Riješeno

eSIM uz Apple Watch

  • 2 August 2020
  • 66 odgovora
  • 10428 pregleda

  • Anonymous
  • 0 odgovora

Koji je razlog da A1 e-sim ne podržava apple iwatch pametne satove?

icon

Najbolji odgovor od A1_MIvan 3 August 2020, 22:35

Pogledaj original

Odgovora 66

Razina korisnika 1

A ti, vidim po broju postova očito imaš život….Ne zanima me jalova rasprava već bih samo volio od A1, a ne random forumaša koji tu živi(1269 odgovora??😂) čuti da li je usluga koju smatram fenomenalnom jer sm puno po vani i bavim se sportom, pa mi je mobitel smetnja, a treba mi veza što radi posla, što radi djece, potrebna. Tak da Nickno, zvijezdo foruma sjaši, seek life elswhere,  a A1 bih ponovo zamolio da odgovori ima li vijesti po tom pitanju ili ne.

Razina korisnika 6
Bedž +6

@T1000 , zar je tak teško otići na support.apple i vidjeti koji telekomi podržavaju mobilne tarife za satove OSME serije?

 

 

Dalje nisam screenshotala jer se operateri ponavljaju. Dakle, T-mobile, Vodafone, Telia, Orange, hahaha, vidi i A1 austrijski 🤣 i još par njih u EU nude satove s mobilnom tarifom. Toliko o tome koliko SVI inozemni operateri to nude.

Hrvatske nema na ovom popisu.

Cijeli popis možeš vidjeti ovdje

https://www.apple.com/watch/cellular/#table-apple-watch

Žalosno da netko tko "toliko" putuje svijetom nije u stanju izvršiti običnu internetsku pretragu 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Uzalud smarate operatere (A1, T-mobile i Telemach) JER NIJE DO NJIH VEĆ DO APPLEA zbog čega nema e-sima na apple satovima. I HT spominje "specifičnost"

 

Razina korisnika 1

Koji dio “nadam se odogovoru od A1” ane od tebe nisi shvaltila? I ht 2018 navodi da “radi” na tome. Kaj rade 4 godine? Ako isti ti teleoperateri to imaju u većini Europe onda kak je problem u Apple-u? 

Makni se sa threda, postavili smo pitanje adminu, i od istoga čekamo odgovor.

Ponavljam : seek life elswhere

Razina korisnika 6
Bedž +6

A ti očito ne shvaćaš kaj FORUM jeste. Admin je tu da omogući civiliziranu komunikaciju, pa takve poput tebe može i onemogućiti u daljnoj raspravi, jer si bezobrazan i očito uopće ne znaš kako apple satovi funkcioniraju. Jer da znaš (a za to je potrebno svega minuta guglanja) znao bi i zbog čega su tvoja pitanja uzaludna. Jer nijedan hrvatski operater ne nudi ono kaj apple sat zahtjeva, a i to sam napisala prije godinu dana.

NIJEDAN  HRVATSKI OPERATER NE NUDI MULTISIM KOJI JE POTREBAN ZA APPLE WATCH!!!

 

There are issues with carrier bands as Apple ships watches unique to markets (which introduces an actual hardware limitation), but aside from that, watches still do international emergency calling (as of Series 5) demonstrating that it is possible.

The other problem is that it's not just eSIM, but eSIM set up as Master (iPhone) and Slave (Watch). There's no way to set up an Apple Watch independently from an iPhone. This is a watch limitation, as in firmware (so as to be a choice by Apple). The Apple Watch can't be a Slave to two Master iPhones (or accounts) nor can it be Free and choose its own carrier.

However, even as Slave, carriers could still allow roaming, especially on networks they control. A good example of this is AT&T North America where AT&T has presence in Mexico, USA, and Canada. Roaming on your iPhone is free (depending on plan), and AT&T isn't dealing with expensive international roaming fees being charged to it and then marked up to the end user. Nonetheless, AT&T doesn't allow the Apple Watch to roam between the 3 countries, despite sharing the same carrier bands for the watches sold in those countries and that emergency calling still works (Series 5 or greater).

I'm not sure if this is an issue of carriers being the dicks that they are, or if there's some sort of political/legal/tax issue involved.

TL;DR: Either Apple or the carriers could resolve this.

Razina korisnika 1

Ok, i dalje ti nista nije jasno, i dalje bih molio A1 da nama koje zanima da li će omogućiti uskoru tu uslugu, odgovori, a tebe da ne objašnjavaš kako te usluge nema, i kako je Apple kriv.

