Kako najbezbolnije preći s iPhonea na neki od Android?

  • 11 December 2016
  • 24 odgovora
  • 5468 pregleda

Koristim iPhone 4s i ne pada mi napamet kupovati novi (prvenstveno zbog cijene).

Pa molim dobre forumaše obzirom na navike korištenja (mail, browsing, aplikacije, instagram, camera, video edit, ajd i igrice nekad) da mi odgovore na par pitanja:
- na što da pazim pri odabiru uređaja?
- oglasnik ili neki od operatera?
- kako najbezbolnije prebaciti većinu toga s iPhonea na budući android/windows mobitel (URL favoriti, kontakti, slike, video, ...)?
- koje modele/marke proizvođača izbjegavati?
- do koje cijene se uopće kreću neki mid-range mobiteli u Android i Windows svijetu?

Odgovora 24

Razina korisnika 3
Iskreno, dva dana ti nitko nije odgovorio, a ziher nije prošlo nezapaženo 🙂
Ja sam korisnik iPhone uređaja još od 3 serije. Sada sam na 6S Plus. Ne bih mijenjao uređaj, odnosno proizvođača, stvarno. Ali...

Probao sam lately koristiti Samsung Galaxy A3 i Samsung Galaxy A5, a kratko sam se igrao i sa Samsung Galaxy S6 Edge. Najteže mi je bilo s one Uesr friendly preći na manje friendly priču, kao i s navikavanjem na Android. A5 i S6 su dobri i lako se priviknuti dok rade fino, dok je A3 malo slabiji model. Ono što sam prvo uočio je da iMessages trebaš ugasiti ako želiš doobiti SMS na Androidu - ja nisam i ljudi su bili manje sretni 🙂
Drugo, nisam Google korisnik, a nisam naviknut da mi mob sve što ima povuče i synca. Hvala i na tome. Nakon što su svi uživali u mojem sadržaju, i to smo mijenjali.
Nakon svega toga, shvatio sam da ono što je Apple komplicirao (muzika) je ovdje lako, plus da dosta toga ima identičnog za Android usere na Trg Playu. Sync putem kompa je najjednostavniji, barem meni bio, ali nije sve povukao kako je u iCloudu spremljeno. Sve se pomiješa, neki kontakti se poduplaju itd...
Kako sam paralelno koristio svoj iPhone, vidio sam gdje su sličnosti, a gdje nelogičnosti.

Inače, cijene i modeli su na oglasniku OK, ali pazi od kud naručuješ. Plaćaš porez u većini slučajeva naručiš li jeftinog kineza, a nisi ziher što si kupio.
Ono što koristiš je u rekreativi za posao? Instagram i FB ti troše jako puno baterije i data prometa, editor i kamera ne toliko. Igrice ovisno o veličini. Dakle, ako to sve koristiš naglašenije, trebaš neki malo jači procesor i RAM, makar ih danas ima puno koji su jeftiniji i (navodno) daju to sve.

Javi na kaj smjeraš, pa da vidimo...:)
Razina korisnika 7
Bedž +3
Zapravo je pitanje preneseno sa starog foruma, kao i odgovori, ali je u prijelazu negdje zapelo i par postova je nestalo...
Ovo je pitanje koje se stalno iznova provlači među mnogim korisnicima pa dobro da si odgovorio :)

