak najbolje da pozoveš SZK i neka oni provjere da li ti je internet uključen.

Odgovori