Riješeno

A1 mail postavke za Gmail iOS app

  • 28 October 2020
  • 22 odgovora
  • 1724 pregleda

Razina korisnika 6
Bedž +6

Može li netko tko koristi Vip/A1 mail napisati kako u Gmail app dodat svoj Vip/A1 mail i da to zaista radi. Davno prije sam to koristio i radilo je, sad više neće. Koristim HT mobilni internet, iOS Gmail app. Nije mi toliko bitno da radi za slanje koliko za primanje mailova.

I da, molit ću da odgovore samo oni koji su taj postupak zaista isprobali kod sebe i radi. Forum ali i sam internet je prepun uputstva i ljepljenja prastarih linkova koji NE RADE. Takvi odgovori samo odmažu jer se bez veze zagušuje tema. Svi znamo ukucati u Google i zakačiti prvi link koji nam izbaci.

icon

Najbolji odgovor od Rundavi 28 October 2020, 14:40

Pogledaj original

Odgovora 22

Razina korisnika 3
Bedž +1

Pozdrav

Jesi li u postavkama odabrao vrstu racuna POP3?

Razina korisnika 6
Bedž +6

Nema Gmail pop3

Razina korisnika 3
Bedž +1

Ima negdje malo prolistaj po gmailu 

Evo  link gdje mozes vidjeti tocne podatke kako to upisati  https://www.a1.hr/podrska/tehnicka-podrska/postavke-za-uredaj.  

Sad cu pogledati u gmailu gdje su postavke pa ti javim

 

Razina korisnika 3
Bedž +1

Ovako otvori app gmail

3 crtice skroz gore s lijeve strane klikni

Zatim idi na postavke 

S desne strane 3 tockice klikni

Tu se nalazi dodavanje racuna 

Osobni (POP3) 

Kad si to nasao upisujes ono st s onog linka da bi mogao primati i slati emailove

 

Razina korisnika 3
Bedž +1

Javi jesi li uspio na taj nacin da bi mozda jos netko s tim problemom imao manje glavobolje .

Pozdrav

Razina korisnika 6
Bedž +6

Nema POP3 u Gmail app-u.

Razina korisnika 3
Bedž +1

Malo se moras pomuciti nece se samo.

Probaj ovo :

Kako pristupiti Gmailu u iPhone pošti pomoću POP-a
Postavke Gmail POP servera potrebne su za upotrebu Gmaila na vašem telefonu putem POP-a.

Omogućite POP za Gmail ako već nije uključen. Učinite to iz web-preglednika na kartici Prosljeđivanje i POP / IMAP na vašem Gmail računu.

Otvorite aplikaciju Postavke i idite na Lozinke i računi > Dodaj račun > Ostalo > Dodaj račun pošte

Unesite svoje ime, adresu e-pošte i zaporku, a zatim dodirnite Dalje

Odaberite POP .

U odjeljku poslužitelja dolazne pošte unesite postavke poslužitelja Gmail POP:

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ti ovo govoriš napamet, jel? Nisi osobno isprobao na svom iPhoneu? Ako je tako da odmah stanemo jer iskopati neka prastara uputstva koja su se odavno promijenila 500x mogu i sam, no ne vode ničemu jer toga o čemu pričaš nema više u Gmail app-u.

Razina korisnika 3
Bedž +1

Ok ja tu stajem,moj savjet ti je idi do najblizeg a1 centra i zamoli ih da ti to tamo namjeste.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Ma kakav A1 centar, nije to njihov posao da ljudima postavljaju aplikacije. Iskreno bojim se da to više na Gmail app-u nije ni moguće namjestit, pop3 odlazi u zaborav svuda i oni su to sigurno u jednom od svojih update-a izbacili skroz. A neki drugi mailbox app ne želim instalirat jer će mi samo crpit bateriju...

Razina korisnika 3
Bedž +1

Aceru ti si trebao sebi dati nick name Mrgud,kaj god ti se napise uvjek namrgođen,protegni noge idi do a1 centra siguran sam da ce ti tamo pomoci ili bar naplatiti tu uslugu da ti namjeste da mozes slati i primati emailove

Ako zbog niceg drugog onda iz razloga sto koristis njihovu uslugu a1 mail.🚴

👍

Razina korisnika 6
Bedž +6

Hahaha ma nisam ja namrgođen nego ne volim kad mi se “pomaže” kroz copy-paste tekstove a lijepo sam u uvodnom postu napisao da se to ne radi već da se jave iOS korisnici koji DANAS imaju namješten A1 mail na Gmail app-u. Imamo barem 10tak tema ovdje na forumu o namještanju A1 mailova i gotovo niti jedna nije odgovorena do kraja, sve sami copy-paste tekstovi i linkovi ka tekstovima od prije 10tak godina.. i nitko nikad da potvrdi na kraju da je uspješno namjestio taj nesretni A1 mail. U tom smjeru ide i ova moja tema...