U pravilu uvijek vrijedi isto, odlučiti se što nam je kod uređaja važno i jesmo li spremni na učenje i prilagodbu ako smo se navikli na jednu određenu platformu. Dalje se sve svodi na izbor vizualno i specifikacijski zadovoljavajućeg uređaja za korisnikove oči i navike )
Razina korisnika 5
Najbolje ne postoji, postoji jedino najprilagođenije tvojem načinu rada i potrebama. Previše smo puta ušli u raspravu bez zaključka tako da mi se ne da više 😃
Razina korisnika 7
Bedž +3
Svatko se lako navikne na bolje. Sad, što je za koga bolje, to je drugi par rukava i svatko će za nešto reći da je bolje tako da nema smisla. 🙂
Evo recimo ja sam korisnik Androida,Imam lenvo Vibe K5 i VIBE UI me pomalo podsjeća na IOS jer nema tipke za meni,samim time mi je i olakšan rad.
Razina korisnika 6
Bedž +4
Ja mogu samo reći da sam koristio iPhone 4 još davno te sam bio jako zadovoljan sučeljem, aplikacijama i ostalim, ali tek nakon što sam odradio jailbreak :D
Jako su mi smetala ograničenja tipa da ne mogu koristiti niti jednu drugu melodiju osim onih tvornički postavljenih pa zatim razmjena podataka preko bluetooth-a nije radila, nisam mogao mjenjati temu i sl. glupa ograničenja. Srećom sve sam to zaobišao kada sam odradio jaibreak te sam tada mogao uređaj u potpunosti prilagoditi svojim potrebama (bolje nego što sada imam prilagođen SGS 7). Čak sam mogao i pustiti pjesmu na youtube-u, ugasiti ekran, a ona bi i dalje svirala :-)

Nažalost ono što me je natjeralo da prodam iPhone nakon par mjeseci je to što je gubio signal kada ga držim u ruci prilikom telefoniranja (u gradu mi je s 3g prilikom poziva bacao na edge, a na selu gdje je postojao samo edge signal, veza mi se često prekidala) iako sam ga kupio mjesecima nakon što je ta afera navodno završena i greška ispravljena. Nije mi se dalo mobitel slati na servis i raspravljati s njima (bojao sam se da će mi uređaj vratiti i tvrditi kako je ispravan - iz iskustva znam da servisi površno rade dijagnostiku kada su u pitanju složenije poteškoće za koje je potrebno vremena da se precizno utvrde). Prodao sam iPhone na malo bezobrazan način ne spominjući nedostatak, ali sam dao osobi jamstveni list i nemam pojma što je dalje bilo :-/

Nakon Iphone-a sam prešao na Samsung galaxy s2 te mi je sve to bilo novo i čudno. Ono najbitnije, a to su kontakti su mi ostali na google računu, a slike sam prije prebacio na komp i ništa mi više tada nije niti trebalo. Ubrzo sam se toliko naviknuo na android i pitao sam se kako mi je uopće palo na pamet kupiti onaj precjenjeni iPhone.
Razina korisnika 3
Ma.....sve je to zapravo same shit. Onako, realno, ako kupiš mid-range mobitel, onda znaš što otprilike možeš očekivati. Ne tvrdim da plaćanjem najskupljeg moraš dobiti i najkvalitetniji uređaj, jer se uvijek plaća i reklama, brand, i slično, ali...znaš da kupovinom SGS7 ili iPhone dobiješ više nego Galaxy Prime ili Core serijom. Blah...
Najvažnije je znati što želiš koristiti na mobitelu, koliko će ti aplikacije trošiti, jer na mid-range uređaju to sve teško možeš optimizirati da radi ko avion.
You means to transfer data between android and iPhone ,the best transfer way that is install an effective transfer tools on your computer ,and you can connect android and iPhone to computer , and start the app by using computer ,make sure your two phones has been linked on the computer correctly,then which can can allow you get access thee phone and select data to move , the program is very fast and safe, you can have a look at this guide,
How to transfer SMS to iPhone ?
How to sync contacts from android and iPhone ?
Razina korisnika 5
Najvažnije je znati što želiš koristiti na mobitelu, koliko će ti aplikacije trošiti, jer na mid-range uređaju to sve teško možeš optimizirati da radi ko avion.
Nekada (u vrijeme Kitkata i Lollipopa) je to bila istina, danas? I ne baš.

Za sasvim pristojne novce (u pola cijene iPhonea 7) možeš dobiti Android uređaj koji je cijenom mid-range, a karakteristikama pri samom vrhu.

