Riješeno

potrošnja baterije

  • 5 November 2018
  • 67 odgovora
  • 13284 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 67

Razina korisnika 6
Bedž +6

Dakle, ja sam promjenila bateriju na svom S9+ u Areni krajem 10.mjeseca. Nova novcata baterija, nakon tjedan dana, nije uspjela izdržati cijeli dan na 4G+ A1 prepaid mreži. Uz sasvim normalno,tj.prosječno korištenje-par fotki, par mejla, par stranica. Međutim, 4G+ A1 prepaid ne srče samo bateriju, doslovno ždere i internetski promet kao da imam 10 kompjutera,a ne samo jedan mobitel spojen na mrežu. Zbog toga sam se sinoć prebacila na 3G mrežu. I dalje je data promet prevelik, ali ipak manji nego na 4G+ mreži. 

Nakon 10 sati rada baterije na 3G mreži- 75% ostalo do ispražnjenja. Iliti 11 sati do pražnjenja. Što je to "fatalno" za naše baterije na vašoj 4G+ prepaid mreži,A1?

Mada mi se čini da i vaša 3G prepaid mreža isto ždere bateriju više nego druge iste mreže.

Razina korisnika 1
Pozdrav,

uspio sam rješiti problem ubrzanog trošenja baterije.

Uđite u:

*Postavke
*Bežično povezivanje i mreže
*Mobilna mreža
*Naziv pristupne točke
*Broadband - i
*Uredi pristupnu točku
*Nositelj
*Prebacite sa Neodređeno na LTE

Potrošnja je opet normalna.
Nadam se da će ova promjena i ostalima rješiti problem.

Definitivno nije problem u uređaju (HUAWEI P smart ).

Što se tiče vaših stručnjaka u tehničkoj podršci , najbolje bi im bilo potražiti drugi posao.

lp

I ja trenutno imam isti problem s baterijom. Zvučalo mi je nezamislivo da se baterija drastično prazni baš nakon prelaska s pretplate na bonove. Zoveš tehničku službu, oni govore o jačini signala, o aplikacijama i slične stvari. A mobitel je isti, s istim aplikacijama. Promijenio sam tu postavku pa ćemo vidjeti...
Razina korisnika 6
Bedž +6
Ja sam oduvijek na bonovima na Vipnetu, tj.A1. I prije sa dummy telefonima i poslije sa androidima. Sve do jedne, baterije se trošile u jednom danu. Ni sadašnja od S9+ nije nešto,ne izdrži cijeli dan. Ma da imam i bateriju od 10000mA mislim da bi je A1 iscrpio. Evo i ja sam namjestila na LTE, ali dok ovo pišem pojede mi 2% baterije. Usred grada ja konstantno imam jednu ili nijednu crticu. Ali ne,Vipnet me konstantno uvjerava da je njihov signal vrlo dobar,mada ja vidim da NIJE!
Ja sam oduvijek na bonovima na Vipnetu, tj.A1. I prije sa dummy telefonima i poslije sa androidima. Sve do jedne, baterije se trošile u jednom danu. Ni sadašnja od S9+ nije nešto,ne izdrži cijeli dan. Ma da imam i bateriju od 10000mA mislim da bi je A1 iscrpio. Evo i ja sam namjestila na LTE, ali dok ovo pišem pojede mi 2% baterije. Usred grada ja konstantno imam jednu ili nijednu crticu. Ali ne,Vipnet me konstantno uvjerava da je njihov signal vrlo dobar,mada ja vidim da NIJE!

Najbolje zatraži novu sim karticu.
Razina korisnika 4
Bedž +4
@profa385 zar to ima veze? Zar i sim moze biti problem?
Jesi istestirao?
Razina korisnika 6
Bedž +6
Pa i je nova sim kartica, promijenjena kad sam kupila S9+ jer mi je trebala nano sim. Badava sto je nova,signal im je katastrofa. Ali zato nemam problema sa brzinom neta. Pitu sam skinula za 15 minuta. Ažuriranja aplikacija znaju bit do 100MB. I ne trepnem, update gotov.
Nema veze traži novu karticu i napravi reset telefona na tvorničke postavke....prije toga napravi backup telefona.
@profa385 zar to ima veze? Zar i sim moze biti problem?

