Riješeno

update na Android 11 za Samsung S10+

  • 4 February 2021
  • 10 odgovora
  • 241 pregled

Postovani,

 kako je prvotni update na Android 11 nedavno povucen zbog nekih manjkavosti, a sada je izdana i zakrpa(patch) za to, kada planirate pustiti novi update za Samsung S10+? 

Ja nisam instalirao update u tom prvom navratu i vidim sad da korisnici Tomato mreze dobivaju te nove zakrpe pa me zanima kada ce taj objedinjeni update krenuti. 

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

icon

Najbolji odgovor od zoranp 4 February 2021, 22:12

Pogledaj original

Odgovora 10

Razina korisnika 7
Bedž +3

S prvim updateom koji su pustili nisam imao nikakvih problema, preko njega mi je povukao patch i isto tako nikakvih problema. Ako pričaš o A1 firmwareu, vidim na sammobileu da stoji firmware od 18. siječnja i vjerujem da će isto tako biti samo zakrpa. To što puštaju u navratima je isti "OTA" samo ide postepeno, javit će i tebi kroz neko vrijeme za update.

To ne ovisi o A1 već o Samsungu kada češ dobiti Android 11.

Možeš ažuriranje  provjeriti i ručno, odlaskom u Software Update sekciju u Settings aplikaciji.

@gogsy1975  

Da, ja sam na A1 mrezi, ti si isto na njoj ili ? Vidio sam i ja na SamMobile jos pred nekoliko dana da pise da je update za A1 mrezu od 18.1. ali to je taj "prvi" koji nisam htio odmah install jer sam na Redditu vidio da se dosta ljudi zali na neke stvari i onda sam odlucio pricekati i u meduvremenu je update povucen i 25.1. su ga ponovo poceli pustati sa zakrpom koja je ispravila neke bugove.. I ja sam u utorak odlucio instalirati A11 ali kako sam htio napraviti clean install napravio sam factory reset i otisao na Software update i iznenadio se da jos nema tog novog objedinjenog update-a. 🙂 A cujem od frendova na Tomato mrezi da su dobili jucer zakrpe jer su oni odmah instalirali update cim je dosao tako da se sad ja cudim/pitam kad ce na A1 ponovo doci update. Nadam se da si shvatio sto zelim reci tj. koja je moja dilema. :D 

@zoranp  

Mislim da to nije istina sto govoris, da dolazak update-a ne zavisi od A1 vec upravo suprotno. Pa sto Samsung stavlja na tvoj/nase mobitele bloatware tj. aplikacije od A1 ili od neke druge mreze(TCom etc.) a bez da nas pita? Mislim da ne, vec ga prvo dobije nas operater i oni ga proslijede nama. Uostalom neka se javi na post netko iz A1 pa neka odgovori koja je procedura dolaska/dobivanja update-a. 

Hvala na uputi kako se "rucno" provjerava update software-a, ali nisam bas toliko neupucen. XD

 

Na osnovu cega je ovaj post dobio status "Rijeseno"? :)

Molim odgovor. Hvala. 

Razina korisnika 7
Bedž +3

“Riješeno” je forumski bug, forum označava random odgovore kao rješenja, opće poznata stvar, ne sekiraj se. :)

Nisam kupio u A1, S10+ je kupljen u SD i ne bi vjerovao ali na njemu je slovenski firmware (SIO). Kako sam prvo skupio taj update koji kažu da ne valja (koliko sam vidio imali su problema s kamerom i pregrijavanjem, ja nisam ništa od toga primjetio), 31. siječnja je pokupio zakrpu. Vidim da po istom principu rade i drugi provideri, ukoliko je bio taj “loš” update pušten, pustili su samo zakrpu, ne kako ti očekuješ objedinjeni. Vjerojatno će tako i A1 (kod mene je prvotni G975FXXU9ETLJ a zakrpa je G975FXXU9EUA4), na sammobile-u stoji samo ovaj prvi za VIP pa vjerujem da će i ovaj drugi.

A nitko te ne sprječava da s Odinom “pukneš” neki “objedinjeni” kada stigne. Vidim da HT uopće nije izdao update na Android 11. :)

 

@zoranp  

Mislim da to nije istina sto govoris, da dolazak update-a ne zavisi od A1 vec upravo suprotno. Pa sto Samsung stavlja na tvoj/nase mobitele bloatware tj. aplikacije od A1 ili od neke druge mreze(TCom etc.) a bez da nas pita? Mislim da ne, vec ga prvo dobije nas operater i oni ga proslijede nama. Uostalom neka se javi na post netko iz A1 pa neka odgovori koja je procedura dolaska/dobivanja update-a. 

Hvala na uputi kako se "rucno" provjerava update software-a, ali nisam bas toliko neupucen. XD

 

Ispričavam se, nisam sa time mislio ništa loše.

@gogsy1975 

@zoranp 

Hvala obojici na odgovorima! :) 

Postovani,

 kako je prvotni update na Android 11 nedavno povucen zbog nekih manjkavosti, a sada je izdana i zakrpa(patch) za to, kada planirate pustiti novi update za Samsung S10+? 

Ja nisam instalirao update u tom prvom navratu i vidim sad da korisnici Tomato mreze dobivaju te nove zakrpe pa me zanima kada ce taj objedinjeni update krenuti. 

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

 

Pozdrav, možete sami pa vidite za svaki dan updejte FW za sve samsung uređaje. u google upišite:

samfrew

ili

sammobile

to su dva najbolja sajta za traženje , upišite svoj uređaj. radi non stop. Ja bih na vašom mjestu promenio regiju na CRO,  i tako dobili čisti android bez operaterskog s….a

Razina korisnika 6
Bedž +6

 

 

Ja bih na vašom mjestu promenio regiju na CRO,  i tako dobili čisti android bez operaterskog s….a

CRO je T-mobile s...e (citiram tebe 😛). Ako želi android čisti Samsungov, treba flashati SEE regiju i onda je to android bez operaterskog bloatwera. 

Razina korisnika 6
Bedž +6

@lucifer_ri , dolazak updatea firmwarea o A1 (ili bilo kojeg operatera) ovisi samo o brzini kojom oni Samsungu isporuče nadogradnje svojih aplikacija (iliti bloatwarea)-zbog toga verzija tvoje nadogradnje nosi oznaku A1(tvornički je došla sa A1 aplikacijama).

 Zbog toga nadogradnju i mjesečne updateove prvo dobivaju "čisti" Samsunzi (npr. njemački DBT, engleski BTU, za našu regiju SEE), a za operatere Samsung pusti nadogradnju kada mu ovi isporuče svoje aplikacije, pa ste i ti i zoranp zapravo u pravu 😉.

Tko ne želi aplikacije operatera na svom mobitelu, kupit će mobitel u slobodnoj prodaji, za Samsung je najbolja trgovina Sancta Domenica 😉 

 

Odgovori