Riješeno

ZTE MF83M modem se neće spojiti na mrežu

  • 28 September 2018
  • 1 odgovor
  • 1798 pregleda

Kupio sam uređaj Vip Wireless modem ZTE MF83M.
Pratio sam upute kako su napisane, odnosno otvorio sam modem i postavio SIM karticu u utor predviđen za to. Zatim sam stavio bateriju i spojio modem na struju te ga uključio.
Prvo su zasvjetlila sva indikatorska svijetla pa se ugasila.
Nakon par sekundi mi ostanu samo indikatori baterije, wifi-a i mreže, s tim da mi mreža konstantno svijetli crenom bojom, a prema uputi to znači da uređaj nije spojen na mrežu iz razloga što mreža nije dostupna ili nedostaje sim kartica. Budući da imam i u mobitelu vip karticu vidim da je signal dovoljno jak pa ne znam što bi bio ovdje problem.
Također kada pretražim sa mobitelom pronalazim uređaj, ali se na njega ne mogu spojiti (vjerojatno jer indikator mreže svijetli crvenom bojom).

Molim vas savjet što trebam napraviti da mi proradi internet.
Da li trebam karticu sim karticu prvo aktivirati u mobitelu ili bi ona trebala raditi i bez toga, odnosno da se aktivira kada se prvi puta stavi u modem (na ponudi gdje sam kupio modem je pisalo da dolazi sa predaktiviranom opcijom za dnevnu tarifu od 1GB).
icon

Najbolji odgovor od A1_Darko 2 October 2018, 09:34

Pogledaj original

Odgovora 1

Bok,
zna se dogoditi da ostane aktivan PIN na sim kartici pa ga probaj deaktivirati tako da ubacis sim u mobitel. Ako ti ni to ne pomogne javi se u SZK pa će kolege napraviti provjeru.

Odgovori