Da usluge nema znamo, zato već neko vrijeme pitamo da li će je uvesti.

Nezadovljni smo, jer u susjednim zemljama, kod istih operatera usluga postoji. Pa te eto civiliziramo molim da nam ne nastavljaš objašnjavati kako ne pruzaju uslugu. Upravo stoga ovaj thread. A ti ga gusis sa poznatim informacijama.

I dalje ostajem kod upute da pronađeš živaot van foruma telekoma. Probaj bar neku društvenu mrežu, pa makar i facebook. Osim ako imas 15-16 godina, što sam previdio kao mogućnost, pa ćeš nastaviti sa bespredmetnim prepucavanjem. 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Tebi i dalje nije jasno da je ovo forum.

Odgovor od A1 bu ti isti kao i do sada. "Radimo na tome, pratite nas i dalje". Isto buš dobil i od HT-a i bivšeg telca.

A A1 s Mozaikom ukinuo multisim 🤣.

Da li je netko od vas u ovih godinu dana priupitao Apple zbog čega nema e-sima na A1 vezano za njegov sat? Jer to je prava adresa za ove vaše upite, to sam napisala i prije godinu dana. Apple je taj koji odlučuje, da li će A1 dobiti dozvolu i biti jedan od rijetkih operatera koji je imaju, ili će ostati u istoj kaši sa brojnim operaterima koji isto tako čekaju tu dozvolu.

Austria A1 npr ima, i puno zemalja od kojih mi po tim stvarima ne bismo trebali biti losiji: 

https://www.apple.com/watch/cellular/ 

Razina korisnika 6
Bedž +6

@TanjaK , jel Hrvatska na tom popisu? Nije. A e-simovi za Apple sat drugih (stranih) operatera neće raditi u Hrvatskoj, kao kaj ni hrvatski isti e-sim ne bi radio izvan Hrvatske, jer za njega nema roaminga. 

Kao kaj je netko čini mi se već i napisal- u Hrvatskoj je broj nosioca Apple satova možda nedovoljan da se uopće isplati uvesti ta usluga.

Nitko iz A1 nije nikada poradio na tome da se ova usluga uvede i kako sam prije 2-3 godine rekao nikad ni neće jer im se ….

Razina korisnika 1

Dragi A1, možemo li očekivati kakav odgovor na temu esima i apple watcha?

I kako je označeno “riješeno” kada je tema i dalje neodgovorenaodn. aktualna?

U vremenu kada u USA iPhone vise čak ni ne prodaju sa običnim simom od ove genreacije, već samo esim (što ukazuje da plastični sim kao zastarjela tehnologija odlazi u povijest i uskoro se uopće neće koristiti na ničemu)?

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

A kao Apple (kao i Samsung) nema posebne mobitele za američko tržište i one druge za ostatak svijeta? 😂. Slobodno ti kupi američki iPhone i imaj najskuplju ciglu u Hrvatskoj 😛😂.

A to "uskoro" bit će kad Samsung i Google odluče, ne Apple, jer iPhone koristi koliko ono ljudi-17% u cijelom svijetu? A androide (i to one bez e-sima) pa oko 50-60%. Ovih s e-simom (znači android flagshipovima) ima malo više od iPhonaša,tj.20-30% uvrh glave.😂 

Edit:evo da se ispravim. Ajfonaša ima oko 20-25% u cijelom svijetu, ostatak su androidaši i to većina bez e-sim čipa u svom mobu

@TanjaK , jel Hrvatska na tom popisu? Nije. A e-simovi za Apple sat drugih (stranih) operatera neće raditi u Hrvatskoj, kao kaj ni hrvatski isti e-sim ne bi radio izvan Hrvatske, jer za njega nema roaminga. 

Kao kaj je netko čini mi se već i napisal- u Hrvatskoj je broj nosioca Apple satova možda nedovoljan da se uopće isplati uvesti ta usluga.

Jao. Pa e-simovi za Apple sat stranih operarera nece raditi u Hrvatskoj. Neizmjerno Vam hvala za ovu spoznaju. Ja sam mislila da smo ovdje jer rade.

A kao Apple (kao i Samsung) nema posebne mobitele za američko tržište i one druge za ostatak svijeta? 😂. Slobodno ti kupi američki iPhone i imaj najskuplju ciglu u Hrvatskoj 😛😂.