rijetko, ali može kao najvjerojatnije u ovom slučaju
Razina korisnika 7
Bedž +3
@corto maltese - jesam. 20 sati standby sa 5.20 sati SOT-a (ovaj put bez AOD-a uključenog). Sve ovisi o načinu korištenja. Privatna IP adresa pomaže u standby mode-u, ako sad uzmeš mob i drmiš po njemu par sati u komadu, naravno da neće toliko trajati. Kvaka je u standby-u, komunikaciji kad mobitel ne diraš a aktualizacija odrađuje svoje.
Hm, da. Meni je jedino čudno što su mi sve postavke iste kao i kad sam koristio tomato i tele2, promjenili su se jedino APN-ovi. Na tomatu i tele2 mi je baterija durala oko 42 sata na 4g, a na a1 mreži izdura oko 20 sati. Mob je većinu vremena u stand by, AOD (u ovom slučaju glance jer se o nokiji 8 radi)je isključen, pošaljem par poruka na whatsapp, dva- tri kratka poziva i par minuta surfanja dok čekam ženu na parkingu kad je vozim s posla. Sa službenim brojem koji je na a1 pretplati mi se to ne dešava, a koristim ga dosta- 20-ak poziva što dugih, što kratkih, konstantno korištenje vibera, maila i još nekih appova od kojih se na neke spajam preko vpn-a, google maps koristim kroz cijelo radno vrijeme i gašenje ekrana je podešeno nakon 2 min.
Ne kužim ovo s privatnom IP adresom- gdje i kako se to podesi?
Razina korisnika 7
Bedž +3
Tehnička ti to mora uključit, ne pratiš. 😉
Sorry, da, fokus mi je negdje drugdje. Hvala za info! Budem ih zvao u utorak. Sretan Uskrs!
Razina korisnika 1
Postavio sam u postavkama mreže nositelja na LTE, ali i dalje se baterija prazni. Riječ je o Xiaomi mi 8. Punim svaki dan uređaj, a do prije par dana dok sam još bio na pretplati izdržao bi dva dana bez problema. Slijedeći korak je traženje nove sim kartice
Razina korisnika 4
Bedž +4
Kakva je pokrivenost lte signala u tvom podrucju, crtice? Ako nije dobra, probaj 3g
Razina korisnika 6
Bedž +6
Ja sam nedavno promijenila SIMicu, niš se nije promijeniloooo. Ide moj S9+ u servis uskoro, uz napomenu da provjere apsolutno sve, a ne samo da zamijene bateriju. 😐
Razina korisnika 1
Izvrsna je pokrivenost. Riječ je o Osijeku
Razina korisnika 7
Bedž +3
43% Lookout? Hallooo, miči to govno i bez paranoje... 😂
Razina korisnika 6
Bedž +6
😁 nije to niš, pogle ovo

Razina korisnika 7
Bedž +3
Najgore je što znaš razlog i opet napraviš isto... 😞
Razina korisnika 6
Bedž +6
Lookout koristim već 10 godina i nikad mi nije trošio bateriju 🙄, navikla sam imati ga i dobar je antivirus, znam da si ti protiv antivirusa na androidima, ali ipak se osjećam sigurnije uz njega. Ni u besplatnoj verziji nema reklama, a u plaćenoj čuva me dok surfam. Ali što jes, jes- rijetko ga ažuriraju, ne prati mjesečna ažuriranja sustava, pa može bit da se kolje sa njim povremeno.
Bila sam tjedan dana bez Lookouta-baterija to nije ni primijetila, curila je isto bez njega kao i sa njim, tak da mislim da Lookout nije problem, jer nikad nije ni bio
Razina korisnika 6
Bedž +6
Gledoh danas Bug Tv prilog o Huaweiu i jedan komentator reče kako jedan naš telekomunikacijski operater koristi Huawei infrastrukturu....i odjednom mi žaruljica zasvjetli iznad glave...što IT stručnjaci pišu o znacima da nas netko prisluškuje preko mobitelima? Jedan od sigurnih znakova je...ŽDERANJE BATERIJE!!!
Vi tu pišete da vam je tehnička sredila promjenu IP...jel to znači da vas je maknula sa Huawei infrastrukture?
Kako mene i dalje muči to žderanje, izgleda da Huawei nije bezrazložno optužen za špijunažu.

Pa pitam A1- Da li je komentator na BugTv-u mislio na A1 kad je spomenuo da jedan od naših operatera koristi Huawei opremu?
Evo, pridružujem se temi... isti problem od preslaska s bonbona na a1 na bonove, baterija se istroši za 5-6 sati bez upotrebe, do sada je na bonbonu 4g radio super i bez problema takvih, signal u a1 na 4g pun, nema problema sa signalom...
Trenutno je podešeno na 3g mrežu i potrošnja baterije je ok, ali to mi nije riješenje.
Zvala sam danas tehničku i kažu mi da je adresa već podešena na privat, a ne public i da ako želim kako oni to zovu static adresu da oni to dodatno naplaćuju....
Isto se događa na još jednom broju, dva različita modela mobitela, inače baterija izdrži 2 dana s par razgovora dnevno i povremenim korištenjem interneta (vijesti, mail i slično).
Jedino što su mi još predložili na tehničkoj da probam zamjenu sim kartice.... ali ako to ne bude funkcioniralo, vraćam se nazad bonbonu bez obzira na njihovu skuplju uslugu...
Da li je nekome možda zamjena sim kartice pomogla?
Razina korisnika 4
Bedž +4
Uistinu onda ne znam u cemu bi mogao biti problem, jer i ja sam u os (sjenjak) i svi iz obitelji imaju 3 crtice pa cak i dvije u zgradi, a baterija se ne trosi toliko puno... ali hajd poslusaj svejedno moj savjet, probaj 3g par dana pa javi je li ista potrosnja😉
Razina korisnika 6
Bedž +6
Nisam još zvala A1 😬...baš me zanima kamo sam poslala 1,8 GB zadnjih par dana 🤨, tolko mi je registrirao 3gWatchdog:download 2,3GB, upload 1,8GB...🙄😬🤨😳...AndroidOS od toga 1GB...Huawei,pusti moj Zamzung na miru i ne špijaj vodećeg na svijetu 😋

Odgovori