Riješeno

potrošnja baterije

  • 5 November 2018
  • 67 odgovora
  • 13260 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 67

Razina korisnika 7
Bedž +3
Napraviš prijavu iz mojA1 za minutu, copy/paste teksta zahtjeva mislim da već imaš. Jel lakše pisati mjesecima po forumu da troši bateriju ili odraditi zahtjev za minutu? 😂

800 Mb vrlo važnih tvojih podataka je otišlo u Huawei, trenutno su na obradi i kad budeš obrađena, Huawei će preuzeti tvoj identitet, mailove, kredite, rate na karticama, slike koje si fotkala... sve... 🤣
Razina korisnika 6
Bedž +6
Eto i ti znaš koliko je ošlo Huaweiu 😉😋..mislim da Huawei traži moj fen za kosu,tj.Samsungov fen za kosu kojim se može upravljati putem Smart Things,tj.wi-fi,pa da me zezaju-pali-gasi-pali-gasi-bzzz elektro frizura 🤣..pa kako ga nemam,traže žarulje ili bilo što pametno u mojoj kući, ali nemam ja niš od toga..za sada 😜
Razina korisnika 1
Bedž +1
Samsung pametna perilica rublja, evo pročitao tekst u Glasu😂 što će još samo izmislit'
Razina korisnika 6
Bedž +6
Mobitel mi je preko 10 sati spojen putem wi-fi veze na internet i mogu reći da je moja baterija na S9+ naprosto prodisala, u tih 10 sati otišlo je svega 20% od baterije, a imam 4 i pol sati SOT-a. S druge strane, mobitel koji glumi hot-spot, također je na A1 prepaid, mora biti non-stop na punjaču jer baterija (koja je inače normalna) gubi 5% u samo nekoliko sekundi, eeeej sekundi, ne čak ni minuta! Još jedan dokaz da A1 prepaid masovno iscrpljuje baterije svih mobitela, neovisno koje su marke.
Meni zamjena kartice nije pomogla. Statička ip adresa je nešto drugo, očito te taj s kojim si pričala nije baš skužio. Probaj nazvati ponovo, možda ti se javi netko pametniji. Meni su jučer rekli da će me nazvati povratno, ali do danas me nitko nije zvao. Imam blagi filing da su me otkantali.
Razina korisnika 1
Bedž +1
Mene zanima zašto išta od tog treba biti pametno😂
Razina korisnika 6
Bedž +6
Pa da ostane više vremena za sve ostalo. Evo npr.radiš ujutro i želiš da kad dođeš doma ne moraš odmah još obavljati i dooosadne kućanske poslove. Fino lijepo pošalješ poruku štednjaku da počne kuhati ručak kojeg si prije posla stavio u lonac na štednjak. Usput narediš i perilici rublja da opere i poslije osuši veš,ako imaš i onog okruglog frosbija da posauga prašinu po podovima-i njemu cimneš sms,a ako je vani zima, upališ klimu i dođeš u toplo,ako je ljeto, stan ti se ohladi dok ti ideš s posla...i dođeš doma-ručak skuhan, veš mirišljav, prašine nigdje iiii-eto tebi vremena za svakakve gluposti 😜..samo se nemoj zaljubiti u robota, ali kako je sve nekak naopako krenulo sa tim "pametnim" domovima, mislim da nismo daleko od svakojakih "čudnih" događaja između robota i ljudi 😬🙄
Razina korisnika 4
Bedž +4
@gogsy1975 oni uvijek odgovore u roku od 1 dan na a1 webu sto je super, ali, naravno, kao sto ste rekli, treba naici na pravu osobu🙄
Razina korisnika 2
Mobitel mi je preko 10 sati spojen putem wi-fi veze na internet i mogu reći da je moja baterija na S9+ naprosto prodisala, u tih 10 sati otišlo je svega 20% od baterije, a imam 4 i pol sati SOT-a. S druge strane, mobitel koji glumi hot-spot, također je na A1 prepaid, mora biti non-stop na punjaču jer baterija (koja je inače normalna) gubi 5% u samo nekoliko sekundi, eeeej sekundi, ne čak ni minuta! Još jedan dokaz da A1 prepaid masovno iscrpljuje baterije svih mobitela, neovisno koje su marke.
...pred neko vrijeme sam pročitao zanimljivu natuknicu apropo trošenja baterije...navodno da jedan od najvećih krivaca istome, kopiranje postavaka na novome settingu, tj. Preporuka ja da se setting postavi kao da je prvi puta bez ikakvih back-upova...
Razina korisnika 6
Bedž +6
Probano, ne pomaže ako je baterija gotova. A moja je finito. Jedino dam uspjela dobiti da se batetija ne ugasi nakon 10 sati, već nakon 12 sati,što je definitivno prekratak rok za batetiju S9+ 😥
Pozdrav, evo ja imam sličan tj. gotovo isti problem nakon preslaska na a1 mrežu.

