Preporuka Android aplikacija - što koristite

  • 11 December 2016
  • 15 odgovora
  • 10893 pregleda

Razina korisnika 7
Bedž +3
Volim isprobavati i eksperimentirati sa različitim aplikacijama, ali imam i one kojih se ne odričem i koje se uvijek prvo vraćaju na mobitel nakon nekih radova.

Popis mojih must have aplikacija Android 4.4
koristim:
  • AirDriod daljinsko upravljanje i razmjena datoteka s računalima
  • Auto Call Recorder Pro za duge i važne pozive
  • Camera JB+
  • Contacts+ odličan za sinkronizaciju raznih imenika (google, facebook, whatsapp, linkedin) stock Phone (Dailer) i Contacts
  • Dolphin Browser Mini Mini lagan, brz, jednostavan
  • Chrome( @LooneyTunes tnx na preporuci, isprobala ga ponovo nakon dugo i puno su ga poboljšali
  • Easy Voice Recorder Pro diktafon
  • ES File Explorer + ES TaskManager preglednik i upravljač karticama i datotekama, upravitelj memorijom i procesima
  • Greenify odličan za uspavljivanje nepotrebnih aplikacija
  • M-zaba i token banka na dlanu
  • MultiPlus Card tko nema u glavi ima u mobitelu
  • MX Player najbolji za gledanje filmova i web streaming definitivno
  • Navigon meni najljepša, najjednostavnija i najtočnija navigacija

Pošto je s novom verzijom Google Mapsa Navigacija za Android postala funkcionalna i dostupna i za Hrvatsku Navigon mi više nije potreban. Google karte su mi uvijek bile odlične, a Navigacija je savršena. Točna u minutu, satelitski prikaz savršen, ulice točne, navigacija detaljna

OfficeSuite jednostavno najbolji i vrijedi svakog centa
PowerAmp Full svaka riječ je suvišna zadnje vrijeme sve češće jednostavni Google play music
SimpleFlaslight samo shortcut na početnom zaslonu, jedina obična, bez specijalnih efekata i o...
Skype, Messanger, Viber i WhatsApp, Talk po potrebi, ovisno s kim, zašto i gdje razgovaram
SpiritFM uz naše 3g pakete i brzine... FM radio je ponekad zakon
Swype+Dragon tipkovnica odlična, jednostavna, brza, podržava hrvatski jezik i ujedno joj se može diktirati na hrvatskom, hvata i interpunkciju, što se duže koristi to je točnija, nakon dva mjeseca gotovo da mi nikad ne griješi.
zadnje vrijeme Google keyboard, jako poboljšana, brza, veliki izbor jezika, ja koristim paralelno hrv, eng US i španj., brzo mijenja, voice dobro funkcionira... isprobajte

Tasker + Utter, Synker Pro i Secure Sett. Donate sanjali ste da vam mobitel sve radi sam... ili možda ipak niste sanjali Vrlo sretan smajlić
Titanium Backup Pro svaki komentar nepotreban
TuneIn Radio Pro online radio

Prepoznavanje pjesama SOUNDHOUND I SVI OSTALI za one sa androidom 4.0+ Google ears - daleko najbrži, prepoznaje i hrvatske i ostale nepoznate/manje poznate pjesme, nažalost ears baš ne ažuriraju pa sam se vratila SH-u

Zaboravih na Dropbox + dropsync, Box i Mega apsolutno sve mi je syncano na njima, na jednom dokumenti, na drugom slike, na trećem glazba i ostalo, to ne morate stalno držati sve na mobitelu, povremeno obnovite i držite u backupu titaniuma pa kad zatreba nešto (posebno dokumenti) povučete apikaciju Sretan smajlić (a baš jučer mi plače prijatelj kako mu je crknuo disk od terabajta ipo i zasad izgubljeni svi podaci dok ne skupi novac za spašavanje podataka haha neka mu kad ne sluša...)

