prelazak s druge mreze

  • 21 May 2022
  • 6 odgovora
  • 592 pregleda

Kakva su vam iskustva s prelaskom u A1?

Mislim na mobilnu mrezu..

Naime, davno sam bila vjerni korisnik vip-a, i za svako produljenje ugovora sam dobivala vrhunske uredaje za male novce. Sto me naravno i zadrzalo…

Medutim, makla sam se u drugu mrezu jer su mi "greskom" poslali racun od preko 3000kn za raskid ugovora, a ugovor nisam raskinula...natezala se s njima par dana, i na kraju se ispostavilo da je greska, pa se ispricavali bla bla...i u to dode konkurencija s boljom ponudom, i po isteku ugovora odem kod drugog.

Sad sam se planirala vratiti u a1, ali ponude su (kod svih) katastrofa.

Najbolju ponudu mi daje t-com, ali i ta ponuda je neisplativa za vezati se ugovorom na 2 godine, jer me uredaj izade tipa 1000kn jeftinije nego u slobodnoj prodaji...a to mi ne znaci puno na 2 godine, jer se radi o skupom uredaju…

 

Sjecam se da sam (u doba kad sam bila na vip-u) dobila uredaj za 100-tinjak kn jednokratno, koji je u slobodnoj prodaji bilo oko 5000kn, a mjesecna otplata uredaja manje od 100kn.

Sto znaci da mi je uredaj bio sa oko 50% popusta na cjelokupnu vrijednost...

A sad kad sam izracunala, razlika cijene uredaja u slobodnoj prodaji i kod a1 je nekih 15-ak %.

15% je lijep popust generalno gledajuci, ali nedovoljan za vezati se ugovorom…

 

Sto danasnji operateri nude da bi zadrzali korisnika? Ili u mom slucaju, da bi privukli korisnika?


Komentiranje je onemogućeno za ovu temu.

Odgovora 6

Razina korisnika 7
Bedž +3

Kakve su ti potrebe glede minutaže i interneta i koji mobitel bi kupila? Često izađe jeftinije u slobodnoj prodaji + neka prepaid tarifa...

@gogsy1975 gledam samsung s22 ultra i iphone 13pro max 🤷‍♀️

Izgleda da mi se najvise isplati pricekati koji mjesec da izade novi iphone pa da malo padne cijena ovog i onda ga uzeti u slobodnoj prodaji 🤷‍♀️

Trenutno sam na flat tarifi, al najvazniji mi je internet zbog posla, tako da mogu proci sa par tisuca jedinica…

Kazem, svjesna sam cijena tih uredaja, al isto tako skoro dvostruko manje cijene (nekad prije) su i bile moj razlog potpisivanja ugovornih obveza

Razina korisnika 6
Bedž +6

S22 Ultra i nakon 4 mjeseca drži početnu cijenu, a tako će i ostati jer je to odličan mobitel. (to je moja procjena na osnovu S21 Ultre kojoj  nije pala cijena ni nakon godinu dana, a ni nema je više u prodaji). Treba pratiti akcije, jer jedino se onda mogu dobiti neki veći popusti.

A koliko mi je poznato iPhoneu uopće ne pada cijena već godinama.

Razina korisnika 7
Bedž +3

Pa evo sad konkretno što mi iskočilo prvo. Samsung Galaxy S22 Ultra (256Gb) u tarifi savršena je:

4200 kuna odmah + 200 kn /24 = 9.000 kuna + savršena tarifa je 169 kuna mjesečno.

Ja sam isti kupio za 9.000 na ekupi (prednarudžbe, popust, kupon od 500 kn i još dobio sluške) i uzeo Sheralicu za 69 kuna (2000 minuta + 4Gb). Prepaid možeš prebaciti nepotrošeno u drugi mjesec pa tako svaki mjesec imam 4+4 Gb + još giga za svaki mjesec obnovljen bon tako da se skupi 10 Gb. Isto tako možeš prebaciti s nekog drugog prepaid broja ako je ostalo. Također, od nedavno imaš 5G brzinu. Naravno, razvukao sam na rate a nisam ugovorno obvezan. Svaku kombinaciju dobro proučiš, pomnožiš, zbrojiš i vidiš jel ti prihvatljivo i jel ti stvarno treba visoka tarifa da bi dobila "mrvu jeftiniji" ili nimalo jeftiniji uređaj. A akcije izvan operatera su svako malo.

Razina korisnika 6
Bedž +6

A neki nude mobitele i do 36 rata, kao Sancta Domenica

Hvala svima na odgovorima :)

Definitivno cu sve "stavit na papir" i izvagat, a na kraju ce vjerojatno uredaj bit iz slobodne prodaje :)