Koristim iPhone 6 plus, prošli tjedan sam promijenio novu originalnu bateriju jer sam mislio da je problem u njoj, no evo sada sam došao do zaključka da je problem u sim kartici/mreži/signalu koji varira.

-u airplane modu ništa ne troši
-kad je sim kartica vani ništa ne troši
-kad ubacim drugu (tatinu) sim karticu od druge mreže ode 1-2%, a s mojom noćas opet 20%

Također, napravio sam clean restore i sve je ostalo isto.

Može li se ovdje što napraviti tj. popraviti ili ću opet morati mijenjati operatera pošto nema smsla da mi baterija uz normalno korištenje traje 6h.

Hvala!
Pozdrav, ista situacija je i u Rijeci i Slavonskom Brodu. Naime prije 2 tjedna sam prešao s bonbona na A1 na bonove i otad mi se baterija nenormalno troši. Pod nenormalno mislim npr. 40-50% tijekom noći. Koristim uređaj Huawei P20 i na bonbonu je baterija znala izdržat do dan i pol bez problema, a tijekom noći padne maksimalno 5-6%. Ono što sam primijetio da je drukčije od bonbona je da na A1 imam 4G+ (LTE+), a kod njih sam imao samo 4G (LTE). Logično mi je da jači signal više troši, ali kako je moguće da mi djevojka na pretplati nema apsolutno nikakvih problema s tim? Isti mobitel je u pitanju. Doduše ona još uvijek ima vip karticu, ali svakako mislim da to ne bi trebalo igrati neku preveliku ulogu. Koje je sad rješenje za to? U postavkama za APN ne postoji mogućnost odabiranja (odznačavanja) tog LTE+, nego samo LTE što se tiče 4G signala. Također, ne pada mi na pamet cijelo vrijeme biti na 3G, radije ću se vratiti na HT i njihove smiješne tarife nego muku mučiti s ovom gluposti. Može li se ikako putem tehničke podrške staviti neko ograničenje pa da koristim 4G, a ne 4G+? Ovo je OGROMAN problem i vidim da nisam jedini u takvoj situaciji...
Pozdrav,

evo podijelit ću i svoje iskustvo.
Prije nepuna 3 mjeseca sam prešao na bonove i od tog dana se baterija na Huawei P smart prazni abnormalno.(mobitel je onda bio 2 mjeseca star)
Navečer sve što bi moglo trošiti bateriju isključeno , baterija na cca 40%, uključim opciju "ultra štednja baterije" i ujutro me dočeka ugašen mobitel što na pretplati nije bio slučaj.
Dok sam bio na pretplati nikakvih problema sa pražnjenjem baterije nije bilo , znao je bit navečer na cca 15% i dočeka jutro.
Kad sam zvao A1 podršku i pitao dali je moguće da se na bonovima više troši baterija uvijek su me uvjeravali da je to do mobitela odnosno kapaciteta baterije.
Posumnjao sam u bateriju mobitela , zvao sam i Huawei podršku , savjetovali su mi Hard reset koji sam i napravio ali ništa nije pomoglo.
Odlučio sam odnijeti mobitel u servis , jučer ga napunim ,napravim kompletan backup, izvadim SIM karticu i gle iznenađenja ujutro me dočeka baterija na 99%.

Zašto se na bonovima toliko troši baterija ne znam ali sad sam uvjeren da je to jedini problem.

