Riješeno

Traženje mobitela

  • 18 July 2017
  • 3 odgovora
  • 13629 pregleda

Dobar dan, da li netko zna kako/tko se može locirati mobitel? Izgubljen je a bilo bi nam jako važno da ga nađemo.Hvala
icon

Najbolji odgovor od Sunasce 18 July 2017, 13:27

Pogledaj original

Odgovora 3

Razina korisnika 7
Bedž +3
Ako je bio registriran na Android Device manager onda probaj tu https://www.google.com/android/find. Ako je upaljen on i gps probaj https://www.google.com/maps/timeline . Ako je ukraden i izgašen ili izgubljen i prazna baterija piši propalo. Otiđi i prijavi na policiju, ali ne nadaj se da će ga pronać/vratit, ako ipak vrate super.
Razina korisnika 4
Sunasce je sve rekla :)
Policija ti može i treba locirati i vratiti mobitel, samo ih možda treba povremeno podsjetiti. Testirala sam proces osobno :D

Držim fige da ti mobitel bude čim prije vraćen.
Razina korisnika 7
Bedž +3
Vrlo važno je napomenuti da u policiji treba naglasiti da je mobitel UKRADEN. Ako je izgubljen, neće pokrenuti postupak nego skrenuti da se javiš operateru. Naravno, operater će te opet skrenuti na policiju i tako u krug. Policija će napraviti zapisnik ali ako je izgubljen, eventualno će te kontaktirati ukoliko je napravljena zapljena nekog većeg broja uređaja. Uzmi u obzir da se moraš javiti u PP na području na kojem je mobitel izgubljen/ukraden, mene su tako šetali zbog 2 ulice dalje koje spadaju u drugu PP. Ja sam tako "ispuš..." novi S6, prijavljujući da je izgubljen a ne ukraden. Na račun cifra od nekih 6.000 kuna koliko je tada koštao u stvarnosti. Pitam ja inspektora da što ako ja nađem recimo otključan auto (kojeg je netko zaboravio zaključati, pa "izgubio") te ga uzmem sebi, što je isti slučaj kao i ovo ali njihova tumačenja Zakona su "zabole me...". Pitao ga također da što ako ja sad kažem da je ukraden a on mi rekao "gospodine, nećemo se sad igrat"... 😃 Uglavnom, odustao sam...

Kad izgubiš bankovnu karticu, banka je blokira. Kad izgubiš mobitel, operater neće blokirati i locirati a policiju to ne zanima.

Sretno i javi svakako ishod.

Odgovori