Riješeno

WhatsApp & A1 multi sim

  • 29 January 2018
  • 10 odgovora
  • 11004 pregleda

Ekipa draga,
Dobra vecer.

Imam pitanje pa molim pomoc.

Imam ukljucenu multi sim opciju i meni je super korisna.

Ali me zanima sljedece:
Jeli WhatsApp normalno funkcionalan na oba sim-a istovremeno?
Jeli onda slicno funcionira kao Messenger od Facebook-a?

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.
icon

Najbolji odgovor od gogsy1975 29 January 2018, 20:46

Pogledaj original

Odgovora 10

Razina korisnika 7
Bedž +3
Whatsapp je vezan uz broj telefona i može raditi samo na jednom uređaju. Čim ga aktiviraš na jednom, na drugom uređaju postane neaktivan.

Messenger možeš paralelno pokrenuti gdje god želiš, logiraš se s istim podacima. Kao npr. na mobu i na kompu... 2 moba, nebitno...
Hvala na odgovoru ALI sam to i znao sam.

Danas ja zovem szk i javi mi se Laura (to je nick pa se smije spomenit) i ja njoj postavim isto pitanje a Laura odgovori da nema problema i da nisam prvi koji to pita.

Preostaje mi jedino da provam pa onda da javim.
Razina korisnika 5
WhatsApp je data-only usluga i radi samo putem Internet veze. Dok god SIM ima isti broj kao voice SIM, radit će bez problema, treba ti jedino potvrdni kod kojeg WhatsApp šalje SMS-om.

Jedino ako će WhatsApp skužiti da se drugi uređaj pokušava prijaviti s istim brojem pa svaki puta siliti verifikaciju.

https://faq.whatsapp.com/en/android/21009863/?category=5245245 kaže da ne može.
Razina korisnika 7
Bedž +3
Ne može. Imala sam multisim 4 godine. Ne funkcionira jer se ne veže samo za broj nego i za aparat nekako. Čim aktiviraš na jednom, deaktivira se na drugom uređaju. Možeš jedino na drugom uređaju koristiti webverziju, al to nije neko rješenje. WA je totalna banana po tom pitanju.
Viber, Messenger, hangout, slack... Oni svi uredno rade na više uređaja.
Razina korisnika 4
Da se nadovežem... Ne može zbilja :)
Wapp se veže uz broj, tako da možeš imati SIM karticu s određenim brojem u jednom, a Wapp s tim brojem na drugom mobitelu i drugom broju. Ali samo na jednom mobitelu. Ako pokušaš ulogirati na dva uređaja simultano, jedan će ti izbaciti.
Postoje modificirane aplikacije Whatsapp-a koje rade na 2 i više uređaja. na iOS to su tkzv "++" verzije 🙂
Razina korisnika 7
Bedž +3
Ja sam ih isprobala dosta prije nekog vremena, nisu funkcionirale, možda se nešto promijenilo/unaprijedilo...
Razina korisnika 4
++ verzije su uglavnom "hackirane" verzije osnovnih aplikacija, pa nisam baš sigurna kako se proizvođači osnovne aplikacije prema tome. Iz iskustva, ++ vrlo često budu označene kao neverificirane, pa ih store makne.
Razina korisnika 6
Bedž +6
Meni je još uvijek nevjerojatno da Whatsapp takvo što nije već ponudio. Živimo u vrememu kada samo što vodokotlić ne možeš povezati i umrežiti sa drugim tehnikalijama u kući a ti jedan najobičniji messanger ne možeš na PC-u na neki jednostavan način (one web varijante preko browsera su wtf).
Razina korisnika 7
Bedž +3
I meni također i nekad i nervira jer skoro sve drugo možeš obavit na laptopu ili tabletu npr ako nemaš mobitel u sebe ili ako je prazan ili ako se nadograđuje..., a oni ne odustaju. Kao sigurnost... imaju druge aplikacije sasvim dobre primjere kako sigurnost ne mora bit ugrožena.

Odgovori