Pričekat ću ipak sa odlaskom u servis , probat ću bonove drugih operatera pa da vidimo dali će se problem ponavljati.
Razina korisnika 6
Bedž +6
Hahahhhhgrrr, mislim da nas A1 sve muljavi sa brzinama i da je svejedno piše li 4G ili 4G+,kad brzine nisu ni približno,ni 20% od ovih...mi da smo na 4G+?? Nema šanse...i to nam debelo troši bateriju

AntonioSB kao da čitam svoj problem.... isti mobitel u pitanju Huawei p20 (nije lite)...
Trenutno sam u fazi provođenja testa jer prvi post je bio vezan za 2 broja iz obitelji, a meni je prijenos 02.05. i opet, radi se o Huawei P20 i s bonbona bonovi na A1 bonove.
Danas sam baš u par navrata slikala speedtest, rezine signala, potrošnju baterije (evo trenutno je na 52%) s tim da je punjenje bilo prije 24h, znači cijeli dan korištenja (kombinacija wifi i 4g), facebook, instagram, mailovi, pozivi (sigurno 20-ak poziva po minimalno 1-2min) i baterija na pola... mreža trenutno bonbon.
Od firme imam jedan slobodan broj na pretplati A1 (cijela firma je u A1 na pretplati i uglavnom su mobiteli Huawei P10, P20lite, P20.... i nitko nema problema s baterijom). Sutra planiram napraviti test s tim brojem na pretplati A1 i korištenje sigurno cijeli dan 4g mreže (ipak je 1.5. malo bicikliranja, priroda, roštiljada...)
A onda 02.05. broj iz bonbona ide u A1 na bonove pa budemo vidjeli situaciju s baterijom.
Još uvijek se potajno nadam da se meni taj problem neće dogoditi😂 ali iskreno sumljam. Zato i sad radim ova testiranja.
A ako se dogodi, dobit će na mail sve slike testova i sve na istom mobu uz relativno isto korištenje pa da vidimo da li će uspjet riješit problem...
Znači danas je započelo testiranje baterije na a1 bonovima...
Jučer sam koristila a1 broj na pretplati (bicikliranje, gps uključen, 4g mreža, facebook, instagram, razgovori, sve kao i inače, ako ne i pojačano) i ono što već sad mogu primjetiti (baterija napunjena na 100% oko 18h, sada je 21:30, baterija 92%) u podacima o potrošnji baterije, cca 18% je način čekanja, a jučer na a1 pretplati između 6-8% nakon cijelog dana korištenja... Lokacija je ista, izuzev što je jučer na pretplati bilo i bicikliranje i lociranje, korištenje 4g mreže, a sada uopće nisu bili uključeni mobilni podaci jer sam doma i imam wifi...
Način čekanja na bonbon bonovima je bio između 8-9% potrošnje baterije.
Već sad nakon par sati se vidi definitivno razlika u potrošnji baterije i to na račun "čekanja mreže".
Pusti ću ovako tokom noći pa budem vidjela koliko će baterija pasti.
Ali već se pripremam za pisanje maila 😂
Razina korisnika 6
Bedž +6
Ja nisam zvala A1 po pitanju velike potrošnje baterije na 4G+ mreži, već sam probala slijediti neke savjete.
.kažu da nije dobro isprazniti litijsku bateriju do nule,osim možda kad se totalno zblesira,tj.prazni baš ekspresno brzo. Onda se forsira pražnjenje (ali nikako unosom koda *#0228# jer to može oštetiti bateriju, već se normalno koristi mobitel dok se sam ne ugasi).
Onda se pusti ugašenog da se napuni do 100% i ostavi još sat vremena na punjaču. Nakon toga se ponovi čitav ciklus još jednom-isprazni se mobitel do nule i ponovo ugašen puni do 100%. S time se postiže kalibriranje baterije. Neki kažu da je to dobro jednom mjesečno uraditi, neki kažu da ne treba.
Vvećina se slaže da bateriju treba održavati između 40-80% i da to može produljiti vijek trajanja baterije i do 200%.

Dakle, ja sam nakon kalibriranja baterije punila bateriju kad bi pala ispod 40% i micala je sa punjača prije 90%. Doduše, desilo mi se da zaboravim, pa je mobitel u par navrata stajao pun na punjaču,pa je ciklus "bioritma"baterije počinjao ispočetka 😉. Ali, snimila sam SC-ove nakon prvog takvog ciklusa 40-80% i ovog trenutnog,i zbilja se primjeti da mi se vijek trajanja malko produžio

1.ciklus



Trenutni ciklus

Odgovori