#1 u svemu tome, rekao bih, dijele ZTE Axon 7 i OnePlus 3. Kupio sam 3 prije koji mjesec za 399€ i mobitel je fenomenalan. Malo je tlaka što ih se ne može kupiti u trgovinama već oba navedena treba naručiti izvana, ali isplati se, tim više što je 399€ konačna cijena, ne plaća se dostava, carina, PDV, ništa - sve je uračunato.

Znači - 399€ za mob s vrhunskim chipsetom (Qualcomm Snapdragon 820) i 6 (šest!) GB RAM.

Osim Axon 7 i 3, tu su i Motorola Moto Z Play (nešto slabijeg chipseta), Huawei Honor 8 (s odličnom kamerom), Alcatel Idol 4S (kojeg, čini se, nema nigdje 😞 )...

Vremena kad si morao dati puno novaca za top mob su prošlost, ili polako postaju prošlost.
Razina korisnika 4
Hehe, s obzirom da se u prvom postu spominje Windows Phone...
Ja sam zahvaljujući Nokiji postala fan Microsofta. Android mi nije dobro sjeo i nisam se snašla, istina to je bilo prije nekoliko godina na jeftinoj Xperiji koju sam mrzila i jedva čekala da je se riješim a onda sam, ne znajući tad stvarno ništa o "smartphoneima", krenula za Nokiom misleći da se sigurno neću razočarati jer sam prije uvijek imala Nokie. I kupila svoju prvu Nokia Lumiu 520, tada sa OS verzijom osam. Sve mi se svidjelo,, vrlo intuitivno, bez suviše kompliciranja, a na prvu su mi se dopale žive pločice što je bilo posve drukčije i osvježenje naspram androida i iOS-a. Dosta ljudi mi se tad smijalo zbog mog izbora pa sam nastavila s WP-om malo i iz dišpeta iako sam u jednom trenutku razmišljala da prijeđem na iOS a kasnije sam skoro kupila android, ali eto.. na kraju sam i dalje na w10mobile i iskreno, uopće mi se ne mijenja platforma i to prije svega nakon što sam vidjela što MS radi i koja im je vizija. I, priznajem, nakon što sam vidjela ovo -



..... istog trenutka sam definitivno priznala samoj sebi da sam fan MS-a. 😃 Prije sam se uvijek čudila onima koji kupuju Mac računala i iPhone zbog skupoće, ali sad ih posve razumijem; here I am. Kad bih imala novaca i mogla birati, ovaj Surface Studio je apsolutno sve što želim od PC- ija (gledala sam i kompletnu prezentaciju koja je održana nedavno i to je fenomenalno što se sve može na ovom izvanrednom PC-iju) i strašno je skup, najjeftinija verzija košta 3 000 dolara. Cijeli svijet bruji o tome kako je MS prešišao Apple i to je, bar kad su u pitanju laptopi i PC - istina. E, a s obzirom da se očekuje i Surface Phone, mogu samo ponoviti - long live Windows 10! :D
I samo bih dodala, možda zvuči kao trolanje ali imajući na umu tendenciju MS-a za jedinstvenom platformom, sve teže je pisati isključivo o mobitelu jer Windowsi 10 već sad imaju priličnu razinu sinkronizacije na svim uređajima.
Razina korisnika 5
za novce koliko košta Surface Studio složiš boga isusa od PC-a
Razina korisnika 4
That's not the point 🙂
I za novce koliko košta Mac složiš čuda božja pa ljudi opet žele Mac. Meni se ovo čudo toliko sviđa da bih ga kupila da si ga mogu priuštiti, a ne bih se upuštala u konfiguracije.
Razina korisnika 4

Drugo, nisam Google korisnik, a nisam naviknut da mi mob sve što ima povuče i synca. Hvala i na tome. Nakon što su svi uživali u mojem sadržaju, i to smo mijenjali.


😃 😃 😃 :D
21.st. je kinda cool, might wanna give it a try ;)


Nu, što se teme tiče, lemme put my few cents in it...