A to "uskoro" bit će kad Samsung i Google odluče, ne Apple, jer iPhone koristi koliko ono ljudi-17% u cijelom svijetu? A androide (i to one bez e-sima) pa oko 50-60%. Ovih s e-simom (znači android flagshipovima) ima malo više od iPhonaša,tj.20-30% uvrh glave.😂 

Edit:evo da se ispravim. Ajfonaša ima oko 20-25% u cijelom svijetu, ostatak su androidaši i to većina bez e-sim čipa u svom mobu

Na stranu brkanje OS-a s brendom, obzirom da je IOS ekskluzivan za Apple, sto Android nije npr. za Samsung. Apple nije najrasprostranjeniji i najmasovniji, niti ce ikada biti. Poanta ovakve usluge nejde uz princip masovnosti, nego neka druga obiljezja. I neimanje te usluge puno govori o statusu i razvijenosti zemlje u svijetu mobilnih usluga

Razina korisnika 6
Bedž +6

 

 Poanta ovakve usluge nejde uz princip masovnosti, nego neka druga obiljezja. I neimanje te usluge puno govori o statusu i razvijenosti zemlje u svijetu mobilnih usluga

Ja ne brkam brand sa OS-om. Vi brkate softver i hardver. Da bi se nešto softverski pružilo (usluga e-sima) mora postojati i hardverska podrška. A Apple watch u Hrvatsku dolazi u kojem obliku? Non-cellular...gdi onda da operater pruži tu uslugu? U oblaku? 🤣

E-sim do sada nudi 200 operatera u 75 zemalja, a u tih 200 operatera je i  jedan "mali" A1 (zbog kojeg u cijelom svijetu postoji sms parking 😋).

Pojava e-sim only iPhonea može samo ubrzati inplementaciju e-sim čipova,a time i prelazak na e-sim , ali i to bu trajalo par godina, obzirom da kak si i sama navela, Androida ima par stotina (od low-do high izdanja), a Apple svega par modela.

E-sim jeste budućnost, to je nedvojbeno, kao i prava 5G mreža u kojoj će e-sim ostvariti svoj puni potencijal (multisim). Ali..izgradnja prave 5G mreže košta kao sv.Petra kajgana i ni najveći svjetski operateri bez pomoći svojih država ne mogu je sprovesti, a gdi će to sam A1 ili HT ili Telemach.Zato bu s nama duugo, duugo hibridni 5G, a prek njega možeš spojiti par tisuća korisnika (uređaja), što je daleko ispod milijun uređaja po bazi koju nudi pravi 5G

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ja baš ne gledam gadgete koje operateri nude, ali sam mislila kak A1 ima u ponudi Apple watch, kad ga tako masirate.

A A1 uopće nema Apple gadgete u ponudi. Ja ih barem nigdje na njihovom webu ne vidim. Znači, vi forsirate A1 da daje uslugu proizvodima koje sam ne prodaje?!?

Evo, ja ne poznam nikog tko je baš toliko jabučast (neću reći lud 😛)da bi (pogotovo u ovo vrijeme inflacije)dao skoro 9.000kn za sat 8 serije koliko vidim da ga neki prodavaju kod nas u slobodnoj prodaji. Ne tvrdim da ih nema u Hrvatskoj, ali ne više od 10, baš kao kaj nema ni više od 10 ljudi koji će dati 100.000 kn za TV koje prodaje Sancta Domenica. Ali isto tak taj TV od 100.000 kn nećete vidjeti u ponudi A1 🤣

 

Ja baš ne gledam gadgete koje operateri nude, ali sam mislila kak A1 ima u ponudi Apple watch, kad ga tako masirate.

A A1 uopće nema Apple gadgete u ponudi. Ja ih barem nigdje na njihovom webu ne vidim. Znači, vi forsirate A1 da daje uslugu proizvodima koje sam ne prodaje?!?

Evo, ja ne poznam nikog tko je baš toliko jabučast (neću reći lud 😛)da bi (pogotovo u ovo vrijeme inflacije)dao skoro 9.000kn za sat 8 serije koliko vidim da ga neki prodavaju kod nas u slobodnoj prodaji. Ne tvrdim da ih nema u Hrvatskoj, ali ne više od 10, baš kao kaj nema ni više od 10 ljudi koji će dati 100.000 kn za TV koje prodaje Sancta Domenica. Ali isto tak taj TV od 100.000 kn nećete vidjeti u ponudi A1 🤣

 