tu su još standardne jb i google applikacije: Calculator, Calendar, Alarm i Štoperica, Drive, Earth, Gmail i Google Now, Keep, Maps, Play, My Tracks, Tasks i Youtube

Igrice igram vrlo malo, pa obično imam jednu ili dvije koje igram dok mi ne dosade pa izbrišem i stavim novu. Trenutno sam se malo vratila u djetinjstvo 😃 Tank tko se sjeća ovoga

Ovako kad sve napišem izgleda kao masa aplikacija, ali ustvari i nije tako puno. Sve koje su dostupne u pro verziji sam kupila, obično ako nema free verzije skinem "falšu" i ako sve štima i odgovara kupim bez obzira na cijenu, jer na to gledam kao nagradu za trud developeru i kao na nešto u što dugoročno ulažem jer želim i treba mi.

Launcher mi je već mjesecima Nova Prime i ne odustajem od njega. Odličan.
Trenutno vrtim između AVIATE-a i GEL-a, oba jako dobra i zanimljiva za naprednije korisnike.

Odgovora 15

Razina korisnika 7
Bedž +3
S plus i9001 je umirovljen i sada služi samo za testiranja (i ima Lollipop - XDA Srce). Stanje aplikacija je slično onom s proteklog popisa, samo je uklonjen dio aplikacija koje su na S5 i nisu potrebne.

S5 je trenutno primarni uređaj i na njemu ima nešto starog, nešto novog. Na njemu je najnoviji Lolipop, rootan je pa evo popisa.

Datoteke i Dokumenti
AirDroid sve moćniji i nezamjenjiv za upravljanje, uređivanje i pretraživanje sadržaja uređaja
Drive (Docs, Sheets, Slides) jednostavan i pregledan, sve bolje sinkroniziran s Gmailom
Dropbox, Mega
Es File Explorer File Manager / Task Manager
Google (Now /Search / Launcher jednostavan, brz, tko voli jednostavnost odličan, meni je vrh uz XGELS, ali dok se Xposed ne uskladi s Lolijem Nova je OK) / Translate

Kupnja i financije
BarcodeScanner+ (praktičan za brzo downloadanje, spremanje kodiranih podataka, barkodovi se baš sve više koriste, a posluži i za spremanje kupona i popusta koji se skeniraju 🙂 )
Beep'nGo (za lagan i tanak novčanik :D) , MultiPlus Card, PayPal (dostupan direktno na S5 i logiranje otiskom super funkcionira)
m-zaba / m-token banka na dlanu
AppStore, Galaxy Apps, Play Store

Razni alati i stock aplikacije
Calculator, Camera (povremeno za promjenu i GCamera, vrlo dobra), Clock, Contacts, Gallery - stock
Google Calendar
Chrome brzo i lako surfanje, povijest, sync, lozinke, ... , Photon Browser (full) ad blocker, full flash i još puno toga
Google+ / Photos / Movies nadam se da će uskoro i nama počet puštat besplatne i poklon filmove kao Amerima.../ Newsstand /Youtube
Keep / Tasks šteta što google nema službenu aplikaciju za pristup sekciji Zadaci unutar Gmaila ili barem jednostavniji pristup. Keep je super, al tasks je odličan za brze zapise i podsjetnike iz gmaila, super aplikacija
Keyboard i TTS najbolji i najfunkcionalniji komplet

Navigacija i Fit
Earth / Maps / My Tracks / S Health (GFit isprobala i nije loš, ali radi probleme sa S5 senzorom za otkucaje srca pa je uklonjen do daljnjeg)

Komunikacija
Gmail / Inbox iako mu fali još dosta da bi zamijenio Gmail sve se više navikavam na njegovu jednostavnost i pametno upravljanje poštom/ Hangouts nije najbolji, ali je najpraktičniji za direktnu komunikaciju iz Gmaila i i G+
Messenger (Google), Messenger (Facebook), Skype, Viber, WhatsApp