Počnimo s nahočetom života i tehnologije, Windows phoneom :roll: Jednom kad se konačno uspiju postaviti postavke (što je priličan izazov, jer zašto ne bi sve razbacali na 457 mjesta) radi ok... dok ne odluči da više ne. Ew. Nevermore. Ajde, baterija pristojno drži.

Što se andorida tiče, razlike su goleme. Od SE Xperie mini pro, koja je ljubav na entu (bila), preko Samsunga, Vivaxa do Noe. Been there, done that. Cijena ne znači nužno i kvalitetu.
U sjećanju su ostali Xperia U kao najgori andorid ikad, S3 mini kad sjajan telefon, S3 kao začudno loš, ter atm Noa, koji me poprilično iznenadio omjerom cijena/kvaliteta.
Vivax je, btw, prilično nepouzdan i SZK im je kraljevski nesposbna. Minus.

Ajfon, 6s je ljubav od prošlog Božića
Razina korisnika 4
Nahoče.. LOL
Mama, vozim golf jer njega voze svi, a Porsche skoro nitko...
457 mjesta? Kaj si ti imala windows 7? Zanimljivo, jer je opće poznato da je WP daleko jednostavnija i intuitivnija platforma od npr. androida.
Inače, šteta za Siri što ju je Cortana prešišala u svakom pogledu ali dobra vijest je što je postala dostupna na iOSu i droidu pa ćete moći koristiti bladogati koje mi na WP-u već imamo :8

Btw što se tiče iOSa, živcirala su me neka ograničenja po regijama na WP-u dok nisam shvatila da ja ipak mogu bez jailbreaka i suvišnog prtljanja po OS-u dobiti punu funkcionalnost samo promjenom regije...
So sad, don't you think? :(
http://mashable.com/2015/09/23/ios-9-where-you-live/#bOmROkzPoiqP
Razina korisnika 4
Gala, provincija smo, kako gad da gledaš :D
Nekako mislim da je Apple zaključio da to što ću ja platiti 25% više na stickere s mačkama i grim reaperom im baš i ne povećava tržište značajno :D


Ne znam, meni je android prilično jednostavan i smislen. I na njemu je ostala neprežaljena tipkovnica 😞 Oh well, možda se pojavi i na Storeu jednog dana
Razina korisnika 4
Provincija je u glavama, a ne zemljopisnom položaju ;)
Problem je u tome što svi manje ili više igraju na te "regionalne limite" što me strašno živcira. Ajde ako je neka funkcija ovisna o lokaciji pa ne može nikako raditi ako nisam stacionirana u USA, ali - ako ista ta opcija savršeno radi ako prebacim regiju na USA, a nalazim se u Babinoj Gredi, Zagrebu ili Velikim Zdencima, onda je problem očito negdje drugdje. Ili, a što je još gore, ne pomaže ni promjena regije što je npr. bila situacija s Cortanom u početku. Pa je konačno, nakon silnih inzistiranja korisnika, MS popustio i sad SVI, neovisno u kojem kutku svijeta se nalazili, imaju Cortanu ako im je jezik telefona jedan od podržanih (engleski, njemački, itd) i ne moraju mijenjati regiju (a isti princip je i na PC-iju, laptopu ako nekoga zanima). I bilo bi super kad bi tako funkcionirale i neke druge stvari što na žalost nije slučaj, nego moram mijenjati regiju ako npr. hoću posuditi film iz trgovine jer te opcije na HR regiji nema.
Neovisno o platformi, to je strašno unfair trade; po čemu je x iz Njemačke ili USA vrijedniji kupac od y iz Hrvatske, Češke, itd. (retorički).
A što je kome bolje&jednostavnije, ma sve je to stvar navike - i dobro je što postoji izbor. Ja sam malo provocirala u nadi da ću oživjeti neku forumsku raspravu, ali neuspješno.
Razina korisnika 5
That's not the point :)
naravno da to nije point, point je da ljudi vjeruju propagandnoj mašineriji koja ih je uvjerila da su cool ako kupe precijeneni gadget

Steve Jobs je bio kralj u tom pogledu, sjetite se kad je uvjerio cijeli svijet da je problem iPhonea s prijemom signala nastao zato što su ga ljudi krivo držali :D

Zanimljivo, jer je opće poznato da je WP daleko jednostavnija i intuitivnija platforma od npr. androida.
iOS i WP preporuka svakome za "moj prvi smartphone", s iznimkom MOŽDA Xiaomi Android uređaja s MIUI-jem. Ali možda.