Pozdrav, razumijem. Ali ja iskreno uopce nisam gledala ima li ga u ponudi A1. U dvadeset godina koliko ih koristim, nikad nisam kupila mobitel, pa ni sada sat, direktno od mobilnog operatera. To me zapravo i ne zanima, jer ocekujem da cu moci uspostaviti poziv sa svakog mobitela, ne samo onog koji kupim od operatera. A Apple sat od serije 3 ima cellular, odnosno mogucnost zvanja preko vlastitog SIM-a. I na e-bayu ga dobijete, ovako na brzinu, za 100-tinjak dolara. Naravno ja sam sad otisla

u ekstrem, Apple Watch 3 je prastar☺️ Ali je veliki raspon od toga do 9.000kn, bio bi prihvatljiv mnogima, samo nema opcija u Hrvatskoj, i po tome se razlikujemo od zemalja s kojima se silno volimo usporedjivati. I Apple sat je meni osobno predivan, ja sam stvarno zaljubljena i silno zalosna da ne mogu koristiti puni potencijal, jer za krace izlaske i gdje sam u pokretu i ne zgubidanim, ciglu od mobitela ne bih vise ni vukla sa sobom

 

 Poanta ovakve usluge nejde uz princip masovnosti, nego neka druga obiljezja. I neimanje te usluge puno govori o statusu i razvijenosti zemlje u svijetu mobilnih usluga

Ja ne brkam brand sa OS-om. Vi brkate softver i hardver. Da bi se nešto softverski pružilo (usluga e-sima) mora postojati i hardverska podrška. A Apple watch u Hrvatsku dolazi u kojem obliku? Non-cellular...gdi onda da operater pruži tu uslugu? U oblaku? 🤣

E-sim do sada nudi 200 operatera u 75 zemalja, a u tih 200 operatera je i  jedan "mali" A1 (zbog kojeg u cijelom svijetu postoji sms parking 😋).

Pojava e-sim only iPhonea može samo ubrzati inplementaciju e-sim čipova,a time i prelazak na e-sim , ali i to bu trajalo par godina, obzirom da kak si i sama navela, Androida ima par stotina (od low-do high izdanja), a Apple svega par modela.

E-sim jeste budućnost, to je nedvojbeno, kao i prava 5G mreža u kojoj će e-sim ostvariti svoj puni potencijal (multisim). Ali..izgradnja prave 5G mreže košta kao sv.Petra kajgana i ni najveći svjetski operateri bez pomoći svojih država ne mogu je sprovesti, a gdi će to sam A1 ili HT ili Telemach.Zato bu s nama duugo, duugo hibridni 5G, a prek njega možeš spojiti par tisuća korisnika (uređaja), što je daleko ispod milijun uređaja po bazi koju nudi pravi 5G

Aaaa, dobar pokusaj…but no. Hardver je treca tema i nema veze s onim sto ste prvotno pobrkali😂 Al dotaknemo se i toga. Apple sat ne “dolazi” u Hrvatsku po Svetom Duhu, nego po narudzbi, koja je sukladna onom sto operateri u zemlji nude. Dakle kauzalnost je obrnuta. Na primjer, ja sam narucila cellular verziju, pa mi je, eto, i “dosla”. Moj hardver je potpuno spreman, samo operateri ovdje nisu. Jasno mi je da nije skroz jednostavan postupak, ali mi ga, za razliku od brooojnih zemalja ocito nismo kadri provesti. Pa samo da bude jasno gdje i kako kotiramo, i da milijunta kombinacija “slozi svoju tarifu” nije vrhunska usluga, odnosno se lijepo vidi iza kojih je zemalja.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Sat nije mobitel, već gadget i prvenstveno ne služi za pozive, dok je osnovna funkcija svakog mobitela-poziv. 

Nijedan Apple sat nije u Hrvatsku došao preko operatera, ali tvrditi da oni ne nude satove sa mobilnom uslugom (i e-simom) je nonsens jer nude i Galaxy satove i Huawei i još brdo drugih. Sa e-simom. E, ali Apple sat nemre tako raditi. S takvim e-simom kojeg nude, a nude ga kao običnu zamjenu fizičke kartice, što e-sim u svojoj pravoj namjeni nije samo to.

Kupovati Apple cellular sat u Hrvatskoj nakon kaj se vidi ovo  dolje na istyle stranicama po meni je čisto bacanje novaca. Ali to nije greška operatera, već vaša. Ili možda imaš link na A1 gdje se nude Apple satovi? Ja ga nemrem naći. Ono kaj nema u operaterovoj ponudi on nije dužan "opsluživati". Sve je u ugovorima između njega i proizvođača.

 

"nego po narudzbi"...evo, sve si rekla s time.

