Riješeno

Poziv sa broja koji se ne koristi

  • 27 May 2021
  • 7 odgovora
  • 2312 pregleda

Razina korisnika 2

Pozdrav,

 

upravo sam dobio poziv s broja 091/1546602. Netko je počeo govoriti s druge strane, ali sam poziv prekinuo. Kada sam pokušao uzvratiti poziv na taj broj dobio sam poruku “da se broj ne koristi”.

 

Ima li kod drugih takvih slučajeva? Broj na koji se zove ne mora biti u A1 mreži.

 

Lp,

Gordan

icon

Najbolji odgovor od A1_Nikolina 30 May 2021, 13:51

Pogledaj original

Odgovora 7

Pozdrav @gordan0810 provjerila sam navedeni broj i stvarno nije aktivan u A1 mreži. Da li si zaprimio još poziva s navedenog broja?       

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ja imam takav slučaj, jedna prijateljica je na 095 mreži i kad god je zovem slušam poruku "birali ste broj koji se ne koristi". Ona ne zna zbog čega dobivam tu poruku, jer broj je aktivan i koristi ga. Ja pretpostavljam da je to možda zbog Vibera, jer ona zove isključivo preko tih aplikacija, a ja te aplikacije ne koristim. Sad, ne znam koliko je moja pretpostavka točna, google po tom pitanju nije od nikakve koristi

Razina korisnika 2

Pozdrav @gordan0810 provjerila sam navedeni broj i stvarno nije aktivan u A1 mreži. Da li si zaprimio još poziva s navedenog broja?       

 

Nisam, blokirao sam broj, a nije bilo poziva s drugih brojeva.

Razina korisnika 2

Ja imam takav slučaj, jedna prijateljica je na 095 mreži i kad god je zovem slušam poruku "birali ste broj koji se ne koristi". Ona ne zna zbog čega dobivam tu poruku, jer broj je aktivan i koristi ga. Ja pretpostavljam da je to možda zbog Vibera, jer ona zove isključivo preko tih aplikacija, a ja te aplikacije ne koristim. Sad, ne znam koliko je moja pretpostavka točna, google po tom pitanju nije od nikakve koristi


Dobivao sam pozive i s 095, htjeli su mi prodati su Bitcoine, isto na engleskom. Kad sam prijavio da me zovu s brojeva koji se ne koriste odgovor je bio da oni ne znaju u kojoj mreži je taj broj zadnje bio registriran i nije kod njih.

Što se tiče ovog broja (091), dobio sam odgovor iz A1 da je sve prijavljeno Hakomu. I da prijavim ako i dalje bude takvih poziva. Interesantno je da su u A1 provjerili na kojoj je mreži bio taj broj prijavljen prije odjavljivanja, a ovi is 095 to ne žele.

Razina korisnika 3
Bedž +3

@gordan0810 svakako nam javi ako ćeš i dalje zaprimati takve pozive. Danas postoje različite mogućnosti za skrivanje stvarnog broja s kojeg je poziv upućen, a jedan od njih je i taj da se prikazuje neki drugi broj tako da je moguće da je i to u pitanju. No, za takve provjere su zadužene kolege na nadležnom odjelu kojima je ovo, prema napisanome, već prijavljeno :slight_smile:

Razina korisnika 6
Bedž +6

@A1_Leona , to vi iz iskustva? Da li vi (A1) na taj način zovete neregistrirane korisnike sa brojeva 091 600 34xx pokušavajući im uvaliti "najpovoljniju tarifu formiranu specifično za tog korisnika"?

 

Razina korisnika 3
Bedž +3

@nickno ovo nije baš slična situacija. Nabrojani brojevi pripadaju prodajnim partnerima Meritus plus i to su stvarni, ne fejkani brojevi. 

Odgovori