MOBILNA PRISTUPNA TOČKA – HOTSPOT

  • 13 January 2023
  • 28 odgovora
  • 2404 pregleda

Razina korisnika 2
Bedž +2

MOBILNA PRISTUPNA TOČKA – HOTSPOT

 

Koristim Internet iz svoje mobilne tarife na pretplatu.

Uključim mobilnu pristupnu točku i svi uređaji tablet, smart tv,android tv box, laptop…

Prije mi je to savršeno funkcioniralo, ali unazad nekoliko mjeseci hotspot pristupna točka mi odspaja uređaje sa interneta. Nakon što se uređaji odspoje sa mreže i kada pokušam se ponovno povezati uređaje pojavi mi se poruka Greška na mreži.
Dok sam mobitel ostaje na 4g ili 5g signalu ali kada pokušam otvoriti neku web stranicu nekada mi radi normalno a nekada mi ni na mobitelu ne želi stranice učitavati.

Sve mi to se popravi kada isključim mobilnu pristupnu točku i mobilni Internet te ponovo uključim. Nekada ponovno pokrenem i sam mobilni telefon. Uređaji se odspoje nikad nakon nekog određenog vremena. To je nekad nakon 15 minuta nekad nakon 10, nekad traje sat ili sat ipo. nikad nijeisto

Ono šro sam još uradio je slijedeće…

  • vratio sam uređaj na tvorničke postavke
  • karticu sam isprobao u drugom sim utoru
  • u a1 centru sam zamijenio sim karticu
  • pokušao sam pobrisat apn Internet postavke i ponovo ih ručno postaviti.

Ništa nije pomoglo Internet sam i sam nakon nekog vremena odspaja a uređaji mi ostaju bez interneta
 


Odgovora 28

MOBILNA PRISTUPNA TOČKA – HOTSPOT

 

Koristim Internet iz svoje mobilne tarife na pretplatu.

Uključim mobilnu pristupnu točku i svi uređaji tablet, smart tv,android tv box, laptop…

Prije mi je to savršeno funkcioniralo, ali unazad nekoliko mjeseci hotspot pristupna točka mi odspaja uređaje sa interneta. Nakon što se uređaji odspoje sa mreže i kada pokušam se ponovno povezati uređaje pojavi mi se poruka Greška na mreži.
Dok sam mobitel ostaje na 4g ili 5g signalu ali kada pokušam otvoriti neku web stranicu nekada mi radi normalno a nekada mi ni na mobitelu ne želi stranice učitavati.

Sve mi to se popravi kada isključim mobilnu pristupnu točku i mobilni Internet te ponovo uključim. Nekada ponovno pokrenem i sam mobilni telefon. Uređaji se odspoje nikad nakon nekog određenog vremena. To je nekad nakon 15 minuta nekad nakon 10, nekad traje sat ili sat ipo. nikad nijeisto

Ono šro sam još uradio je slijedeće…

  • vratio sam uređaj na tvorničke postavke
  • karticu sam isprobao u drugom sim utoru
  • u a1 centru sam zamijenio sim karticu
  • pokušao sam pobrisat apn Internet postavke i ponovo ih ručno postaviti.

Ništa nije pomoglo Internet sam i sam nakon nekog vremena odspaja a uređaji mi ostaju bez interneta
 

Pozdrav, jesi li probao ubaciti sim karticu u drugi uredaj da vidis jel u njemu funkcionise kako treba? 

 

 

Pozdrav, jesi li probao ubaciti sim karticu u drugi uredaj da vidis jel u njemu funkcionise kako treba? 

I meni liči da je možda greška do samog uređaja sa kojeg djeli internet. U svakom slučaju može pokušat stavit sim karticu u tablet ako mu podržava…

 

Isto tako možda mu je upaljeno jednokratno ograničenje podataka u postavkama hotspota,pa nakon npr 2gb se sam isključi.

 

Možeš isto tako pokušat promjenit zaštitu mreže predpostavljam da ti je na wpa/2 pokusaj stavit bez zaštite (u nadi da ti se nitko neće povezati na internet)😜,pa provjerit jel tu situacija bolja 

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

@pero1985 , probaj postaviti MAC uređaja umjesto nasumičnog MAC-a u konfiguraciji hot-spota.

Isključi štednju baterije ako ti je uključena u postavkama hot spota

Razina korisnika 2
Bedž +2

Sve sam to već pokušao…

Što se tiće testiranja  sim kartice u drugom uređaju ista je stvar.

Stranice se samo prestanu učitavatii nakon šta se pponovno pukušam povezati piše greška na mreži

Razina korisnika 6
Bedž +6

Hmm, probaj još i resetirati postavke za mreže, nije dovoljno samo obrisati APN. Probaj promijeniti i pojas sa 2,4 na 5GHz. 