Trenutni Louncher
Nova Louncher Prime + Missed it

Moj Vip

Play Music nezamjenjiv otkad je kompletna usluga dostupna u Hrvatskoj, offline i online player, sync, radio, pretraživanje... / TuneIn Radio Pro stara ljubav :)
MX Player moćan i odličan multimedija player
Smart Remote treba malo igranja s podešavanjem, al kad se namjesti zgodan je

Root aplikacije
AdFree, Call Recorder (iako S5 ima ugrađen call recorder ne volim ga aktivirat jer se gubi mogućnost konferencijskog poziva - Xpoosed 😞 ), BusyBox Pro, Light Flow (upravljanje LEDicom - xposed 😞 ), SD Fix (uklanja blokadu kopiranja i brisanja sadržaja eksterne SD kartice - xposed :(), Tasker, Secure Settings, SuperSUPro, SwiftReboot (xposed 😞 ), SSMBackup+ (automatsko spremanje SMSova i Poziva na Gmail), Titanium Backup Pro


Na tabletu (Tab 3 T315) je stanje slično

Na S5 ako nekad zatreba ok je stock Voice Recorder, ali na tabletu koristim vrhunski Easy Voice Recorder Pro.
Pošto tablet daleko više koristim za čitanje i uređivanje dokumenata na njemu su uz Drive paket još i OfficeSuite Pro i Polaris Office. OS je moćan, detaljan i stvarno super, ali novi Polaris je baš poboljšan i najpreciznije rješava otvaranje raznih dokumenata, u smislu da office dokument izgleda točno kako je na računalu napravljen. Tu su još i OneNote koji mi je stvarno sjeo otkad je prvi put predstavljena desktop verzija i baš mi je drago što postoji posebna aploikacija, jer mi Office Mobile nikako ne leži iako mu svako toliko pružim šansu kad vidim update. Na OneDriveu imam neku arhivu dokumenata i OneNote bilježnice pa eto i on ima svoje mjesto. Tu je i Mobile Doc Scanner, iako i obično fotografiranje može nekad poslužit, ovako se dobije odmah PDF, a i zgodnije je ako ima više listova, tipa bilježnica, novina isl.

Dodatak glazbenoj sekciji su Deezer navika još otkad sam ga imala free na HTu i musiXMatch flow lyrics, dobro sinkroniziran s Play Music Zene i YouTubeom, žao mi je što je google odustao od SoundSearcha , bio je odličan Tužan smajlić

Na S5 koristim stock widget za svjetlo, na tabletu je i dalje Simple Flashlight

Na S5 koristim AdFree, a na tabletu mi bolje funkcionira AdAway

Dodatak navigacijskom kompletu su HERE maps, nisu tako detaljne kao GMaps, ali su vrlo dobro napravljene i za offline rad super rješenje, jednostavno i besplatno. Izgurale su Navigon s prijestolja koji je i dalje odličan što se tiče preciznosti i kvalitete mapa, ali nepotreban uz kombinaciju Gmaps i HERE. Uz ovo ide još i My Maps za planiranje i sheranje ruta.

Tu su još Vip i B.net TV za Van, Dailymotion, Tapatalk, TookBook i eKnjižara, NYTimes, Businessweek, DuoLingo, mPretinac za eGrađanina, eBay

µTorrent® ne treba objašnjavat 😃 kao ni Youtube Downloader (ovaj mi se pokazao jedini dobar i funkcionalan, većina onih sa Storea ne rade baš dobar posao)

Pošto je tablet na KitKatu, tu je Xposed Installer (GravityBox Srce, WanamXposed), i ROM Toolbox Pro.

To bi više manje bilo to. Povremeno uskaču privremene aplikacija tipa Tripadvisora, Wizz, Ryan, Taxi isl...
Razina korisnika 5
Alati:
Ampere - prati stanje baterije, jakost struje kad je spojen na punjač, omogućuje razlikovanje dobrog i lošeg punjača/kabela
Es File Explorer - file manager, koristim uglavnom za mrežni promet kod skidanja za mrežnog diska
My files (stock) - isto kao gornji samo sa manje opcija, volim ga kod OTG, gdje je dovoljan copy - paste
Total Commander - legendarni manager na kojem smo se uvijek igrali u školi, pa ga imam i mobitelu. Bogat mogućnostima kao i Es File ali koncipiran na drugi način, podržava oblačne sustave, mrežu itd.

