Riješeno

Izgubila sam mobitel

  • 24 September 2022
  • 5 odgovora
  • 723 pregleda

  • Probio led s 1 postom
  • 12 odgovora

Ispao mi je mobitel iz djepa, zvonio neko vrijeme i nedostupan. Sto da ucinim? U mobitelu sam imala sim na bonove, sim na pretplatu mi je srecom bio u starom mobitelu. Sto mogu da napravim, moze li se locirati, ak ne kako dalje sa placanjem uredjaja? 

icon

Najbolji odgovor od nickno 24 September 2022, 09:34

Pogledaj original

Odgovora 5

Razina korisnika 6
Bedž +6

Dok je još zvonio trebala si ga preko kompa (ili moba) potražiti na findmymobile.samsung.com ili u SmartThings aplikaciji ili preko Googleovog Find My Device, pa ga zaključati i izbrisati svoje podatke.Sad kad je ugašen malo ćeš ga teže naći dok se ponovno ne upali. Da bi ga mogla naći, mob mora imati uključenu lokaciju, biti logiran u tvoj Samsung ili Google račun i biti na mreži, mada Samsung ima i opciju traženja izvan mreže (mora biti uključena na mobu). 

Sada ti jedina opcija pronalaska mobitela ostaje odlazak na policiju i nada da će ga oni naći preko IMEI-a jednom kad se upali.

Na žalost, to kaj si izgubila S22 (pretpostavljam da je taj po tvojim prethodnim upisima) ne oslobađa te plaćanja obveza prema A1.

 

Razina korisnika 7
Bedž +3

I pazi što češ reći na policiji. Ako kažeš da si ga izgubila, on u tom slučaju za njih nije ukraden nego je otuđen (dakle, netko je vidio da ti je ispao ili si ga ostavila negdje i iskoristio situaciju, preuzeo sebi, nije ukrao) pa ne pokreću slučaj nego te zovu "ako je slučajno neka veća zapljena". Ja sam tako skoro ispao kriminalac na policiji pa mi je policajac rekao "čekaj malo, jel izgubljen ili ukraden. Nečemo se igrat"... 🤨

 

Ali svakako probaj i preko gora navedenog i javi ishod. Sretno.

Rekla sam kako je, da je ispao 😥 ali ga je netko pokupio. 

Dok je još zvonio trebala si ga preko kompa (ili moba) potražiti na findmymobile.samsung.com ili u SmartThings aplikaciji ili preko Googleovog Find My Device, pa ga zaključati i izbrisati svoje podatke.Sad kad je ugašen malo ćeš ga teže naći dok se ponovno ne upali. Da bi ga mogla naći, mob mora imati uključenu lokaciju, biti logiran u tvoj Samsung ili Google račun i biti na mreži, mada Samsung ima i opciju traženja izvan mreže (mora biti uključena na mobu). 

Sada ti jedina opcija pronalaska mobitela ostaje odlazak na policiju i nada da će ga oni naći preko IMEI-a jednom kad se upali.

Na žalost, to kaj si izgubila S22 (pretpostavljam da je taj po tvojim prethodnim upisima) ne oslobađa te plaćanja obveza prema A1.

 

Kratko je zvonio dok sam ja došla doma više nije zvonio niti zvoni. Policija ne može ništa jer je izgubljen. Trebala sam prijavit da je ukraden. Ali što je tu je. Idemo dalje. Točno nisam imala sreću sa S22 kako sam ga uzela.

Razina korisnika 4
Bedž +3

@nyra ☹️ Savjeti su tu, žao mi je da ishod nije bio drugačiji, pozitivan za tebe. 😢

Odgovori