Riješeno

Motorola edge pro 20 i 5G mreza


  • Forum rekreativac početnik
  • 4 odgovora

Pitanje,

 

Da li je netko uspeo da dobije 5g mrezu na ovom modelu Motorole, ne daje mi uopšte mogućnost.

 

Hvala lijepo. 

 

J

 

 

 

 

icon

Najbolji odgovor od Pero357 16 July 2022, 13:26

Pogledaj original

Odgovora 10

Imam isti problem. Podnio prigovor korisničkoj službi i uređaj je predan u servisnu proceduru. Nakon skoro 2 mjesec dobijem odgovor da uređaj ne podržava 5G u A1 mreži i da dođem preuzeti uređaj. A uređaj uredno oglašavan kao 5G.

Problem je u Motoroli koja nije uskladila ovaj model sa svim operaterima u Evropi, teoretski to jeste 5G, ima na Google play aplikacija koja "natera" telefon na 5G, ima i nacin ali to se moze naci na original Motorola forumu za ovaj model, no nije mi se dalo, prodao, uzeo Samsung 5 G i sve radi bez problema, tako da nikad vise Motorolu, ocajna podrska firme

J

Uskladila Motorola ili ne, to bi operateri trebali provjeriti prije nego uređaj stave u ponudu...

Tačno, moj operater nije hteo da ga vrati, te sam bio primoran da ga prodam, zatim sam otišao kod madjarskog operatera, čiju karticu koristim po EU, video 5G telefone koje imaju u ponudi i kupio odredjeni model i sad imam 5 G , te ako operater reklamira telefon kao 5G i njihova 5G kartica ne daje u tom telefonu 5G mora da ga vrati i zameni za model koji radi

Razina korisnika 4
Bedž +3

I ja sam čuo od ljudi za probleme sa Motorolom i 5g, na par modela i kod različitih operatora (i lokalno i u više država).

Navodno je za Motorolu edge 20 bilo i riješeno od strane Motorole nedavno, nisam siguran je li riješeno i za ovu pro verziju…

Nekima je pomagalo da se utipka *#*#4636#*#*  u mobitel.

Da to a ima i aplikacija na Google play "force 5 or 4G, ali za te pare treba da radi 

Mobitel kupljen od A1, sa njihovom karticom 5G ne radi. Probano sa karticom od HTa, na njihovoj mreži radi...

ovo već prevazilazi moje znanje, to A1 mora da reši sa Motorolom i da Ti omogući vraćanje telefona, ovaj model u Madjarskoj ne daje 5G na Yettel kartici

Razina korisnika 4
Bedž +3

@Kawi , pa probaj si kod *#*#4636#*#*   (ako već nisi)

@Kawi , pa probaj si kod *#*#4636#*#*   (ako već nisi)

Nisam, mobitel je kod A1 na reklamaciji, tj. u servisu. Nek oni probaju, ako već nisu. 

Odgovori