Launcheri
Nova Prime - pojam za dobru apk, fluidan (kolko mob dopušta) i pouzdan. Veliki spektar pozadinskih opcija me drže dalje uz njega.
Arrow - zadnjih 5, 6 mjeseci uglavnom stoji u pozadini zbog beta testiranja, ali nije mi sjeo koncept (za sada)

Lock screen aplikacije:
Next Lock screen - Aplikacija kojom se bezlični zaključani zaslon pretvara u funkcionalnu površinu prepunu informacija. Koncept je Glance screen-a koji andoridi nemaju, na žalost. Podržava sve načine zaključavanja, automatsku dnevnu izmjenu Bing slika (a ima i druge teme), brzi pristup kameri i budilici, vlastitu štednju baterije, integrirani prikaz sastanaka, poziva, poruka i glazbe (+ ostale notifikacije), povlačenjem prsta lijevo briše, a desno otvara notifikaciju, nudi aplikacije ovisno o GPS lokaciji (Work / Home / On the go) koje zna zezati ali je zbog beta programa. Apk iz Play Store-a radi ok.

Internet preglednici:
UC browser - glavni preglednik još od kad sam imao WP, ima geste, noći režim (smanji svjetlinu), sync svega sa PC verzijom, super teme, ugrađen AD blocker, štednja podatkovnog prometa itd. Stabilan i lagan za sustav.
Firefox for Android - sekundarni preglednik, zanimljiv koncept međutim ni približno stabilan kao UC

Sigurnost:
My Knox - osim što je u postavkama uključen KNOX active protection, iza zadnjeg hard reseta stavio sam i My Knox koji je od Note-a je napravio pravi Fort Knox. Vrlo sretan smajlić Riječ je o Samsungovom rješenju za enkripciju podataka koji nije nov, ali je manje poznat. Jednostavno rečeno My Knox je u mobitelu stvorio "kontejner" u koji se ulazi otiskom prsta, i potpuno je odvojen od svega ostalog, a svaka apk ima zaštićeni i odvojeni cache i podatke u odnosu na one izvan. Sadži osnovne (galerija, internet, S-gluposti) i po izboru dodane aplikacije. To mi je super za sve što je povezano s oblakom jer ovako stoji gotovo nezaštićeno na memoriji. Obavezno proučiti prije uključivanja..
Microsoft Account - za sekundarnu autorizaciju ulaska u sve servise sa MS računom, nije dovoljno utipkati lozinku nego i u notifikaciji kliknuti "approve", vrlo lijepo riješeno. Moguće je i SMS kodom, ali ovo je jednostavnije kad već postoji.
mydlink Home - za nadzor i upravljanje IoT uređajima, odnsno senzorom pokreta koji je spojen doma na kućni wifi (o ovome je riječ)

Sat i budilica
Timely Alarm Clock - Jednostavno savršena, dizajnom otkačena, ima štopericu, lijep widget, odbrojavanje.
Mimicker Alarm - projekt Microsoft garaže (kao i Next Lock). Samo za one koji imaju problema s buđenjem jer se mora odraditi zadatak za gašenje alarma (odgovori na neko pitanje, uslikaj crvenu boju i slično) pa je pogodna za jutro kad idem na ispit. Nije za svaki dan jer bi završila u zidu. Sretan smajlić

Vrijeme
Accu Weather Platinum - vidio kod Gosy-a i od onda bez promjene. Prije koji tjedan doživjela redizajn.

Osobni asistent
Cortana - Zna kad sam na kompu i mobu, svakom loncu poklopac itd. Skida se na apk mirroru jer nije dostupna u našoj regiji. Super u kombinaciji sa W10, treba ju podesiti i onda stvarno pomaže.