Android je za one koji vole šarafiti i customizirati do sutra.
Razina korisnika 4
naravno da to nije point, point je da ljudi vjeruju propagandnoj mašineriji koja ih je uvjerila da su cool ako kupe precijeneni gadget


Pa svatko ima pravo sa svojim novcima raspolagati kako želi. Trenutno imam konfigurirano računalo jer su me nagovorili da mi se više isplati, jeftinije, blabla, i sad nemam pola funkcija koje želim ali zato imam one koje uopće ne koristim. Precijenjenost je relativna i prije svega subjektivna kategorija.

Android je za one koji vole šarafiti i customizirati do sutra.


Ali ne i personalizirati. Ne treba mi šarafanje nego pouzdan i funkcionalan OS (po mogućnosti bez sakupljanja spama bez mog znanja), ali opet, to sam ja.
Razina korisnika 5
Ali ne i personalizirati. Ne treba mi šarafanje nego pouzdan i funkcionalan OS (po mogućnosti bez sakupljanja spama bez mog znanja), ali opet, to sam ja.
Što je tebi uopće 'personaliziranje'? Ugađanje uređaja i njegovih funkcija onako kako ti želiš i kako tebi odgovara?

E, pa, nekima Windows Phone, pa ni iOS nisu dovoljni za to. Što WP uopće može osim promjene veličine i boje live pločica?
Razina korisnika 4
To o šarafanju droida je čisti mit i koristi ga 5% ljudi a ostali uglavnom nemaju pojma što rade pa navuku brdo smeća.
A ako ne znaš što WP može zašto uopće raspravljaš?
Razina korisnika 7
Bedž +3
A ako ne znaš što WP može zašto uopće raspravljaš?
Valjda zato što je na forumu pa da eventualno nauči?
Ne znam kako je WP uopće završio u temi o iPhoneu i Androidu...
Otvorite dodatnu temu... a ovdje nemojte dalje zachatavat.

WP je ok platforma, ali isto kao i za iOS i Android ili je voliš ili ne i to je to. Transfer između svih daleko je jednostavniji nego prije par godina tako da je i odlučiti i vratiti se puno lakše. Sve treba probat pa kako ispadne.
Razina korisnika 4
Casabrava u prvom postu koji je upravo po tvom pojašnjenju @Sunašce prenesen sa bivšeg foruma, između ostalih spominje i windows phone. Pa pitaj njega/nju kako se uopće WP našao na ovoj temi ili ju izbrišite da ne bude zachatavanja.
A Robogo nije pitao o WP-u sa željom da išta nauči nego s ciljem da omalovaži što nije ništa neobično s obzirom na lošu reputaciju koju ima WP i generalno MS, - većinom nezasluženo.
Razina korisnika 7
Bedž +3
Sve ok, al pitanje nije rasprava šta je bilo prvo, kokoš ili jaje, niti zašto je WP superiorniji od ostalih, nego kako najjednostavnije transferirati podatke :)
Zato se lijepo vratite na temu i sve 5.
Razina korisnika 4
A ok. Pa evo, ja znam kako jednostavno transferirati podatke; ako imaš OneDrive onda nije problem jer radi na svim platformama a sprema sve vrste fileova uključujući kontakte, office dokumente, fotke, itd. :D

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.microsoft.skydrive

https://itunes.apple.com/us/app/microsoft-onedrive-file-photo/id477537958?mt=8

Odgovori