Riješeno

Preusmjeravanje mreze

  • 22 November 2018
  • 6 odgovora
  • 361 pregled

Razina korisnika 4
Bedž +4
  • Bližim se zvijezdama
  • 346 odgovora
U austriji na mobitelu moje kceri joj stalno stizu poruke poput trenutno koristite ovu mrezu, pa onu mrezu.. ne znamo zasto? Stalno ju preusmjerava sa jedne na drugu mrezu. Korisnik je bonova.
icon

Najbolji odgovor od relativity 22 November 2018, 18:57

Pogledaj original

Odgovora 6

Razina korisnika 4
Bedž +4
Eh pa da, ma na kraju smo to rjesili rucnim odabirom na t mobile jer joj je to najbolji signal iako je na a1. Ali kazem ja da to nije 1 pruka tek kad dođes vec svaki dan je bilo tako 😁
Razina korisnika 6
Bedž +4
Ok, sada doista i Ja primjećujem da poruke stižu prečesto. Od Tele2 sam dobio samo jednom poruku da se nalazim u Njemačkoj i dalje ništa, a od A1 svaki dan samo stižu poruke.
Razina korisnika 4
Bedž +4
Hvala puno, isprobamo, javimo!
Razina korisnika 6
Bedž +4
Može odabrati bilo koju mrežu. Najbolje je da isproba koja mreža na lokaciji gdje se ugl. nalazi ima jak signal i neka se drži onda te mreže.

Što se obavijesti tiče one stižu pod obavezno već godinama jer je operater dužan upozoriti korisnika da se nalazi u međunarodnom roamimgu i obavijestiti ga o cijenama. Ako nisu prije stizale onda nešto nije bilo u redu jer trebale su.

Hrpa ljudi još ne vjeruje da se unutar EU mobitel može koristiti gotovo jednako kao u matičnoj državi bez dodatnih troškova i zato je dobro da stižu obavijesti.
Razina korisnika 4
Bedž +4
Ali to joj se prije nije događalo, to je tek krenulo nedavno... A koju mrezu da rucno odabere?
Razina korisnika 6
Bedž +4
Mobitel jednostavno prebacuje na mrežu koja na određenoj lokaciji ima jači signal. Poruke neće stizati stalno jer se obavijesti šalju jednom prilikom promjene mreže, a idući put tek nakon što se određeni period mobitel ne spoji na tu mrežu. U svakom slučaju uvijek je u postavkama moguće ručno izvršiti odabir mreže pa će mobitel biti konstantno spojen na istu te se ovo neće događati.

Odgovori