Faks (većinom u knoxu)
OneDrive - najčešće korištena aplikacija na mobu, sa OCR tražilicom (virtual optical-character-recognition), pronalazi riječi u slikama i drugim formatima (čak i onenote), ima malo preko 100 Gb podataka koji su sortirani ali opet dobro dođe i ona. Često korištene dokumente cache-iram da ne troši promet, ima i vrlo dobar PDF viewer s kojim se jednim klikom dodaje u oblak.
Microsoft Outlook - nezamjenjiva za email, integrirani oblaci, Sunrise kalendar, fokusirani inbox za manje glupost, podržava Outlook mail pseudonime i ostale servise, više nema rušenja kao na početku tako da sam jako zadovoljan.
Mirosoft Word / Excel / Powerpoint - isto na dnevnoj bazi korišten paket za Office dokumente, lako dijeljenje sa drugima, pinanje važnih dokumenata, integracija OneDrive-a i Dropboxa, za učenje pod predavanjem i sl. Super za dopunu prezentacija u zadnji čas. Sretan smajlić Prema mogućnostima svakako najopremljeniji paket (za sve korisnike Office 365 usluge) uostalom kao i roditelji na kompjuteru zbog čega zauzimaju dosta prostora pa nije baš za one sa malom memorijom.
OneNote - bilježnica za bilješke, imam gore po predmetima zapisane određene stvari, što u obliku slika, teksta i par audio zapisa. Podržava olovčicu Note-a, sortiranje po bilježnicama, odnedavno ima badge kao Messenger. Dizajn na android os-u za trojku, ali korist je ispred u ovom slučaju.
Office Lens - za slikanje ploče, slika, dokumenata, popravi kontrast, svjetlinu, riječi sa slike u tekst, izvoz u One Drive, Word, Powerpoint, OneNote, lokalno u željeni format, čak i kad slikam ukoso sredi kvalitetno sliku, isprobao još nekoliko ali nijedna kao ova.
Baza lijekova - slovenski programeri pokorili regiju sa tom aplikacijom
PubMed - pretraživanje baze radova
Medscape - vijesti
Wunderlist - za popise svih oblika, uglavnom za raspored učenja i kao popis za kupovinu, integriran sa Outlook-om, odličan widget za dodavanje bez ulaska u apk
Dropbox - na njemu imamo grupni profil, a podržan je od gornjih stvari
Foxit PDF - ako zatreba u pričuvi, isto dobro otvara složene dokumente
Photomath - domaća aplikacija za rješavanje matematičkih zadataka, kad je trebalo nije je bilo Sretan smajlić

Multimedija
VLC - za video, ne zeza s torrentima
Shazam - prepoznavanje pjesama, još od WP koristim, sad stigla i univerzalna apk za PC
Music player (stock)
Vip TV rasopored

Upravljačke apk:
Peel Smart Remote - stock apk za daljinski, odličan widget
Smart Connect - za spajanje Sony bluetooth sbh-50 gadgeta
All-in-one Remote - HP-ova za upravljanje pisačom skenerom, vidi se stanje tonera, podrška za Wifi direct
Eduoram Wizard - wifi pristup
Speedtest (Ookla)
Fritz!App Wlan - za nadzor bežične mreže
ASUS router - administracija router postavkama
Download Master Client - za skidanje izravno sa routera na mrežni disk bez upaljenog kompjutera
Moj Vip - redovito nadoplaćujem svojima bonove i radi odlično
Hrvatski Telekom- zadnje ažuriranje donijelo potpuno novo iskustvo u odnosu na ranije, vizualno dotjerana, bogata mogućnostima, statistika računa, uz pokoji bug ali tek je izašla pa nije zamjerka
mPBZ - dizajn iz srednjeg vijeka, ali radi za pet
PBZ Wave2pay - beskontaktno NFC plaćanje putem tekućeg računa, ovako bi trebala izgledati apk jedne banke

