Riješeno

Motorola edge pro 20 i 5G mreza


  • Forum rekreativac početnik
  • 4 odgovora

Pitanje,

 

Da li je netko uspeo da dobije 5g mrezu na ovom modelu Motorole, ne daje mi uopšte mogućnost.

 

Hvala lijepo. 

 

J

 

 

 

 

icon

Najbolji odgovor od Pero357 16 July 2022, 13:26

Pogledaj original

Odgovora 10

@Kawi , pa probaj si kod *#*#4636#*#*   (ako već nisi)

Nisam, mobitel je kod A1 na reklamaciji, tj. u servisu. Nek oni probaju, ako već nisu. 

Razina korisnika 4
Bedž +3

@Kawi , pa probaj si kod *#*#4636#*#*   (ako već nisi)

ovo već prevazilazi moje znanje, to A1 mora da reši sa Motorolom i da Ti omogući vraćanje telefona, ovaj model u Madjarskoj ne daje 5G na Yettel kartici

Mobitel kupljen od A1, sa njihovom karticom 5G ne radi. Probano sa karticom od HTa, na njihovoj mreži radi...

Da to a ima i aplikacija na Google play "force 5 or 4G, ali za te pare treba da radi 

Razina korisnika 4
Bedž +3

I ja sam čuo od ljudi za probleme sa Motorolom i 5g, na par modela i kod različitih operatora (i lokalno i u više država).

Navodno je za Motorolu edge 20 bilo i riješeno od strane Motorole nedavno, nisam siguran je li riješeno i za ovu pro verziju…

Nekima je pomagalo da se utipka *#*#4636#*#*  u mobitel.

Tačno, moj operater nije hteo da ga vrati, te sam bio primoran da ga prodam, zatim sam otišao kod madjarskog operatera, čiju karticu koristim po EU, video 5G telefone koje imaju u ponudi i kupio odredjeni model i sad imam 5 G , te ako operater reklamira telefon kao 5G i njihova 5G kartica ne daje u tom telefonu 5G mora da ga vrati i zameni za model koji radi

Uskladila Motorola ili ne, to bi operateri trebali provjeriti prije nego uređaj stave u ponudu...

Problem je u Motoroli koja nije uskladila ovaj model sa svim operaterima u Evropi, teoretski to jeste 5G, ima na Google play aplikacija koja "natera" telefon na 5G, ima i nacin ali to se moze naci na original Motorola forumu za ovaj model, no nije mi se dalo, prodao, uzeo Samsung 5 G i sve radi bez problema, tako da nikad vise Motorolu, ocajna podrska firme

J

Imam isti problem. Podnio prigovor korisničkoj službi i uređaj je predan u servisnu proceduru. Nakon skoro 2 mjesec dobijem odgovor da uređaj ne podržava 5G u A1 mreži i da dođem preuzeti uređaj. A uređaj uredno oglašavan kao 5G.

Odgovori