 

Tebi hvala na pokušaju pomoći ali na žalost ne pomažeš :-/

Razina korisnika 3
Bedž +1

Ok , ajmo ljudi ko ima namjesteno nek pomogne nasem (Mrgudu)😀

 

Hehe ona stara poslovica "molim te nemoj mi vise pomagati"😂 👍

Razina korisnika 6
Bedž +6

Htjedoh ti staviti palac gore na zadnju poruku a kad ono kliknuo na “riješeno”, nadam se da će modovi ispraviti to jer tema očito nije riješena.

Razina korisnika 3
Bedž +1

Oce ako citaju a trebali bi posao je posao 👍

Razina korisnika 6
Bedž +6

Nekako sumnjam da oni to čitaju, no ostavljam da me iznenade...

Razina korisnika 4
Bedž +3

Postavljanje a1 mail adresa na gmail aplikaciji na androidu radi bez problema, upravo testirao (android 10).

Nisam u prilici testirati na iosu, ali vjerujem da se sama gmail app ne razlikuje nešto puno.

Add another account

Other

Upišeš email adresu

Onda te pita “What type of account is this?”  i nudi POP3 ili IMAP - odabereš željenu vrstu

upišeš password

stavlja te na incoming server settings, gdje piše username (e-mail koji si upisao), password i server - server se mora promijeniti, automatski izbacuje a1net.hr, a treba biti mail.a1net.hr

Odabereš next, i javlja Certificate not valid - pod Advanced scrollat skroz na dno i odabrati PROCEED ANYWAY

zatim te stavljna na outgoing server settings, gdje opet treba SMTP server prepraviti (ovisno koji odlazni mail server želiš koristiti, vjerojatno opet mail.a1net.hr)

Odabereš next, i opet javlja Certificate not valid - još jednim pod Advanced scrollat skroz na dno i odabrati PROCEED ANYWAY

 

Prošlo mi je i kao pop3 i kao imap, prolazi i slanje i primanje.

Provjeri isto prolazi li ti spajanja na webmail http://webmail.a1.hr  - ako ti tu ne prolazi onda je vrijeme za poziv na službu za korisnike.

 

 

 

Razina korisnika 4
Bedž +3

Btw, zašto bi uopće itko koristio taj mail s minijaturom od inboxa mi je i dalje misterij.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Onda te pita “What type of account is this?”  i nudi POP3 ili IMAP -

 

Na iOS-u to ne nudi, samo IMAP.

 

Evo dakle screenshota što dobivam na izbor kad kliknem na “Dodajte još jedan račun”:

 

Ako odaberem IMAP i unesem incoming POP3 server koji si napisao, nakon 2-3 minute pokušaja spajanja izbacuje grešku:

 

 

Pokušao sam pod korisničko ime staviti @vip.hr i @a1net.hr - nema razlike. 

 

A zašto koristim ovaj mail? Zato što ga imam sigurno više od 10 godina i neki stariji računi su mi registrirani na njega. Uz njega naravno da korisim i gmail za neke druge stvari no i ovaj mi je bitan. Ne toliko za slanje koliko za primanje. :)

Razina korisnika 6
Bedž +6

Onda te pita “What type of account is this?”  i nudi POP3 ili IMAP - odabereš željenu vrstu

upišeš password

 

Na iOS-u nudi samo IMAP.

 

Evo i screenshot kako to izgleda kad odaberem “Dodajte još jedan račun”:

 

Ako odem na IMAP i unesem POP3 postavke tamo, javlja grešku:

 

Istu grešku baca da li stavio @vip.hr ili @a1net.hr pod korisničko ime.

 

A zašto koristim VIP mailbox? Taj mail imam sigurno više od 10 godina i neki stariji računi su mi još uvijek na njemu. Naravno da uz njega koristim i Gmail no i ovaj mi je bitan, ne toliko za slanje koliko za primanje poruka. 

Razina korisnika 4
Bedž +3

A prijava u webmail s istim korisničkim imenom ti uredno prolazi?

Ako su ti bitni samo dolazni mailovi, kao workaround možeš u webmailu staviti forward mailova - u webmailu u gornjem desnom kutu odabrati postavke → filteri → novi filter (plus na dnu) → odabrati “sve poruke”, i  “Preusmjeri poruku na”  i upišeš si mail adresu na koju želiš složiti forward mailova.

Kako sam i ranije rekao, nisam u prilici testirati na iosu  - možeš još pokušati u postavkama dolaznog poslužitelja kao priključak upisati 143.

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Prijava na webmailu radi normalno, 143 kao priključak ne prolazi.

Ovo za preusmjeravanje sam već napravio i koristio jedno vrijeme tako da bi svu poštu sa @vip.hr preusmjerio na poseban @gmail.com mail napravljen samo zbog toga, i u principu okej je to samo što @vip.hr je dosta spor kod preusmjeravanja a bitno mi je da određene mailove dobijem (tj. pročitam) čim prije je moguće. Ponekad vip ih preusmjeri iste sekunde a ponekad zna po pola sata i duže to potrajati. Ne znam po kojem principu to ide.

Inače ajfonov defaultni mail app podržava POP i uspio sam namjestit @vip.hr preko njega iako mrzim taj njihov mailbox jer je konfuzan totalno no poslužit će za prvu ruku.

Hvala u svakom slučaju na pomoći.  

Odgovori