Kako omogučiti crnu temu u Chrome browseru na Android 9 Pie-upute

  • 1 June 2019
  • 4 odgovora
  • 2399 pregleda

Razina korisnika 6
Bedž +6
Možda ste već čuli da će sljedeći Android Q omogućiti postavljanje crne teme na cijelom uređaju, ali već sada Google je omogućio crnu temu u mnogim svojim aplikacijama (doduše samo sa serverske strane,pa trebate samo čekati nadogradnju u Google Trgovini da bi te aplikacije automatski pocrnile ako koristite deafult crnu temu na svom androidu-kao recimo na Samsungu)
Chrome browser je također dobio mogućnost crnog moda od inačice 74.xx.xx.xx,ali ga se mora ručno aktivirati. I to je vrlo jednostavno za učiniti.
.Otvorite Chrome
Utipkate u search chrome://flags i nađete opciju Chrome UI dark mode,te je uključite, tj.tapnete "enabled". Ja sam još omogućila i opciju prikaza web sadržaja u dark modu, a ta opcija se nalazi odmah iznad ove prve opcije. Kad obje opcije omogućiti,pozadina će vam automatski pocrniti, ali,dok ste još na toj stranici (chrome://flags), search bar je još uvijek bijeli,pa otvorite postavke (one 3 točke desno) i prikazat će vam se Dark mode, pa kliknite na to i uključite ga. (Ako samo izađete iz chrome://flags ta opcija vam se neće pokazati,dakle, Dark mode će se u postavkama prikazati jedino dok ste još na stranici chrome://flags).
I to je to,izađete iz Chromea,prisilno ga zatvorite i ponovno pokrenete. Chrome je crni, i sve stranice koje otvara također. 🙂

Odgovora 4

Razina korisnika 4
Bedž +4
Nickno, pa trebalo ovo sve napisat... kako ti se dalo tu na forum toliku temu, vidiš da nema ni lajkova ni odgovora. Ne vrijedi pisati "tips" ovdje
Razina korisnika 6
Bedž +6
@Remko1 ,to sam ja više zbog sebe napisala, da ne zaboravim kak sam uključila dark mode u Chromeu 😉, ako još kome pomogne,ja zadovoljna 🙂
Ali sam dost i razočarana tim dark modom, Samsung je to odlično napravio u svom browseru i čudno mi je da Google to tako loše uradio , povremeno slike (i oglase) prikazuje u inverznim bojama 🤣,neke forume ni ne može prikazati, eh Google, Google,zašto ne pitaš Samsunga kak je to uradio 😂

Ovaj dark mode se može uključiti čak i na androidu 6, provjereno, ali je Chrome spor ko glista, bio bijeli ili crni, mislim da polako otpadaju svi androidi stariji od 3-4 godine i sa manje od 2GB RAM-a,to se više ne da koristiti, a da te ne spopadne želja da ga zakucaš u zid 🙄
Razina korisnika 4
Bedž +4
Iskreno, ja i ne volim pretjerano dark mode. Bijeli tekst se onda previše ističe i time smeta. Da recimo ima opcija sive pozadine + crnog teksta bilo bi super. A to što dark mode izgleda cool, druga stvar😂
Razina korisnika 6
Bedž +6
Pa nije baš dark dark mode, baš je ugodno sivi sa bijelim tekstom i baš je cool.
Iako bih ja radije ovaj magenta look, paše mi uz boju mobitela, ali mu je jedina mana što se kod leća u boji promjeni i boja u kameri,pa mi je i kamera u boji magente. Evo baš ću staviti sc ,zanima me da li će se promijeniti u dark kad vratim u postavkama, jer mi se promijeni svugdje, pa čak i na Google fotografijama,a to mi je malo čudno 🤔



Edit: baš sam provjerila na mobu od frenda, očito samo ja vidim tu magentu, kod njega je dark mode 😂. A baš je lijepo kad je sve ruzicasto pred očima 😋😜

Odgovori