A i s ovim

"Hardver je treca tema..." nije nikako treća tema, usko je vezan za e-sim, ne usko- već su slizani jedno s drugim, bez e-sim čipa u mobu nema ni e-sim usluge.

Sat nije mobitel, već gadget i prvenstveno ne služi za pozive, dok je osnovna funkcija svakog mobitela-poziv. 

Nijedan Apple sat nije u Hrvatsku došao preko operatera, ali tvrditi da oni ne nude satove sa mobilnom uslugom (i e-simom) je nonsens jer nude i Galaxy satove i Huawei i još brdo drugih. Sa e-simom. E, ali Apple sat nemre tako raditi. S takvim e-simom kojeg nude, a nude ga kao običnu zamjenu fizičke kartice, što e-sim u svojoj pravoj namjeni nije samo to.

Kupovati Apple cellular sat u Hrvatskoj nakon kaj se vidi ovo  dolje na istyle stranicama po meni je čisto bacanje novaca. Ali to nije greška operatera, već vaša. Ili možda imaš link na A1 gdje se nude Apple satovi? Ja ga nemrem naći. Ono kaj nema u operaterovoj ponudi on nije dužan "opsluživati". Sve je u ugovorima između njega i proizvođača.

 

"nego po narudzbi"...evo, sve si rekla s time.

Neka ste Vi mene naucili sto sam mislila kad sam uzimala cellular, jesam li znala sto se trenutno ovdje podrzava i koja je funkcija mobitela. Informacije koje dajete su gola osnova za svakog tko je imalo u temi, stavove brkate sa znanjem, a sve u domeni pretpostavki Vam je pogresno. A kad jos malo odrastete, naucite persirati one koje ne poznajete, pa se onda s odraslima razgovarate.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Na forumu se ne persira nikoga jer je takva forma,a i bonton foruma,ili ti tvrdiš da su svi A1 moderatori nepristojni jer odgovaraju sa Ti? 

Onaj tko nemre bez mobitela, sata ili uopće povezanosti "sa cijelim svijetom" za vrijeme večernjeg izlaska sa prijateljima ili dok trči zasigurno nema više od 20-30 godina, a takve ne persiram ni u realnom životu. Jer su puno mlađi od mene. 

Nestrpljivost je još jedna karakteristika mlađih naraštaja. Kad će uvesti e-sim podršku za Apple sat, znat ćete svi jer će iskakati sa svih ekrana. Do tad, a radite kao i do sad, ako već bez satova nemrete.

Čuj, zaljubljena je u sat. I to kaže odrasla osoba? 🤣

Imam pitanje za A1, kako vidim na stranice Apple Watch Carriers da A1 ima uslugu u Austrij. Pa pitam se ako je A1 Austrija vlasnik A1 Hrvatska i koristi (prepostavljam da ste dovoljno pametni da djelite iste platforme i ostalo) zašto usluga E-Sim Multisim postoj u Austriji a ne postoji u HR ? Ne vidim ako su kolege iz A1 Austrija riješili problem, zašto Hrvatska ne kopira (ukljući u svoji server) istu uslugu prisutnu u A1 Austrija. Prije nekoliko godina imali su aktivnu Multisim uslugu, preko noći otkazali, Business koristnici ostalo je njima, ali za novi privatni i business više nije moguće! Molim ozbiljni odgovor a ne COPY PASTE “špranca”. HVALA

https://www.apple.com/watch/cellular/#table-apple-watch

Pod Austria vidi se da A1 ima tu uslugu. 

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • MedoGolf Trebao si se obratiti A1 Austrija tj vlasniku. Možda nam uvedu i tarife i cijene koje A1 ima u Austriji.

  • MedoGolf Trebao si se obratiti A1 Austrija tj vlasniku. Možda nam uvedu i tarife i cijene koje A1 ima u Austriji.

Za tarife uskoro dolazi i nama. A za uslugu je samo jedna jasna kritika (konstruktivna) kako ako si unutra grupacije “sramotno” je da pišu da se još radi na tome. Očigledno je teško poslati mail u centralu. 

Razina korisnika 1

Moderatori u A1 su prisutni ili?

Vec nas je nekoliko postavilo pitanje , i potpuni ignore.

Pitanje je na mjestu, ako austrijski A1 ima esim za apple watch, koji je predstavio ultra verziju samo cellular, koju prodajete, bude li to sazidano ik kod nas? A ako ne,  imamo li šanse bar za jedan “radimo na usluzi, svakako ćemo vas obavijestiti”? 

Odgovori