Otključavanje mobitela na vip

  • 4 April 2017
  • 2 odgovora
  • 3529 pregleda

Poštovani zanima me više stvari

1. Uskoro ja i brat postajemo vlasnici Samsung galaxy s 6 i galaxy s 7, koji su kupkjeni u Americi i pogodni za 4G, zanima me pošto će bti kupljeni u T-COM u Americi da li su pogodni za korištenje vaše mreže u Hrvatskoj, tj da li se moraju otkljucavati

2, Pitanje majka i drugi brat mi postaje vlasnica galaxy s 7 kupljenog u verizonu mreži dok je 4 galaxy kupljen u at and t- mreži, posto su te americke mreže i mobiteli su zakljucani na njih, da li ih je moguce otkljucati mobitele na vašu mrežu i kolika je cijena otkljucavanja

Odgovora 2

Razina korisnika 5
Poštovani zanima me više stvari

1. Uskoro ja i brat postajemo vlasnici Samsung galaxy s 6 i galaxy s 7, koji su kupkjeni u Americi i pogodni za 4G, zanima me pošto će bti kupljeni u T-COM u Americi da li su pogodni za korištenje vaše mreže u Hrvatskoj, tj da li se moraju otkljucavati

2, Pitanje majka i drugi brat mi postaje vlasnica galaxy s 7 kupljenog u verizonu mreži dok je 4 galaxy kupljen u at and t- mreži, posto su te americke mreže i mobiteli su zakljucani na njih, da li ih je moguce otkljucati mobitele na vašu mrežu i kolika je cijena otkljucavanja

Ako je uređaj otključan od strane operatera kod kojeg je kupljen, radit će na Vip mreži pod dva dodatna uvjeta:
a) da ima utor za SIM,
b) da podržava Vip-ove frekvencije za 4G.

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s7_(usa)-7960.php - američka varijanta S7 (G930V je za Verizon i podržava frekvencije od 800, 850, 1700, 1800, 1900, 2100 i 2300 MHz)

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s6_(usa)-7164.php - američka varijanta S6 (T-mobile u Americi koristi mrežu sa SIM karticama i u načelu njihovi uređaji podržavaju naše 4G bandove, ali treba provjeriti).

Obavezno se prije nabavke raspitati kod operatera kod kojeg se uređaji nabavljaju.
Bok @josip 169,

mi ne možemo znati zaključava li mreža, kod kod koje je kupljen mobilni telefon, svoje uređaje.
Treba probati staviti Vip SIM karticu u mobitel i provjeriti. Obično traži neki kod ili PIN, a nije PIN od SIM kartice.
Ako je zaključan, službeno otključavanje može napraviti samo operater koji ga je zaključao, tu ti Vipnet, na žalost, ne može pomoći.

Pozdrav

Odgovori