Ostalo:
S-health
Nike Running
Twitter, Telegram, WA, Viber,Skype, Messenger
Dnevnik - vijesti
HAK
Here - radi katastrofa, GPS kasni koju sekundu, znači neupotrebljivo, ne znam zašto je uopće gore. Dok na WP radi odlično..
Maps - super, dok ne potrošim internet po punoj brzini
Ikea - za @sunasce Smajlić plazi jezik
Ebay + Paypal - od danas u kompletu konačno zahvaljujući Sunasce Sretan smajlić

I naravno ima tu još onih koje ne koristim a ne daju se brisati pa su u hibernaciji, poput Gmail-a, Google điđa i S-gluposti koje mi se neda nabrajati.
Razina korisnika 5
Nismo popratili prvo pravo mobilno NFC plaćanje u Hrvatskoj. Riječ je o proizvodu Privredne banke Zagreb PBZ Wave2Pay.



Dostupnost je za sada ograničena na korisnike American Express® kartice (zelena), The Gold Card®, The Platinum Card® i American Express® kartice sa srcem. Provjerio sam i ona za studente nije dostupna unutar PBZ indeks plus paketa. Smajlić namiguje

Preduvjeti: Mobitel sa NFC-om, Android KitKat 4.4 +

Aplikacija je ovdje ovdje , ako je tko isprobao neka napiše iskustva. Ubrzo se očekuje dostupnost i za ostala dva sustava, npr. za Windows Phone je aplikacija već vanisamo se čeka nadogradnja.

Evo par stvari koje koristim zadnje vrijeme.

OneDrive je zadnjih nekoliko verzija dobio zgodne mogućnosti. Riječ je o skeniranju dokumenata izravno iz aplikacije ("plus" u kutu nudi opcije novi folder, upload i scan), automatski backup foldera po izboru, te uređivanje pdf dokumenta iz same aplikacije. To uključuje naglašavanje markerom, podcrtavanje (ravnom ili valovitom linijom) i križanje teksta, pisanje, dodavanje "oblaka" sa tekstom i odabira boje za sve ove akcije. Najznačajnije što on sam prepozna tekst tako da i ako se ukoso povuće linija on ju popravi pa bude kao u Word-u. Nudi i brisanje ako se nešto zezne ili želi vratiti u početno stanje.





Connections (besplatna) - Aplikacija za podsjetnike koji su vezani uz kontakte. Automatski se pali kad vas netko zove ili vi zovete i pokazuje prethodno unesene komentare. Najčešće mi koristi kad iza završenog poziva izbaci opciju za dodavanjem bilješke, tako da odmah zapišem. Meni nadopunjava Cortaninu funkciju podsjetnika uz osobe, jer taj dio na androidu nije dostupan. Možete si zadati i deadline u obliku alarma pa će se pojaviti i izvan poziva. Zgodno je što se podsjetnici mogu tagirati i onda filtrirati kod pregledavanja. Iz aplikacije se može izravno pokrenuti poziv te sms i whatsapp razgovori.
Razina korisnika 6
Bedž +4
Je li se ova NFC usluga plaćanja u međuvremenu proširila i na neku drugu banku/karticu?
Razina korisnika 5
Nije još, mislim da će se to u budućnosti integrirati u novčanik OS-a kojeg koristiš nego kao posebna app jer je jeftinije za banke i sigurnije. U SAD već ima..
Razina korisnika 6
Bedž +4
Danas sam instalirao mysms aplikaciju koja sinkronizira tj omogućava slanje i primanje sms poruka putem PC-a na vrlo jednostavan način. Oduševljen sam, radi bez greške, a što je najvažnije na svom android mobitelu i dalje koristim sms aplikaciju koju sam i do sada koristio. Mysms samo služi za sinkronizaciju tako da poruke stižu/šalju se sa PC-a. Besplatna verzija nudi sve što mi je potrebno, a premium verzija još i neke dodatne mogućnosti. Svima koje živcira uzimati mob u ruku dok već sjede za računalom da bi natipkali sms, svakako preporučam isprobati.
Razina korisnika 5
možeš to i Pushbulletom kojeg više koristim za dijeljenje linkova između mobova i računala
Razina korisnika 1
Je li se ova NFC usluga plaćanja u međuvremenu proširila i na neku drugu banku/karticu?

