Riješeno

Mobilni Net tarife L ili M uz neograniceni internet

  • 6 April 2019
  • 14 odgovora
  • 3745 pregleda

  • Tek sam došao
  • 2 odgovora
Pozdrav,

molim Vas da služeno razriješimo ovu dilemu jer svako govori po svome.
Kako funkcionira neograniceni internet paket? Ima fair usage kao kod homeboxa 100gb pa pada na 2mbit ili stvarno internet ide po punoj brzini iako sam potrosio svoj paket. Mogu tipa 700gb imat prometa bez nocne opcije i dodatnih paketa.(telel 2 stil da toleriraju do 1tb podataka ukratko).
Prema svim vašim navodima na stranicama svugdje piše da brzina pada na 2mbita ili niste updejtali uvjete korištenja?
Ako je uistinu net neogranicen koja je razlika izmedu M i L ako oba moogu imat neograniceni net?
Zasada hvala i lp.
icon

Najbolji odgovor od A1_Sunchica 9 April 2019, 13:06

Pogledaj original

Odgovora 14

Razina korisnika 7
Bedž +3
Brzina se smanji na 2 a razlike... Opće je poznato da tarife osmišljaju "stručnjaci" kojima područje mobilne tehnologije uopće nije primarno pa neka te ne zamara razlika što će neki plaćati 70-tak kuna više a imati isto. Rekli bi "niđe logike".
Razina korisnika 3
Bedž +3
Što se tiče podatkovnog prometa, nema razlike je li Neograničen net uključen na M ili L tarifi. Razlika ostaje u cijeni mobilnog uređaja uz pretplatu, obzirom da su popusti uz L tarifu veći. Mobilna L uključuje i međunarodne minute prema EEA zoni koje M tarifa nema 🙂
Razina korisnika 1
Bedž +1
Ma kakva eea zona i naplate? Zar nije lijepo bilo objavljeno da su cijene iste kao u domacoj tarifi za internet i pozive te sms
Razina korisnika 3
Bedž +3
Ma kakva eea zona i naplate? Zar nije lijepo bilo objavljeno da su cijene iste kao u domacoj tarifi za internet i pozive te sms

To važi za roaming (korištenje usluga u inozemstvu). Međunarodni poziv podrazumjeva zvanje stranog broja sa hrvatskog broja, dok si u Hrvatskoj.
Razina korisnika 1
Bedž +1
Ahzo bas sam tulav😂
Dobivam razlicite odgovore.
Naime, za Mobilni internet L i M na internetskim stranicama A1 pise da se moze za 45 kn/mj aktivirati neograniceni internet a u poslovnici tvrde da je cijena za M paket viša, odnosno 100 kn/mj doplate.
Tko je u pravu?
Razina korisnika 2
Bedž +2
Najtočnija informacija je da uz aktivaciju novog ugovora s ugovornom obvezom od 24 mjeseca za Mobilni Net L tarifu imaš popust od 60kn, čime cijena opcije pada na 40kn mjesečno tijekom iduća 24 mjeseca. Na Mobilni Net M tarifi cijena je uvijek 100kn bez obzira na ugovornu obvezu.
Zahvaljujem na odgovoru.

30.09.2020. godine mi ističe dvogodišnji ugovor. Uspoređujem tarife na pretplatu Mobilna L i Mobilna M. Razlika u tarifama je ta što mobilna L ima 100 minuta prema EU i EEA i kao besplatni neograničeni internet  s mjesečnom cijenom od 224 kn. Mobilna M tarifa nema 100 minuta prema EU i EEA , nema besplatni neograničeni internet i iznosi 149,00 kn mjesečno, a neograničeni internet u  M tarifi košta 40,00 kn mjesečno,dakle M tarifa sa 40,00 kuna plaćenoga neograničenog interneta iznosi 189,00 kn (149,00 kn tarifa + 40,00 kn neograničeni internet). Po tome ispada da je L tarifa skuplja 35,00 kn mjesečno zbog usluge 100 minuta prema EU  i EEA.  

A ako bi se sada uzeo uređaj Hawei P30 PRO Mobilna L bi iznosila 374,00 kn mjesečno i 99,00 kn odmah, a M tarifa s neograničenim internetom 349,00 kn mjesečno (309,00 kn M tarifa + 40,00 kn neograničen internet) i 399,00 kn odmah. Dakle, plati se više 300,00 kn odmah, ali Mobilna M tarifa s neograničenim internetom ispada 25,00 kn mjesečno jeftinija, što znači da bi se kroz 24 mjeseca platilo 600,00 kn manje i kada se oduzme onih 300,00 kn više što se plati odmah, ispada da je M tarifa s neograničenim internetom za 24 mjeseca jeftinija 300,00 kn od L tarife. (Tj. tih 300,00 kn razlike se isplati kroz 12 mjeseci (25,00 kn x 12 mjeseci = 300,00 kn)).

A1 nema neograničeni internet, nego “stručnjaci” koji su osmislili homebox promociju preselili na mobilne tarife.

Razina korisnika 4
Bedž +3

@Nikola41 Trebaš pomoć u odabiru s naše strane? Ili si u međuvremenu posložio cijelu računicu i znaš što ćeš? :slight_smile:

@Zefo Od kud ti u ovoj priči s Homebox tarifom? :v_tone2: A1 ima neograničeni internet, samo je upitna usluga i tarifni model.

@Nikola41 Trebaš pomoć u odabiru s naše strane? Ili si u međuvremenu posložio cijelu računicu i znaš što ćeš? :slight_smile:

@Zefo Od kud ti u ovoj priči s Homebox tarifom? :v_tone2: A1 ima neograničeni internet, samo je upitna usluga i tarifni model.

Ja tvrdim da nema A1 neograničeni internet u mobilnim tarifama.

Razina korisnika 4
Bedž +3

@Nikola41 Trebaš pomoć u odabiru s naše strane? Ili si u međuvremenu posložio cijelu računicu i znaš što ćeš? :slight_smile:

@Zefo Od kud ti u ovoj priči s Homebox tarifom? :v_tone2: A1 ima neograničeni internet, samo je upitna usluga i tarifni model.

Ja tvrdim da nema A1 neograničeni internet u mobilnim tarifama.

Ovisi što smatraš pod pojmom neograničen internet.

@Nikola41 Trebaš pomoć u odabiru s naše strane? Ili si u međuvremenu posložio cijelu računicu i znaš što ćeš? :slight_smile:

@Zefo Od kud ti u ovoj priči s Homebox tarifom? :v_tone2: A1 ima neograničeni internet, samo je upitna usluga i tarifni model.

Ja tvrdim da nema A1 neograničeni internet u mobilnim tarifama.

Ovisi što smatraš pod pojmom neograničen internet.

Nema ograničenja ili smanjenja brzine nakon potrošenih određenih GB, a to A1 Hrvatska nema u ponudi u mobilnim tarifama, nego se koristi kvarno kao kod homeboxa forama, tzv sitnim slovima. Dugoročno će Vas to koštati.

Odgovori