Grupna tuzba protiv A1

  • 16 July 2020
  • 16 odgovora
  • 941 pregled

Kupio sam putem ugovora samsung galaxy s9+ prije 2g i ako ste jedan od nezadovoljnih vlasnika doticnog mobitela kupljenog preko A1 kontaktirajte me na rbrtvrc@gmail.com pa bumo ih probali tuziti :D


Odgovora 16

Razina korisnika 3
Bedž +3

Bok @RobertVe, kako ti možemo pomoći?

Vratite mi pare ?

Imao sam vec razne razgovore sa djelatnicima vipa/a1 u kojima su prvo poricali da postoji problem, pa onda nesto pa onda malo jos nesto drugo, pa sad eto idem trazit ljude za neku skupnu tuzbu, nego Drazene, jeste li vi mozda nezadovoljni vipom/a1?

Razina korisnika 6
Bedž +6

kaj ne valja sa S9+ kupljenim u A1?

Ja imam isti mobitel, ali nije kupljen u A1, već u Sancta Domenici i zadovoljna sam s njim.

mjesec dana nakon kupnje samsung mu je prepolovio kapacitet baterije Firmware updateom, original samsung mask od 450kn ne radi kako spada svako malo i samsung ne rjesavan taj problem, ima dosta toga, najnovija zanimljivost je to da mi je samsung instaliro (zapakirano u security update) “tips” koji mi izmedju ostalog savjetuje da kupim samsung watch 😃 , nemogu to smece deinstalirat niti disableat, samsung smatra da je mobitel njihov i da mogu radit/instalirat sta oce, ja im to samo pokusavam i legalno omogucit al nedaju se :D

EDIT

Neznam kolko puta su mi do sada instalirali neku aplikaciju koju niti zelim niti trebam, pola njih nemogu ni maknut, uzivaj u samsungu ;)

Razina korisnika 6
Bedž +6

Sad sam malo zbunjena 😷. Kakve veze A1 ima sa tvojim problemom sa Samsungovim aplikacijama?

Bateriju možeš promijeniti besplatno u službenom servisu za Samsung, preporučam onaj u Areni Zagreb.(garancija za bateriju vrijedi kao i za cijeli mobitel, ja sam svoju bateriju zamijenila nakon godine i pol,tj.prije pola godine).

Led cover futrola je nažalost i meni djelomično "ošla" vrit- ne radi LED display, ali zatvaranje i otvaranje poklopca radi bez greške i još ju uvijek prepoznaje Samsung Themes. Ali, čudim se i da je izdržala skoro dvije godine presavijanja poklopca na stražnju stranu, a još moram napomenuti da futrola izgleda isto kao i prije dvije godine-nikad je nisam čistila, a nikakva prljavština se ne vidi na njoj-definitivno najbolja futrola koju sam ikad imala i vrijedi 450 kuna.

To o Samsung watchu ja nisam vidjela da mi predlaže kupnju. A imam uključeno da mi Samsung MOŽE slati marketinške objave, ali-eto, baš ih i ne šalje.

Ne razumijem ni slijedeće. Odabrati jedan Samsungov (vrhunski) proizvod kao S9+ i onda ne koristiti mnoge vrhunske Samsungove aplikacije-za mene je glupo bačen novac.

Samsung Pass, Samsung Health, Samsung Kalendar, Notes, Reminder, Tipkovnica, Aplikacija za poruke, Samsung Internet, Samsung Music, Secure Folder, Samsungova Galerija sa vrhunskom ugrađenom aplikacijom za obradu slika,godinu dana prije Googleovog Androida 10 ima tamnu temu, Microsoftove aplikacije za poslovnjake.

I ono najbolje kod Samsunga. BIXBY. Vrhunski virtualni pomagač. 

Jedina mana S9+ je baterija. Ali sve ostalo je vrhunski.

Razina korisnika 7
Bedž +3

Vratite mi pare ?

