Riješeno

Da li se iMessage i Facetime plaća?

  • 19 January 2017
  • 10 odgovora
  • 6457 pregleda

Da li se plaća aktivacija aplikacija iMessage i Facetime na iPhoneu?
Znam da u nekim država poput Italije i Velike Britanije se to naplaćuje kao obični SMS koji šalje sam iPhone Apple-u.
icon

Najbolji odgovor od TonyBaloni 19 January 2017, 12:15

Pogledaj original

Odgovora 10

Ne bih rekao da se naplaćuje kao čisti SMS nego kao data promet.
Aktivacija se plača jer ide SMS prema inozemstvu. Mislim za UK.
A znači ipak se plaća
Super sam pročitao pitanje - samo naslov pa sam tako i odgovorio 🙂 a mislio si na aktivaciju....

Mislim da se kod aktivacije i javi nekakav notification da se SMS može naplatiti....

al na kraju krajeva kaj je fakat bitno 🙂
Razina korisnika 4
Meni se nije naplatio aktivacijski sms. Je li iznimka ili pravila, nemam pojma, iskreno.
iMessages
iMessage i Facetime je isključivo data promet i oduzima se od GB koje imate u pretplati.
koliko je meni poznato, ne naplaćuje se ništa kao SMS.
Riječ je bila o aktivaciji. Lani sam sosta puta mijenjao SIM karticu u telefonu i umetao drugu i prilikom svakog vračanja kartice, radilo se o drugom operateru a ne o vipu, uredno mi se naplačivao aktivacijski SMS koji ide prema Apleu.
Dobro, možda ide 1 SMS, ali što znači da se naplaćuje?
SMS-a ima gro u tarifama. Znači, imat ćeš jedan manje na raspolaganju od 100 ili više u tarifi mjesečno.
Da ali npr. ja radim u call centru za Talijanski Vodafone. Tamo kod svakog umetanja nove kartice iPhone plaća aktivaciju slanjem SMS koji ide prema UK pa SMS košta kao jedan SMS naplaćen prema stranim državama ili roamingu.
Tu pričamo o cijeni oko 1 kune.
Kako često mijenjaš SIM?

Odgovori