Ako imaš postavljeno da ti se hot spot ugasi ako nijedan uređaj nije 5 minuta spojen na njega, probaj i to isključiti ili produljiti vrijeme.

Ako imaš neki vpn preko kojeg ideš-možda i on stvara probleme.

Ako možeš, ubaci sim karticu u laptop-ako tamo nemaš problema- obadva tvoja moba onda imaju neku grešku 

Ali nemoj ostaviti mrežu bez zaštite, kak ti je @D30102 sugeriral, napravi zaštitu i kad spojiš uređaje, sakrij mrežu da bude nevidljiva za druge

Ali kako sam kažeš, katkad i tvoj mobitel ostaje bez interneta, ne može učitati ništa-to je problem mreže onda, previše uređaja blizu tebe je nakačeno na baznu stanicu na kojoj je i tvoj mob.

Razina korisnika 2
Bedž +2

Ma vračao sam uređaj na tvorničke postavke...

Razina korisnika 6
Bedž +6

A koji mobitel uopće koristiš kao hot-spot? Jesi ga zguglal, možda on ima kakav bug po tom pitanju, i možda kakvu nadogradnju kao fix?

Po tvojim upisima- sve je radilo super do prije par mjeseci- ili je greška u mobu ili je problem sa A1 mrežom

Razina korisnika 2
Bedž +2

koristim samsung galaxy a 52s

do prije koji mjesec sve je radilo savršeno..

  • brisao sam apn postake
  • poništavao sve ostale postavke
  • resetirao sam ga na tvorničke postavke
  • u a1 centru sam zamijenio sim karticu

ništa nije pomoglo …

testirao sam i u tabletu samsung galaxy s6 lite ista stvar. monitel se preko wifi-ja spoji na tabljet ali se nakon nekog vremena odspoji i kad ga idem povezat ponovo kaže greška na mreži

Razina korisnika 6
Bedž +6

Pa jel imaš uključeno kakvo ograničenje, ako si vraćal na tvorničke, na samsungu je po defaultu postavljeno ograničenje na 2GB u postavkama veza.

I postavke za wi-fi, kakve su ti? Jel se automatski spaja na wi-fi mreže ili? Wi-fi i hot-spot ne mogu istovremeno biti uključeni, ako ti mob automatski traži stabilnije wi-fi mreže ako je mobilna mreža slaba-isključit će ti se hot spot.

Jesi prešal sve postavke na mobu? Da bi ti hot spot radil kako treba, mob sam ne bi smio niš tražiti preko wi-fija već mora biti isključivo na mobilnoj mreži. Ali tih postavki ima svugdje u mobu- i u appu Google čak

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ako ti nijedan prijedlog nije pomogao- problem je onda sama A1 mreža, tj.preopterećenje baznih stanica. A možda i prebrzo trošiš onih 50 giga, pa ti se internet isključi dok ne pošalješ sms za novih 50 giga. A televizija guta gigeee.sam tak 🤭🤔

Razina korisnika 2
Bedž +2

ma nemam sve sto treba biti podeseno kako treba poderseno je

 

problem je u a1 sigurno koji nikako da riješe

Razina korisnika 6
Bedž +6

Odspoji smart tv i android tv box i nekak mislim da nebuš onda imal problema sa hot-spotom više. Yep, skužili su te i onda te ograničili, zato da bi drugi korisnici mogli neometano surfati svojim mobitelima. 

U Americi hot-spot nije besplatan. Ovdje je. Ali ne za gledanje televizije u 4k kvaliteti-za to ti treba flat fiksna usluga interneta.

Tj..imaš na forumima kak ljudovi koriste pretplatničku mobilnu tarifu za gledanje televizije..khm, naravno-dok i njih ne ulove kak Savršena glumi Homebox simicu 😛. 

Ne preko hot-spota.😛

Razina korisnika 2
Bedž +2

Evošta sam još ptkrio

Recimo na laptopu i i tabletu kad mi se se internet otspoji. namo isključim i uključim mobilnu pristupnu točku i uređaji se ponovno spoje.

Tako da sada nekako suimnjam da je do mobilne pristupne točke. Jer mi se isto dešavalo kada sam sim karticu imao u tabletu

Razina korisnika 6
Bedž +6

Pa da, do A1 je.  I ne, neće ti pomoći u otklanjanju problema (čitaj-budi sretan da te ne isključe zbog zloupotrebe mobilne tarife 😛🤭)

Razina korisnika 2
Bedž +2

Kakve zloupotrebe? Imam sve neograničeno. Moj izbor je oculi internet trošiti na youtube  na drulge multimediske stranice ili hotspot.…

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Naravno da je tvoj izbor nestabilna mobilna mreža, pa se onda čudiš kaj ti se gasi internet.