Imao sam vec razne razgovore sa djelatnicima vipa/a1 u kojima su prvo poricali da postoji problem, pa onda nesto pa onda malo jos nesto drugo, pa sad eto idem trazit ljude za neku skupnu tuzbu, nego Drazene, jeste li vi mozda nezadovoljni vipom/a1?

E ovo boldano napiši i tuži ih i sve im pare otmi... i tuži Elipso jer si u Elipsu kupio Gorenje perilicu, nemoj slučajno tužit Gorenje... i reci im sve... 😂

Ako ti toliko smeta Samsung bloatware koji ubacuju, slobodno pređeš na neki custom (ogoljeni i manje sigurni ROM), nitko ti ne brani da ga "ogoliš", ionako je garancija istekla. ;)

Na ljeto je vruće.

Sad sam malo zbunjena 😷. Kakve veze A1 ima sa tvojim problemom sa Samsungovim aplikacijama?

Bateriju možeš promijeniti besplatno u službenom servisu za Samsung, preporučam onaj u Areni Zagreb.(garancija za bateriju vrijedi kao i za cijeli mobitel, ja sam svoju bateriju zamijenila nakon godine i pol,tj.prije pola godine).

Led cover futrola je nažalost i meni djelomično "ošla" vrit- ne radi LED display, ali zatvaranje i otvaranje poklopca radi bez greške i još ju uvijek prepoznaje Samsung Themes. Ali, čudim se i da je izdržala skoro dvije godine presavijanja poklopca na stražnju stranu, a još moram napomenuti da futrola izgleda isto kao i prije dvije godine-nikad je nisam čistila, a nikakva prljavština se ne vidi na njoj-definitivno najbolja futrola koju sam ikad imala i vrijedi 450 kuna.

To o Samsung watchu ja nisam vidjela da mi predlaže kupnju. A imam uključeno da mi Samsung MOŽE slati marketinške objave, ali-eto, baš ih i ne šalje.

Ne razumijem ni slijedeće. Odabrati jedan Samsungov (vrhunski) proizvod kao S9+ i onda ne koristiti mnoge vrhunske Samsungove aplikacije-za mene je glupo bačen novac.

Samsung Pass, Samsung Health, Samsung Kalendar, Notes, Reminder, Tipkovnica, Aplikacija za poruke, Samsung Internet, Samsung Music, Secure Folder, Samsungova Galerija sa vrhunskom ugrađenom aplikacijom za obradu slika,godinu dana prije Googleovog Androida 10 ima tamnu temu, Microsoftove aplikacije za poslovnjake.

I ono najbolje kod Samsunga. BIXBY. Vrhunski virtualni pomagač. 

Jedina mana S9+ je baterija. Ali sve ostalo je vrhunski.

Ako ne shvacas da sam dao pare VIPU/A1 i zato ih trazim natrag od njih a ne recimo od hrvatske poste, probaj procitat ponovo sto sam napiso.

Ako ne shvacas da sam reko da je samsung softwerskim putem promjenio bateriju, citaj gore.

Ako smatras da je ta futrola sa svojom disfunkcijom dobro ulozen novac, citaj jos gore.

Ljubavi koristi koje god aplikacije zelis, nemoj mi ih spominjat, moze, hvala bas si draga.

To sto nisi vidla o samsung watchu bas mi je zao, cini mi se da znas pare ulagat...

Odabrao sam “vrhunski” samsung mobitel radi hardwera i zato sto ne kupujem cesto mobitele pa sam htio bit “miran” par godina, ovaj mobitel je vrhunsko smece za vrhunske pare, to sto ti mislis drugacije nije ni moj problem ni problem ovog posta, u startu si postavila pitanje na koje nisi htjela odgovor, bas me zanima za koga radis :)

Jako mi je zao sto mislis da je bixby “vrhunski virtualni pomagac” (nadam se da se bolje kuzis u druge pomagace, ono cisto radi tebe :) ) ja i frend smo se smijali tom debilu od “umjetne inteligencije” vise puta, zabavan je sto jest jest.

