Preporuka za kupnju mobitela

  • 10 February 2017
  • 6 odgovora
  • 11875 pregleda

Pozdrav, molim vas ako mi netko može pomoći u izboru novog moba. Dvoumim se između LG G2, LG G3, Sony Xperia Z2, Sony Xperia Z3, Samsung Galaxy S4 i HTC Desire 630. Važno je da nije pre skup jer mob mijenjam 2 put godišnje !

E sad, recimo kod ovog HTC Desire 630 problem je šta ima Snapdragon 400, kod S4 je to što je malo star i tako da se nikako ne mogu odlučiti. Molim vas preporuku, ali da je cijena do 1500 kn !

Lp

Odgovora 6

Razina korisnika 7
Bedž +3
Auuu 😕 uopće ti nije izbor širok...
Za 1000-1200 kn možeš nać uredan S5 na Njuškalu. Ja sam svoj dala bratu, pa mami kad sam kupila S7 i evo treća godina i dalje je to odličan i moćan mobitel.

Ako se možeš još malo rastegnuti nekidan sam za jednu osobu kupila u Elipsa A5 2016, 2400 je i -400 kn popusta ako doneseš neki kanta mobitel za reciklažu + na poklon osiguranje na razbijeno staklo 24mj. Za 2000 kn imaš super novi mobitel koji vjerojatno nećeš imat potrebe ni želje mijenjat bar 2g 😉 Može i na rate, ista je cijena.

Svi ovi koje si naveo dosta su stari, polovni i tko zna kakvog je sve vraga s njima vlasnik(ci) izvodio...
Razina korisnika 5
Razmisli o win10 smartphone-u, za 1500 do 2000 kn, možeš kupiti vrhunski flagship sa izvrsnom kamerom Lumia 950.

Dvije godine je garancija, a trajat će i duže.
Evo ipak sam se odlučio kupovat iz trgovine, a našao sam mobove odlične cijene, kao što su npr.: Huawei P8 Lite, Huawei P9 Lite, Honor 7 Lite, Lenovo K5, Htc Desire 628G ili možda Vernee Thor.

Šta kažete na izbor?
Razina korisnika 5
Pozdrav, molim vas ako mi netko može pomoći u izboru novog moba. Dvoumim se između LG G2, LG G3, Sony Xperia Z2, Sony Xperia Z3, Samsung Galaxy S4 i HTC Desire 630. Važno je da nije pre skup jer mob mijenjam 2 put godišnje !

E sad, recimo kod ovog HTC Desire 630 problem je šta ima Snapdragon 400, kod S4 je to što je malo star i tako da se nikako ne mogu odlučiti. Molim vas preporuku, ali da je cijena do 1500 kn !

Lp

Desire 630 - nikako. Spor chipset, udavit će te.
Xperia Z2 i Z3 - apsolutna preporuka, gotovo pa stock softver, strašno brzi (barem Z3) i baterija koja traje i traje. Mana je izrada: hrpa ljudi na netu javlja da im je stražnji (stakleni) poklopac puknuo sam od sebe (vjerojatno od širenja kod zagrijavanja i skupljanja kod hlađenja). Plus, za Z3 ti treba dodatna investicija za magnetni punjač ili dock jer ćeš od otvaranja-zatvaranja rasklimati brtvu za micro USB port.
LG G2 - definitivna preporuka, jedan od najboljih telefona koje sam imao. Mada je ostao na Lollipopu... IR blaster, dobra baterija, solidan softver, odličan.
LG G3 - nikako preporuka, loš ekran kojem ni 2K ne pomaže, baterija traje upola koliko na G2, neki modeli imaju problema s matičnom pločom i čitačem SD kartice :/
Samsung Galaxy S4 - solidan telefon, mada mislim da je inferioran G2.

Evo ipak sam se odlučio kupovat iz trgovine, a našao sam mobove odlične cijene, kao što su npr.: Huawei P8 Lite, Huawei P9 Lite, Honor 7 Lite, Lenovo K5, Htc Desire 628G ili možda Vernee Thor.

Šta kažete na izbor?

P8 Lite i P9 Lite su možda najbolji izbor na popisu, iako se osobno grozim svega što je "Lite" niti mi Huaweijev EMUI baš leži. Mada, radim povremeno s Honor 5X i mob je vrlo dobar. Desire 628G se relativno često kvari (znam o čemu pričam, vjeruj mi), Lenovo K5 je solidan izbor ako je cijena kompetitivna, a za Vernee Thor nisam nikad čuo pa ti ne mogu ništa reći.
Znači tražim mob koji za minimalne specifikacije ima slijedeće specifikacije:

RAM: 2GB
ROM: 16GB
CPU: Svejedno koji, ali sa barem 1.4 Ghz
OS: Android 5.0.1 (Lollipop)
Zaslon: 5" (720p)
Cijena: Do 2000 kn
Razina korisnika 5
Znači tražim mob koji za minimalne specifikacije ima slijedeće specifikacije:

RAM: 2GB
ROM: 16GB
CPU: Svejedno koji, ali sa barem 1.4 Ghz
OS: Android 5.0.1 (Lollipop)
Zaslon: 5" (720p)
Cijena: Do 2000 kn

Do 1000 kn - G2 (rabljeni, ali ima ih u OK stanju)

Do 2000 kn - K5 ili P9 lite.

Ali najbolje ti je pročitati recenzije i vidjeti nudi li telefon ono što tebi treba.

NB: G2 nema micro SD utor, ako ti je to bitno.

Odgovori