Riješeno

Prijava na @vip.hr mail

  • 11 December 2022
  • 7 odgovora
  • 1342 pregleda

  • Aktivni forumaš početnik
  • 32 odgovora

Pozdrav svima

 

Imam @vip.hr mail adresu i ona mi trenutno radi na desktop računalu preko Outlooka, a na mobilnom uređaju Android radi preo nativne samsung aplikacije. Sada sam sve na mobitelu preselio isto na Outlook, međutim ovu vip.hr adresu ne mogu pokrenuti. Kod postavljanja javlja da je veza sa poslužiteljem prekinuta , vjerojatno zbog neke krive postavke .

Na desktop Outlooku imam POP3 mail.vip.hr , port 993 SSL/TLS, a za SMTP je postavljeno mail.a1net.hr 587 enkripcija na Auto. Oba servera imaju autorizaciju cijena email adresa i lozinka naravno. I to sve radi iako kod slanja uvijek pita nešto za certifikat.

Međutim, na mobitelu ne mogu nikako postaviti tu adresu sa tim istim postavkama, a probao sam i IMAP i pod oba servera staviti mail.vip.hr ili pak mail.a1net.hr i nikako neće proći. Samo napomena da na tom mobilnom Outlooku ne mogu postaviti SMTP na Auto enkripciju jer ne posotji takav odabir pa sam odabrao SSL/TLS.

Inače spajam se preko A1 mreže na internet i preko kućnog interneta i preko A1 mobilne mreže.

Ima li netko neku drugu ideju da probam ?

 

icon

Najbolji odgovor od nickno 18 December 2022, 14:20

Pogledaj original

Odgovora 7

Razina korisnika 7
Bedž +3

Ovako ja imam,  i fiksna i mobilna je na A1. Dolje moraš kao username napisati kompletno sa domenom. Znači ime.prezime@a1net.hr

 

 

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ja probala više puta ovo kaj je gogsy stavil. I ne radi. Meni radi ovo, čak dobijem i sms da imam mejl

 

Zanemari, kad sam pobrisala račun, ovo više ne prolazi.

Ali mi je prošlo ovo 

ime.prezime@a1net.hr

 

Ali mi je prošlo i ovako 

ime.prezime@vip.hr

 

Nažalost, meni ništa ne prolazi od ovoga što ste mi napisali.

Ali napomena da ja na mobitelu to pokušavam kreirati na Mobilnom Outlooku, a on nema ove postavke za sigurnosti SSL , SSL(prihvati sve potvrde). Tamo postoji SSL/TLS, StarTls i Nikad. Sve moguće kombibacije sam pokušao i brojem porta i ništa ne prolazi.

Ne razumijem i dalje zašto jer na onoj default Mail aplikaciji radi jedna od tih kombinacija, a kako sma prije napisao radi mi i na desktop računalu na MS Outlooku.

Razina korisnika 7
Bedž +3

Možda je onda vrijeme da se ostaviš Outlook-a jer ne radi kako treba. Ja službeni mail u firmi nema šanse da podesim u Outlooku ili windows live mail-u a u thunderbirdu ga podesim za minutu. Vidim da si naveo da u samsung mail app-u radi pa očigledno je do Outlooka za kojeg i sam kažeš da nema neke postavke.

Prebacio sam se na taj mobilni Outlook jer sam i službene mailove tvrtke otvorio na njemu i ti mailovi rade . Neće samo ovaj VIPnetov mail. Problem sa kod samsungove aplikacije što kad radim reply, tekst maila na koji odgovoram, šalje kao hrpu nekakvih attachmenta. Bio sma nešto o tome tražio po Googleu i nisam pronašao nikakvo rješenje , to je kao tako. Zato sam odlučio preseliti na nešto drugo pa sam mislio da će sa Outlookom biti OK, što i jest OK , ali ne za VIP mail.

Razina korisnika 6
Bedž +6

@dxer ,A jesi li probao da ti Outlook sam nađe postavke servera? Tako sam ja u Samsungovoj mejl aplikaciji došla do one dvije postavke, jer mi ručni upis nije prolazio.

@dxer ,A jesi li probao da ti Outlook sam nađe postavke servera? Tako sam ja u Samsungovoj mejl aplikaciji došla do one dvije postavke, jer mi ručni upis nije prolazio.

Hvala ti za ovaj savjet jer ovo je uspjelo !

Odgovori