Kaj misliš zakaj je za TV potreban FIKSNI internet, nebitno da li je bežični ili žični-u oba slučaja ti je potreban router od ISP-a koji će ti garantirati neometan protok ogromne količine podataka koja je potrebna za tv. Vidim da buš prešal na eon tv. I on bu ti štekal preko Savršene, a ti se nastavi čuditi i dalje 😛

Je, tvoj je izbor. Kao kaj je i izbor od A1 da tv pakete i programe emitira preko uređaja predviđenih za to, a ne preko sim govorne kartice 😛

Razina korisnika 2
Bedž +2

Ne Eon tv bi uzeo umjesto total tv kao fixnu uslugo zato jer je sada total tv optima i eon sve ubutar telemavh mreže pa nebi morao plačat penale.a u tom dlu"aju bi uzeo i fixni internet kod njih...

Razina korisnika 6
Bedž +6

To ti je dobra odluka i po pitanju problema sa hot-spotom.

Razina korisnika 2
Bedž +2

sad kad malo razmislim … u telefonskom pozivu sl.za korisnike zvali su me da mi ponude super uređaj kao pogodnost jer sam dugogodišnji korisnik a1 mreže u toku ragovora su mi pitali zašto sam odjavio hombox pa sam im tad obkjasnio (bio sam budala) da mi hombox nije potreban jer imam na mobitelu sve neograničeno i da druge uređaje spajam preko hotspot mreže.. to je bilo prije par mjeseci… od tada se valjda i dešava da mi se hotspot odspaja…

A1 i njiohove manipulacije… mogli su me zadržazt kao korisnika mobilne tarife a sada ce izgubiti sat tv sam ugasio od kad su mi ukinuli n1 i sport klub sad cu preci u konkurenciju i uzet cu eon tv i internet . mozda cui mobitel  ptebaciti po isteku ugovorene obveze

 

pa nekl se jebu….

Razina korisnika 6
Bedž +6

Nisu to manipulacije, već A1 mora osigurati stabilnu mrežu svim korisnicima, nisi ti jedini koji tako koristi usluge, e sad zamisli da vas ima 100,200, 300,....1000,10.000. Pada mreža dok si reko keks kad svi vi upalite tv dok igraju Vatreni 😛. 

Za vrijeme korone Google je onemogućio gledanje YouTube kanala u visokoj kvaliteti uprav zato da ne padnu telekomi diljem svijeta od navale korisnika na YouTube

Razina korisnika 2
Bedž +2

Malo sam testirao hotspot vezu na drugim lokacijama … i zamisli na drugim lokacijama radi super.  To što mi se odspaja kad sam doma to mi a1glokira namjerno 99,99% sam siguran u to .

Razlog zašto sam toliko siguran je taj jer su me zvali iz službe za korisnike i nudili mi hombox internet i tada sam im rekao da mi nije potreban jer imam neograničen internet u mobilnoj tarifi i da druge uređaje tablet laptop  tv povežem preko hotspota .

Nedugo nakon tog razgovora mi se počelo dešavat to što se dešava.

Zajebali su ono mene ali ču zajebat i ja njih. Lijepo sam kontaktirao Iskon i kad mi istekne ugovor na Total Tvu uzimam iskon tv i internet

Razina korisnika 7
Bedž +4

pero1985  Koji dio ti se odspoji Wifi i uređaji ili mob i mobilna mreža? 

Razina korisnika 2
Bedž +2

Wifi uređaje  laptop i tablet.

Mobilnni podaci na mobitelu rade u gornjrm dijrlu zaslona di su obavijesti se vidi da je mobilnana pristupna točka uključena i da je mobilni internet 4g uključen.

Uređaji mi se odspoje i kad ih pokušam opet spojiti piše greška na mreži.

Čim isključim i uključim mobilnu pristupnu točku uređaji se opet spoje...

Razina korisnika 7
Bedž +4

Znači da nije do A1 nego do samog mobitela pošto uređaji prekinu vezu sa mobitelom tj mob ih izbaci. Provjeri koliko max uređaja može biti spojeno na pristupnu točku. A to što je prije bilo ok možda je mob u međuvremenu odradio ažuriranje pa se nešto poremetilo. Stavi u drugi mob sim i probaj sa njime dijeliti pristupnu točku.

Razina korisnika 2
Bedž +2

ma nije do mobitela jer sam sim karticu stavio u tablet i isto mi je prekidalo

siguran sam da me a1 zajebava jer sam jednom u razgovoru sa sl. za korisnike kad su me zvali da ponude hombox , ja sam bio glup jer sam im rekao da mi nije potreban jer imam neograničen internet na mobitelu i koristim hotspot za druge uređaje.

Odgovori