Možeš staviti MasterCard i tekući od PBZ, ne znam za druge banke.
Razina korisnika 5
Moje "must have "aplikacija
Moj Vip
Speedtest.net
Google Keep
Evernote
SMS parking
Gboard – Google tipkovnica ( u novije vrijeme)
ACR snimač poziva
AIDA64
OfficeSuite
Erste mBanking
Erste Rendomat
Gmail- Chrome ….. naravno
HERE WeGo – Offline mape
Katolički Kalendar
mPretinac
Novine Hrvatska
Paysafecard
Rođendani (Birthdays)
Skrill
TV Raspored
Viber i WhatsApp
Razina korisnika 3
Bok svima. Očistila sam mob od svih nepotrebnih aplikacija, slika, videa... svega za što sam inače lijena. Naravno da mi je odmah sinula ideja da si instaliram neku novu aplikaciju. Otišla sam na Play Store i vrtila, vrtila, vrtila ...

Što se igrica tiče, nisam baš od igrica, a ako ju i skinem hoću da bude neka jednostavna i dinamična. Ne želim skidati i igrati one koje te traže da dolaziš svako malo.. od igrica sam odustala, a zadnja koju sam skinula je bila za sviranje bubnjeva :D

Skinula sam ColorNote misleći da će biti nešto kao post-it jednostavno i praktično, s naglaskom na praktično, ali me razočarala... ništa posebno
Išla sam dalje, nemam uopće naviku kupovati preko interneta ali sam skinula wish...koliko sam gledala ok je, ima netko iskustva?

Sad sam ostala samo na ovim uobičajenim aplikacijama viber, whatsapp, taxi, od banke, Moj Vip, LinkedIn, Instagram..ima tko neku super kul ultra korisnu ili zanimljivu aplikaciju? Ovo mi je super tema, pa se nadam da ću imati i sugovornike jer sam lijena skidati aplikacije da bi ih testirala i najčešće deinstalirala 😃
Preporuka za edukativnu i zabavnu aplikaciju namenjenu mališanima:
https://play.google.com/store/apps/details?id=rs.pecenikolaci1.pametnica

Znate li neku dobru aplikaciju za skeniranje PDF-a?

Znate li neku dobru aplikaciju za skeniranje PDF-a?

Možete isprobati pdf skener iz android trgovine, isprobao sam camscanner pro i to prilično dobro djeluje jer će nakon fotografiranja tekst biti ravan, a pozadina bijela (što znači da možete imati dobar krug i dobro jutro za fotografiranje.

Znate li neku dobru aplikaciju za skeniranje PDF-a? Tražim dobru aplikaciju za skeniranje sličnu CamScanner

 

Volim isprobavati i eksperimentirati sa različitim aplikacijama, ali imam i one kojih se ne odričem i koje se uvijek prvo vraćaju na mobitel nakon nekih radova.

Popis mojih must have aplikacija Android 4.4
koristim:

  • AirDriod daljinsko upravljanje i razmjena datoteka s računalima
  • Auto Call Recorder Pro za duge i važne pozive
  • Camera JB+
  • Contacts+ odličan za sinkronizaciju raznih imenika (google, facebook, whatsapp, linkedin) stock Phone (Dailer) i Contacts
  • Dolphin Browser Mini Mini lagan, brz, jednostavan
  • Chrome( @LooneyTunes tnx na preporuci, isprobala ga ponovo nakon dugo i puno su ga poboljšali
  • Easy Voice Recorder Pro diktafon
  • ES File Explorer + ES TaskManager preglednik i upravljač karticama i datotekama, upravitelj memorijom i procesima
  • Greenify odličan za uspavljivanje nepotrebnih aplikacija
  • M-zaba i token banka na dlanu
  • MultiPlus Card tko nema u glavi ima u mobitelu
  • MX Player najbolji za gledanje filmova i web streaming definitivno
  • Navigon meni najljepša, najjednostavnija i najtočnija navigacija