E i znas sta je isto super, SAMSUNG INTERNET, nedavno su ga izmislili, SAMSUNG JE INTERNET NAPRAVIL JEZUS KRISTUS!!1, i to su mi instalirali na mob, pa kad god zelim kliknut na neki link u whatsappu ili slicno moram pristat na uvjete koristenja SAMSUNG INTERNETA, bez pitanja dali mozda zelim otvorit link chromom, a to sto koristim chrome koji radi uredno i koji ZELIM koristit to samsung ne zanima, nema linkova bez samsung interneta, znaci invazija mog uredjaja na koji trpaju sta im se da bez pitanja i tjeraju me da koristim aplikacije koje ne zelim koristit.

Ima podjednakog hardwera za duplo manje pare samo zato sto ne pise da je samsung, a ti, ako si uopce stvarno neka random vlasnica s9+ samo nastavi uzivat u njemu i ako ti nije problem ne gubi vrijeme na krivim postovima :)

I probaj si nac investiciskog savjetnika :D

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ajaj, garancija je istekla danas, čini mi se ili ima još par dana 🤔. Požuri promijeniti bateriju (besplatno).

Vratite mi pare ?

Imao sam vec razne razgovore sa djelatnicima vipa/a1 u kojima su prvo poricali da postoji problem, pa onda nesto pa onda malo jos nesto drugo, pa sad eto idem trazit ljude za neku skupnu tuzbu, nego Drazene, jeste li vi mozda nezadovoljni vipom/a1?

E ovo boldano napiši i tuži ih i sve im pare otmi... i tuži Elipso jer si u Elipsu kupio Gorenje perilicu, nemoj slučajno tužit Gorenje... i reci im sve... 😂

Ako ti toliko smeta Samsung bloatware koji ubacuju, slobodno pređeš na neki custom (ogoljeni i manje sigurni ROM), nitko ti ne brani da ga "ogoliš", ionako je garancija istekla. ;)

frende hvala na savjetu nisam znao da mogu rootat mob i stavit sta ocu (nesmijem to napravit jer nemogu onda vratit mob samsungu, kuis ono) to sto ti ne mislis tuzit nekog ne znaci da me to dira, dapace nebi ti iso ironicno na post pisat da bi trebo nekog tuzit

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ajmo po redu.

1. Koristiš S9+ dvije godine i ti bi sad pare nazad? Samsung kojiput zna napravit krkljanac sa svojim updatovima, ali sadašnji Android 10 je definitivno bolji i uglađeniji od Orea. I to što tvrdiš da je Samsung nakon mjesec dana softwerski unakazio bateriju nije točno- meni je baterija najdulje trajala upravo na Oreu i nakon prve nadogradnje. 

2. Mene moj S9+ (iliti Samsung po tebi) uopće ne tjera da koristim Samsung Internet Browser, dapače, kod resetiranja na tvorničke postavke, ja sam skoro sve Samsungove aplikacije morala ponovno instalirati jer su resetom nestale iz mobitela. 🤣

Ono kaj ostane nakon vraćanja na tvorničke je sav Google. I Microsoft. A tebi A1 aplikacije 🤣. Ja volim čisti Samsung, tj.bez aplikacija operatera.

Prednost "čistog" Samsunga je i ta da ažuriranja dobijem prije tebe 😁-direkt od Samsunga. 

Meni je zadana aplikacija za pretraživanje Chrome. Ali koristim i Samsung Internet jer (normalno) Samsung Pass mogu koristiti u njemu, dok u Chromeu ne mogu. I Samsung Internet omogućuje instaliranje Ad Blockera koji rade svoj posal-nema reklama.

3. Led cover futrola je radila savršeno eto skoro dvije godine. Nedavno mi je crknul LED display, vjerojatno sam "precvikala" tanušnu" žičicu koja se nalazi u pregibu. Ali futrola je izgledom kao nova-nigdje mrlje od zmazanih prstiju, ljubičasta kao i kad sam je kupila. I kad otvorim poklopac, ekran se bez greške pali, kad zatvorim poklopac, ekran se gasi i mob zaključa. Definitivno vrijedi svaku lipu koju sam dala za nju. Naravno da mi je žao kaj više ne mogu vidjeti brojne customizirane notifikacije, ali bože moj, futrola i dalje radi svoj posao-čuva moj mobitel od prašine i ne moram se gnjaviti sa ručnim zaključavanjem mobitela.

