Nokia 6

  • 10 January 2017
  • 35 odgovora
  • 6305 pregleda


Prikaži prvu objavu

Odgovora 35

Razina korisnika 5
Što se tiče Nokie općenito i povratka Nokia smartphonea na tržište.....

Prvo trebaju imati dobar budžet (u što ne sumnjam da imaju), kako bi mogli svijetu predstaviti svoje stare/nove smartphone, pa su tako i najavili agresivnu kampanju i kvalitetne proizvode.

Drugo nezahvalno mi je komentiranje nečega što još nisam vidio ili koristio, to bi bilo kao da komentiram film koji još nisam pogledao.

No priča o Nokiji je slična nekoj priči iz filmova u nastavcima, nekoj rekao bih dobroj franšizi.

Pa tako Nokia za sobom vuče dobar duh nekih prošlih vremena, Nokia je uvijek bila druga i drugačija, jednostavna, elegantna, nešto što je izazivalo pozornost.

Međutim Nokia danas predstavlja svijetu nešto što svijet jako dobro zna, android i još jedan u nizu klonova Nokie N9.

Čitava serija Lumia su nasljednici Nokie N9, nova Nokia 6 nije ništa drugo.

Nokia 6 je nastavak meni nekog dragog filma iz prošlosti koji bi trebao zaživiti sa nekim svojom NOVIM nastavkom a ne remakeom istoga

Mi očekujemo više, bolje, ono na što nas je Nokia navikla, no to nam sada Nokia ne daje!

Barem ne za početak.

Nokia 6 je duh prošlih vremena, retro Nokia iz 2011-te, hardwerom, pa čak nekim dijelom ima sličnosti, vizualne dakako softwerski sa nekadašnjim Meggo Os-om.

Stoga sretno Nokia.

Nokia 6 nije uređaj koji će mene zadovoljiti i dalje ostajem na svom Nokia Lumia 830 sa naprednim Os-om Win10.

Iako sam u duši "nokiaš" win10 me osvojio svojom jednostavnošću, elegancijom, dizajnom, sigurnošću itd.... i tek kad MS izbaci svoj novi smartphone i kad Nokia izađe sa svojim flagshipom, tada ću donijeti odluku, no i dalje je win10 u mom slučaju najbolji izbor.

Nokia 6, sretno.
Razina korisnika 5
Da vidio sam i ja.

Specifikacije mi se sviđaju OS ne. Bilo bi lijepo da ponude i android i win 10 pa tko što voli.....

Razina korisnika 5
Ja jesam Nokia fan.

Nisam bio win fan, ne bih rekao niti da sam sada, no dolaskom win10 na smartphone prihvatio sam win OS u potpunosti.

Što se mene tiče bilo bi najbolje da proizvođači proizvedu smartphone, a da si mi sami odaberemo OS koji želimo.
Razina korisnika 5
Samsung je (negdje sam pročitao), patentirao smartphone koji bi istovremeno bio i win phone i android.

Nokia griješi ponovo.

Skeptičan sam po pitanju androida, pa bio on i na Nokiji i dalje je to android.
Razina korisnika 5
Sve pametno si rekao u zadnjoj svojoj rečenici.

Ti novi uređaji koji nose legendarno ime Nokia niti po hardweru, niti po softweru, niti po bilo čemu se ne razlikuju od ostalih androida bar ne ova Nokia 6.

Posljednji odličan uređaj sa Nokia imenom je upravo u mojim rukama i tipkam s njega. Nokia Lumia 830.
Razina korisnika 5
Za sada su to još uvijek nagađanja ili možda reklame.
No, ako uzmemo sve to kao moguće informacije o doista stvarnim uređajima i dalje su to samo prosječni android uređaji koji nisu ništa bolji ili lošiji od ostalih.

Vidjet ćemo uskoro....
Razina korisnika 5



Gledao sam predstavljanje, najviše me obradovala ponovnog izlaska Nokie 3310 koja će imati zmiju i originalni nokia ringtone 😃 ha ha ha.... dobro me nasmijao na svom lošem engleskom Rajeev Suri.
Vjerojatno ću kupiti jednu za osnovne potrebe 🙂

Što se pak tiče smartphone Nokia 6,5 i 3 i novog androida prilagođenog Nokiama, otom potom vidjet ćemo.... zasada ništa što bi me oduševilo.
No kada windowsa na smartphoneima više ne bi bilo i kada bi morao birati iPhone ili android, mislim da bi iPhone pobjedio, Nokia se još mora dokazati i vratiti vjeru u sigurnost i stabilnost kakvu je nekada ulijevala.

Evo i prvi Nokia promotivni video

Razina korisnika 5
Čekam i ja, ali ne vjerujem da ću ga kupiti.

No, ako me netko može vratiti na android onda je to Nokia, ali ne vjerujem..... 😃

Opet kažem da su krenuli sa svojim OS-om, nastavkom Meegoo-a ili nekog potpuno novog, za mene bi to bio pravi povratak!
Razina korisnika 5
Baš mi je drago da ste to vas dvije napisale, kao što rekoh još jedan (odnosno sve tri 6,5,3) android u masi i ništa drugo....

Pravi hit će u biti biti 3310 😃
Razina korisnika 5
Sviđa mi se Nokia 6 , bilo bi mi drago da se Nokia probije kvalitetom i dizajnom u sam vrh ,( iako osobno nemam nikakve koristi od toga,) .. nostalgija valjda....

Odgovori