[W10] Što koristite za dopisivanje?

  • 23 December 2016
  • 8 odgovora
  • 3279 pregleda

Razina korisnika 5
  • Super Forumaš
  • 75 odgovora
Možda smo ovu temu na starom forumu zanemarili, no zato je novi dobar izgovor da to popravimo. Iskustva sa dopisivanjem na windows platformi, preporuke, problemi...sve je dobrodošlo :)

Evo kod mene na prvom mjestu je Whatsapp iako zadnje vrijeme raste običan sms (u pretplati negraničeno), onda slijede Skype i Viber. Zapravo to ovisi o tome što koriste drugi pa se onda tomu prilagodim.

Whatsapp nije univerzalna pa ne podržava sve prednosti novog OS-a, no Facebook koji brine o aplikaciji ulaže daje redovita ažuriranja, novosti dobiva kad i druge platforme tako da stvarno brinu o app. Npr. pozive smo dobili u beti prije druge dvije platforme.. Na laptopu imam onu desktop inačicu no glupo je što mora biti stalno pokrenuta da bi sinkroniziralo poruke.

SMS i Skype bi zapravo mogao spojiti kad govorim o aplikaciji jer imam uključen Skype preview za oboje. To imam i na laptopu tako da je iskustvo univerzalnosti odlično. Moram pohvaliti GIF-ove iz filmova čiji je broj velik a kvaliteta odlična, botove ko u priči (nešto slično cortani) recimo mogu se kartati u skype aplikaciji sa botom ili pitati da mi nađe pizzeriu itd. Očigledno su otkazi u Londonu ove godine djelovali stimulirajuće pa sad na razvoju rade punom parom....zezam se no ubrzali su se sigurno 🙂 I to je jedina aplikacija preko koje radim audio i video pozive preko interneta, znam po 2 sata pričati kad radimo seminar i problema se ne sjećam, grupni video isto za pohvalu.

Viber je jako napredovao od kad imamo UWP, recimo po dizajnu mi je ljepši od androida kojeg sam prije koristio. Podržava odgovaranje u zraku, čak i ako nije instaliran na PC-u putem Cortane se može poslati odgovor.

A što čekam da poprave...u viberu prozirnu pločicu (dođe mi da ju ja napravim :D), u Whatsapp-u funkcije koje dolaze sa UWP, a u Skype-u dodatne mogućnosti oko razgovora i kontakata. Također bi volio vidjeti integraciju u aplikaciju osobe, što za sad podržava jedino GroupMe ako se ne varam.

Odgovora 8

Razina korisnika 4
Weee za temu 😃
Razina korisnika 4
Prekrasno, upravo sam otkrila da mi je postalo samo prvi red, a ostatak posta ne o.O Ima li to veze s formatiranjem teksta na forumu ili sam ja smotana samo? Anyone?
Razina korisnika 7
Bedž +3
Nije tema, ali nije do tebe nego nešto s forumskom memorijom ne štima... lako za jedan red... zamisli kako je meni bilo kad sam pisala kobasice od postova pa mi posta samo jedan dio "aaaaa" uglavnom savjetujem CTRL + A I CTRL + C prije nego klikneš na odgovori...
Razina korisnika 5
Viber je imao ažuriranje i sad radi odlično.
Viber koristim jer ga velika većina ljudi koje znam koriste, Skype obvezno pogotovo za videopozive - najbolji je i još koristim klasični sms.
Zadovoljan sam sa sve tri aplikacije i nemam problema s njima. Zna nekad nešto biti, kao recimo s viberom, ali brzo to riješe.

Ostale aplikacije koje ljudi koriste, kad mi netko kaže da instaliram recimo whatsup, odgovorim mu da mi ne pada na pamet te jasno dam do znanja što koristim.

Mislim da je to sasvim dovoljno.
I viber sam se dvoumio da li instalirati, no budući da doista veliki broj ljudi koje poznam koristi upravo viber od najmlađih do najstarijih, popustio sam i instalirao ga.
Razina korisnika 4
@gorlock sve ti ok radi? meni je dosta blockao tipkovnicu 😕 Na servisu su me bili isplašili da mučki ubija bateriju, pa ga se više nisam baš usuđivala staviti na mob.

Wapp je super, meni definitivno najdraži. Brz, jednostavan, radi i šalje sve. Si imao neki problem s njim ili ti se samo ne sviđa?
Razina korisnika 5
Whatsup ne želim, nisam niti probao.

A ako pitaš za viber, radi bez greške na svim našim uređajima na win10.

L830
L650
L640 LTE
L550
L535

I nitko nema problema sa baterijom.
Razina korisnika 5
I nitko nema problema sa baterijom.

Slažem se, iznenadilo me kad sam vidio koji je po redu u statistici jer je uvijek bio u vrhu po potrošnji.

UWP oblik je jednostavno superiorniji u usporedbi sa prethodnim. Sa zadnjim ažuriranjima Microsoft je dobro sredio svoj dio priče, a developeri su tu da iskoriste. Inače kad pogledam sve univerzalne aplikacije izuzev edge-a na mobitelu troše minimalno bateriju.
Razina korisnika 2
Bedž +2

viber whats app messenger

Odgovori