Pošto je s novom verzijom Google Mapsa Navigacija za Android postala funkcionalna i dostupna i za Hrvatsku Navigon mi više nije potreban. Google karte su mi uvijek bile odlične, a Navigacija je savršena. Točna u minutu, satelitski prikaz savršen, ulice točne, navigacija detaljna

OfficeSuite jednostavno najbolji i vrijedi svakog centa
PowerAmp Full svaka riječ je suvišna zadnje vrijeme sve češće jednostavni Google play music
SimpleFlaslight samo shortcut na početnom zaslonu, jedina obična, bez specijalnih efekata i o...
Skype, Messanger, Viber i WhatsApp, Talk po potrebi, ovisno s kim, zašto i gdje razgovaram
SpiritFM uz naše 3g pakete i brzine... FM radio je ponekad zakon
Swype+Dragon tipkovnica odlična, jednostavna, brza, podržava hrvatski jezik i ujedno joj se može diktirati na hrvatskom, hvata i interpunkciju, što se duže koristi to je točnija, nakon dva mjeseca gotovo da mi nikad ne griješi.
zadnje vrijeme Google keyboard, jako poboljšana, brza, veliki izbor jezika, ja koristim paralelno hrv, eng US i španj., brzo mijenja, voice dobro funkcionira... isprobajte

Tasker + Utter, Synker Pro i Secure Sett. Donate sanjali ste da vam mobitel sve radi sam... ili možda ipak niste sanjali Vrlo sretan smajlić
Titanium Backup Pro svaki komentar nepotreban
TuneIn Radio Pro online radio

Prepoznavanje pjesama SOUNDHOUND I SVI OSTALI za one sa androidom 4.0+ Google ears - daleko najbrži, prepoznaje i hrvatske i ostale nepoznate/manje poznate pjesme, nažalost ears baš ne ažuriraju pa sam se vratila SH-u

Zaboravih na Dropbox + dropsync, Box i Mega apsolutno sve mi je syncano na njima, na jednom dokumenti, na drugom slike, na trećem glazba i ostalo, to ne morate stalno držati sve na mobitelu, povremeno obnovite i držite u backupu titaniuma pa kad zatreba nešto (posebno dokumenti) povučete apikaciju Sretan smajlić (a baš jučer mi plače prijatelj kako mu je crknuo disk od terabajta ipo i zasad izgubljeni svi podaci dok ne skupi novac za spašavanje podataka haha neka mu kad ne sluša...)

tu su još standardne jb i google applikacije: Calculator, Calendar, Alarm i Štoperica, Drive, Earth, Gmail i Google Now, Keep, Maps, Play, My Tracks, Tasks i Youtube

Igrice igram vrlo malo, pa obično imam jednu ili dvije koje igram dok mi ne dosade pa izbrišem i stavim novu. Trenutno sam se malo vratila u djetinjstvo 😃 Tank tko se sjeća ovoga

Ovako kad sve napišem izgleda kao masa aplikacija, ali ustvari i nije tako puno. Sve koje su dostupne u pro verziji sam kupila, obično ako nema free verzije skinem "falšu" i ako sve štima i odgovara kupim bez obzira na cijenu, jer na to gledam kao nagradu za trud developeru i kao na nešto u što dugoročno ulažem jer želim i treba mi.

Launcher mi je već mjesecima Nova Prime i ne odustajem od njega. Odličan.
Trenutno vrtim između AVIATE-a i GEL-a, oba jako dobra i zanimljiva za naprednije korisnike.

Thanks for your information, it helps me a lot. Hope for the same positive support in the future.

Odgovori