Riješeno

Video poziv

  • 26 February 2023
  • 10 odgovora
  • 582 pregleda

Razina korisnika 1
  • Aktivni forumaš početnik
  • 38 odgovora

Prešao sam na pretplatu i u opcijama telefona se pojavila zelena ikona za video poziv. I nakon što nazovem nekoga, sve dok se taj netko ne javi aktivna je selfie kamera i vidim sebe a kad taj netko odgovori na moj poziv kamera se ugasi i pojavi se standardna pozadina telefona i dallje se samo čujemo ali se ne vidimo. Obadva telefona su Samsung, taj kojeg zovem je na Telemachu i njemu se pojavi poruka da se ja kao pozivatelj trebam spojiti na Metu, messenger što mi ne pada na pamet jer ne želim imati Facebook na mobitelu..

icon

Najbolji odgovor od A1_IvanaM 26 February 2023, 23:31

Pogledaj original

Komentiranje je onemogućeno za ovu temu.

Odgovora 10

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ovdje piše da novi korisnici ne trebaju ništa posebno podešavati ili aktivirati

 

Ali možda imaš "sreće" kaj nemreš uspostaviti video poziv preko A1, jer to nisu besplatni pozivi, možda zbog toga kaj nisu besplatni treba aktivirati uslugu posebno.

 

Ako imaš WA, Viber, možda ti je ipak jeftinije koristiti njih za video pozive, jer ti se troši internet paket, a nema neke dodatne naplate 🤔

Razina korisnika 6
Bedž +6

Savjetovala bih ti isto kao i @A1_IvanaM , nazovi szk, možda je i došlo do naplate poziva jer si išao preko te ikone za videopoziv.

Kako ja nisam na pretplati, ne znam da li onda sam telefon nudi u postavkama Telefona odabir aplikacije za videopozive, jer meni na Androidu 13 ne nudi ( na Androidu 10 postoji opcija i za bonaše, ali na 13-ci ne, zadana je Google Meet. Samsung i Google su, da tak kažem, toliko "slizani", da Samsung gura Google Meet i Google Poruke kao zadane aplikacije, ako želiš druge, moraš sam promijeniti postavke.)

Kak misliš da nemaš veze s Googleom?!? Mislim, možeš ti Googleov Android koristiti i bez Google računa, ali onda ne koristiš sve funkcije telefona, jer Google (i Samsung račun) su potrebni za korištenje svih opcija koje mobitel ima.

 

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

A jel imaš uključen VoLTE u postavkama sim kartice?

Razina korisnika 1

Da, gore u desnom kutu pokraj  crtica signala stoji Volte i 4G. e sad da li treba još što podesiti nemam pojma, to je novo za mene

Razina korisnika 1

Hvala ti na detaljnom odgovoru, 

bome i imam sreće što se video poziv nije ostvario, skupo je..

nekoristim viber i ne želim kao i google, facebook i slične platforme na telefonu.

više mi odgovara nešto kao Skype i slično za kontakte sa obitelji i ništa više.

Da li mi ta opcija Volte treba i za Skype ili je mogu isključiti u postavkama sim kartice?

Razina korisnika 4
Bedž +3

@zexmex možeš li nam priložiti screenshot ikonice koju si koristio da se aktivirao Video poziv? Pitam čisto da potvrdimo korištenje usluge i naplatu jer danas se koriste razne aplikacije koje daju besplatnu razmjenu slika, video zapisa, razgovora i sl. Ne moraš nužno koristiti društvene mreže. Viber i WhatsAPP su neke od poznatijih app tog tipa za pozivanje. 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Za Skype ti ne treba VoLTE, to je aplikacija kao i WA, Viber, Google Meet, treba ti internet.

Za bolju kvalitetu govornih poziva preko A1 mreže ostavi uključen VoLTE.

Ah, imaš Samsung, jel tak? Kaj nije po defaultu aplikacija za video pozive Google Meet (ex Google Duo). Tak je barem kod mene, ali ja nisam na pretplati, pa ne znam da li se onda nešto promijeni u Telefonu kod zvanja.

 

Razina korisnika 1

@zexmex možeš li nam priložiti screenshot ikonice koju si koristio da se aktivirao Video poziv? Pitam čisto da potvrdimo korištenje usluge i naplatu jer danas se koriste razne aplikacije koje daju besplatnu razmjenu slika, video zapisa, razgovora i sl. Ne moraš nužno koristiti društvene mreže. Viber i WhatsAPP su neke od poznatijih app tog tipa za pozivanje. 

 

Ne trebam nikakvu potvrdu za korištenje vaše usluge video poziva niti želim da mi se to dodatno naplaćuje. Gledam kako da maknem tu ikonu iz opcija telefona.

Nisam mogao napraviti screenshot jer se opcije (ikone) za zvanje kontakta iz imenika zatvore čim aktiviram screenshot opciju pa sam našao takvu ikonu na netu. treća je po redu s lijeva nadesno, prva je telefon, druga za poruke.

 

Razina korisnika 1

Za Skype ti ne treba VoLTE, to je aplikacija kao i WA, Viber, Google Meet, treba ti internet.

Za bolju kvalitetu govornih poziva preko A1 mreže ostavi uključen VoLTE.

Ah, imaš Samsung, jel tak? Kaj nije po defaultu aplikacija za video pozive Google Meet (ex Google Duo). Tak je barem kod mene, ali ja nisam na pretplati, pa ne znam da li se onda nešto promijeni u Telefonu kod zvanja.

 

Ne bih ti to znao reći jer nemam nikakve veze sa googleom.

Volte ću ostaviti samo zbog kvalitete glasovnih poziva.

Razina korisnika 1
Bedž +3

Mislim da je ova tema otišla u sasvim krivom smjeru. Svatko ima pravo na korištenje usluga i interneta na način koji njima najviše odgovara te nema potrebe za uvjeravanjem druge osobe kako je upravo njihov način onaj bolji. Možemo se složiti da se ne slažemo i nastaviti koristiti svoje usluge onako kako mi to volimo. 🙂 Iz navedenih razloga temu ću zatvoriti.

@zexmex zamolit ću te također da se prilikom dijeljenja mišljenja pridržavaš Forum smjernica kako bi svi imali pravo na sudjelovanje u raspravi  bez uvreda za kojima nema potrebe. Tu smo da si pomognemo i podijelimo konstruktivne kritike i savjete. 🙂