Riješeno

pristup internetu na bonove

  • 28 October 2018
  • 4 odgovora
  • 4604 pregleda

Da li mi možete reći da li mogu pristupiti internetu na bonove putem obične sim kartice. Dakle one koja nije internet sim kartica.

Kupio sam standardnu karticu koja ima 20 kn na računu i pokušao sam upaliti dnevnu tarifu slanjem poruka na broj 13213 ali mi kaže da je to za bonaše (što očito jesam ali ne radi). Pretpostavio sam da moram prvo prijaviti internet putem bonova slanjem poruke na broj 13177, ali nakon slanja poruke ništa se ne dešava. Ne dobijem nikakvu poruku pa i dalje nemam tarifu putem koje mogu dobiti dnevni internet .

Dakle da li nužno za ovo moram imati internet sim karticu?

Hvala

Pozdrav,
icon

Najbolji odgovor od nickno 29 October 2018, 04:39

Pogledaj original

Odgovora 4

Razina korisnika 6
Bedž +6
Kakva je to dnevna tarifa? Za bonaše postoje 4 tarife. Za chill, za Zen i još dvije, sa kojima dobiješ mjesečni paket interneta. Dakle, da bi uopće koristio internet prvo moraš aktivirati jednu od tarifa za bonove,a to znači da moraš na sim karticu nadoplatiti bon, jer ti 20 kuna nije dovoljno za bilo koju tarifu, pa tek onda možeš uključiti i neku od dnevnih opcija. Kartica koju si kupio dolazi sa osnovnom tarifom koja,mislim, nema uključen internet paket pa se svako spajanje na internet naplaćuje. Na stranicama A1 imaš detaljno opisano što svaka od 4 tarife na bonove sadrži, pa uključi onu koja ti najviše odgovara,s tim da mjesečno moraš redovito obnavljati tarifu ako ne želiš da ti propadnu nepotrošene gige. Ako redovito ne obnavljaš tarifu (to je automatski, samo moraš imati dovoljno kuna na računu na dan produljenja tarife) sustav te vraća na osnovnu tarifu, koju očito sada imaš.
Na tvoje zadnje pitanje odgovor je ne. A1, tj.Vipnet već cijelo desetljeće, ako ne i duže, omogućuje bonašima pristup internetu putem govorne sim kartice.

P.S. da bi uopće aktivirao govornu sim karticu, prvo moraš nekoga i nazvati, mislim da do tad ni ne možeš slati poruke, zato nisi ni dobio nikakvu povratnu poruku.
Razina korisnika 6
Bedž +6
Ako si mislio na ovu dnevnu tarifu, onda ipak moraš imati karticu za internet na bonove

https://www.a1.hr/privatni/internet/a1-internet-na-bonove

Deset kuna za 1 gigu interneta dnevno po punoj brzini i 4 neupotrebljive gige po puzajućoj brzini? Hah, A1 nepopravljiv 🤣😂
Razina korisnika 7
Bedž +3
Čisto dodatno, novu karticu se može aktivirat i pozivom SZK. Ne treba niti čekat da se javi agent, samo automat i prekinit.
Hvala na odgovorima.
Evo još nekih dodatnih informacija
Kupio sam u vipu modem na sim kartice i s njim sam dobio internet karticu sa 20 kn na računu, i na njoj sam uspio uključiti internet tarifu slanjem poruke na 13177 i nakon toga sam mogao odabrati dnevnu tarifu koja mi je dala 5 gb prometa. Za dobivanje dnevne tarife nisam morao raditi dodatno plaćanje tarife.

Dakle mogu pristupiti internetu preko internet sim kartice, ali imam i redovnu karticu koju sam kupio nedavno i nisam je koristio pa sam mislio i s nje potrošiti 20 kn koliko ima trenutno na sebi (dakle to bi bila dva dnevna paketa od po 5 GB), ali nisam siguran da li se to može.

Odgovori