Riješeno

Motorola Moto G50 aktivacija G5

  • 7 October 2021
  • 18 odgovora
  • 523 pregleda

Poštovani, 

kako na gore navedenom mobitelu, koji je i na vašim stranicama naveden kao 5g mobitel aktivirati 5G jer samo nudi u postavkama 4G/3G/2G, 3G/2G ili 2G.

 

Napominjem da se nalazim na području pokrivenom 5G signalom (iako to sigurno ne bi trebalo utjecati na odabir samih postavki).

 

Hvala LP!

icon

Najbolji odgovor od Cincojed 9 October 2021, 00:17

Pogledaj original

Komentiranje je onemogućeno za ovu temu.

Odgovora 18

Razina korisnika 4
Bedž +3

Imaš i aktiviranu neku od tarifa gdje imaš 5g opciju?  Za privatne korisnike to su Bezbrižna i Savršena.

Da, Savršenu.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Trebao bi raditi 5G. Gdje si gledao pokrivenost 5G signalom? Koja lokacija?

Zadar, poluotok...

Znači stoji mi ovako (nije sa mog moba jer nije sad uz mene)

Gledao sam po forumima vani, da kod nekih operatera UK/Njemačka/... je isto mob u ponudi, navodi se korištenje 5Ga, a kao još nije izašao update za te određene operatere pa trenutno mob može raditi najviše na 4G+/LTE.

Sad ne znam da li itko ima saznanja da li je kod A1 isto tako ili im mob (ako ga koriste) radi na 5Gu “direktno iz kutije” ?

Razina korisnika 1
Bedž +1

@Cincojed možeš li nam OVDJE poslati svoje podatke da napravimo provjeru? 

@Cincojed možeš li nam OVDJE poslati svoje podatke da napravimo provjeru? 

Ok, može, kasnije kad mi bude dostupna kartica i mob. Trenutno nije uz mene i u airplane je modu.

Hvala!

Razina korisnika 7
Bedž +4

Zadar, poluotok...

Nema A1 5G poluotoku. Ima dva tornja sa 4CA  4G+. Ali u mobu bi trebalo pisati 5G pod Preferred network neovisno jel ti je dostupan 5G ili nije

 

Zadar, poluotok...

Nema A1 5G poluotoku. Ima dva tornja sa 4CA  4G+. Ali u mobu bi trebalo pisati 5G pod Preferred network neovisno jel ti je dostupan 5G ili nije

 

Da, to za preferirane bi trebalo  stajat. A, što se tiče pokrivenosti  gledao sam na A1 stranicama.

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ma jako neprecizna karta velika odstupanja

Razina korisnika 1

Ja imam Moto G 5G Plus i isto nemam za odabrati 5G, samo 4G. Mob isto kupljen kod njih i bila ubačena simica sa Savršenom…

Čitao na stranim forumima i radi se o dvije stvari: ili treba firmware update ili ima 5G neovisno o tome što ga se ne može odabrati u meni-u

Razina korisnika 7
Bedž +4

Mora biti za odabir jer ovako mu je preferirana 4G mreža, Kod mene ako stavim na 4G preferiranu prebaci se na 4G sa 5G

Razina korisnika 1

A kako onda ovo objašnjavaš:

https://forums.lenovo.com/t5/moto-g-5G-plus/moto-g-5G-plus-does-not-provide-5G-on-the-Three-Network-in-Sweden-Please-fix/m-p/5084407?page=2#5398830

Razina korisnika 1

Link a kako onda ovo objasniti?

Rješenje…

 

Utipkati *#*#4636#*#*

 

 Odabrati telefonske informacije

 

 

Željena vrsta mreže NR/LTE/GSM/WCDMA

 

i radi…

 

 

Hvala svima, LP!

Rješenje

 

Utipkati NR/LTE/GSM/WCDMA

 

 

Odabrati Telefonske informacije

 

Postaviti vrstu mreže NR/LTE/GSM/WCDMA

i radi

 

Naravno među opcijama za mreže se i dalje ne može odabrati 5G, ali ovo ga uključi.

Rješenje

 

Utipkati *#*#4636#*#*

 

 

Odabrati Telefonske informacije

 

 

Željena vrsta mreže NR/LTE/GSM/WCDMA

 

i radi

 

 

Naravno u opcijama se i dalje može odabrati samo 4G ali ovo funcionira.

 

Hvala svima, LP!

Bravo