3. Bixby jeste vrhunski pomagač. Kažeš mu jednu jedinu riječ (to naravno moraš sam narediti kaj da napravi) i on doslovno može ( ako imaš "pametan" dom)- upaliti klimu, veš mašinu, smanjiti rasvjetu, pustiti muziku, uključiti wi-fi, upaliti televizor na zadani program,strujati muziku kroz sve prostorije kak prolaziš, gasiti-paliti svjetla gdje prolaziš , pozvati nekog iz tvog imenika, pročitati tvoje podsjetnike, pročitati vremensku prognozu, uključiti alarm za iduće jutro, poslati e-mail kojeg si napisal jučer. Pa ti reci da nije pametan. Imaš hrpu videa kaj sve Bixby može.

4. Hardwer je dobar. Baterija nije. Ali baterije su i inače Samsungova ahilova peta. 

5. Ja ne radim za nikog iz ovih branša. Ja sam samo zadovoljna svojim S9+. Moj razlog kupnje S9+ je bio ovaj- ja nisam toliko bogata da jeftino kupujem mobitele od 1000-3000 kuna i mijenjam ih svakih pol godine. Imam i S5. Evo ga radi već 6 godina i glumi mi hot-spot vikendom 🤣

Razina korisnika 6
Bedž +6

 

 

E i znas sta je isto super, SAMSUNG INTERNET, nedavno su ga izmislili, SAMSUNG JE INTERNET NAPRAVIL JEZUS KRISTUS!!1, i to su mi instalirali na mob, pa kad god zelim kliknut na neki link u whatsappu ili slicno moram pristat na uvjete koristenja SAMSUNG INTERNETA, bez pitanja dali mozda zelim otvorit link chromom, a to sto koristim chrome koji radi uredno i koji ZELIM koristit to samsung ne zanima, nema linkova bez samsung interneta, znaci invazija mog uredjaja na koji trpaju sta im se da bez pitanja i tjeraju me da koristim aplikacije koje ne zelim koristit.

 

 

🤣 kad si ti mene bez dozvole ili privole nazvao "ljubavi" onda se nećeš ljutiti ako ti uzvratim sa "dušice" 😅

Dakle, dušice draga, FYI, to što te votsap ne pita za korištenje Chromea, već ti otvara linkove u Samsung Internetu je vrlo laki rješiv problem. 

Postavke>Aplikacije>tri točke gore desno>Zadane aplikacije>Internet pretraživač> označiš Chrome i vozi ti

cisto da ne nakupljam to u sebi, razumijes? ili ti trebam objasnjavat ko sto sam ti probo objasnit da nisi “malo zbunjena” ko sto si rekla nego puno brate, mnogo, prekovise :D

Razina korisnika 6
Bedž +6

Pa svatko tko pročita tvoje upise može zaključiti da ne znaš promijeniti osnovne postavke mobitela, da iz svog neznanja optužuješ i A1 i Samsung i to zbog nečega što je rješivo u sekundi. A ti se jadan dvije godine uzrujavaš bez razloga. Zbog svog neznanja.

Dobio si savjet kako postaviti Chrome kao zadani pretraživač, jer očito ti je postavljen Samsung Internet kao zadani.

Pa naravno da sam zbunjena, kao kaj bi to bio i svatko tko pročita tvoje nebulozne i nelogične upise.

Koliko su logični, pojasnio ti je i gogsy.

A i zefo je samo konstatirao da ti je vrućina vudrila u glavu. 

Admin daj odreagiraj...

Razina korisnika 1
Bedž +1

Admin daj odreagiraj...

 

Bilo bi najbolje potpuno izbrisati sve upise pune gluposti od @RobertVe i ostaviti samo savjete od @nickno i @gogsy1975 😂

Odgovori