LTE 4G

  • 13 December 2016
  • 34 odgovora
  • 6641 pregled

Razina korisnika 6
Bedž +4
Otvaram temu koja je postojala i na starom forumu u kojoj možemo raspravljati o pokrivenosti LTE signalom, brzinama, kvaliteti i sl.

Evo za početak jedan speedtest od mene iz Varaždina sa VIP 4G+ mreže:


Odgovora 34

Razina korisnika 7
Bedž +3
Dalmacija,
Split


Vojnić Sinjski

Razina korisnika 3
Na koji server mjerite brzine Zagreb - Vip, Optima, HT, Tele2... jer sam primijetio da ima razlike.
Ja ću malo kasnije postaviti (ako uspijem)
Razina korisnika 6
Bedž +4
Ja trenutno mjerim preko HT servera.
Razina korisnika 7
Bedž +3
Na Zagreb, iako mi automatski postavlja Sarajevo... Nisu neke bitne razlike koliko sam ja primijetila
Razina korisnika 3
Okolica Garešnice

Razina korisnika 6
Bedž +6
Zagreb, Dubrava

Razina korisnika 6
Bedž +4
Lijepe su sve to brzine. Neću se sada žaliti što su često i ispod 50% od reklamiranih maksimalni jer koliko mogu zaključiti imamo zbilja pristojne brzine na LTE mreži uspoređujući se sa puno razvijenijim europskim državama. Drago mi je i da je širenje dostupnosti signala konačno krenulo kako spada, a tu je po meni najzaslužniji Tele2 koji je malte ne preko noći pokrio veliku većinu stanovništva sa LTE signalom i time ismijao Vipnet i HT koji su komercijalno pokrenuli LTE mrežu godinama ranije i koji svoju mrežu godinama nazivaju najkvalitetnijom odnosno najboljom.

Bilo je riječi u medijima prije nekih 2 mjeseca da će Vipnet u nekoliko gradova do kraja ove godine povisiti maksimlnu brzinu s trenutnih do 225 Mb/s na do 300 Mb/s. Je li netko možda primjetio da su to negdje pustili?
Razina korisnika 7
Bedž +3
Slažem se, Tele je opet stvorio veliki pritisak na HT i VIP. Ne znam, Zg je jako gusto naseljen i mislim da bi za postići toliko Max moguća trebala biti bar 3 puta veća.
Ovih 100 i nešto sam ja izmjerila u centru Splita, i mislim da je to vjerojatno to, ali bi 300 izmjerila možda u idealnim uvjetima da se zatečem sama na mreži. Ovu brzinu ulovila sam ujutro oko 6 kad sam se probudila... Preko dana se vrti oko 70...
Razina korisnika 2
Bjelovar, mjereno unutar zgrade sa debelim zidovima

Razina korisnika 1

Savica(Zagreb).
Razina korisnika 7
Bedž +3
@Zlataric - očigledno si na sretnijem djelu Savice. Baš gledam, VIP bi se nasadio na moju bivšu zgradu pa treba potpisati odobrenje stanara. A trenutno, srednja žalost. Jučer mi baš istekla UO pa...
Razina korisnika 1
I meni je isto otprilike prije bila takva brzina još gora, tek prije nekih 3 tjedna se povećala brzina.
To sam i ja čuo da imaju u planu na Savicu do ljeta 2017 godine staviti novi repetitor na zgradu gdje je Zagrebačka banka.
Razina korisnika 5
Zagreb, Maksimir, popodnevni sati uvijek full signal :)

Razina korisnika 7
Bedž +3
To sam i ja čuo da imaju u planu na Savicu do ljeta 2017 godine staviti novi repetitor na zgradu gdje je Zagrebačka banka.

Nije ta zgrada u pitanju nego do parka, prema nasipu. Očigledno je cilj osvajati zgradu po zgradu. 😃
Razina korisnika 4
Dali ima gdje podatak, gdje se nalaze Vip-ove antene.. Dali kod Vip-a bio na pretplati ili bonovima svi imaju istu brzinu, jer kod t-coma je za bonaše brzina ograničena...
Razina korisnika 7
Bedž +3
VIP bonovi nemaju LTE osim ako nadoplatiš. Ako platiš službeno nije ograničena i ne bi trebalo bit razlike.
Razina korisnika 4
Dali ima gdje podatak, gdje se nalaze Vip-ove antene.. Dali kod Vip-a bio na pretplati ili bonovima svi imaju istu brzinu, jer kod t-coma je za bonaše brzina ograničena...

Kova, brzina ti je maksimalna dostupna, nemamo posebna ograničenja za bonaše. Opciju aktiviraš samu, slanjem SMS poruke 4G na broj 13116 ili ti se sama besplatno aktivira uz dodatne opcije od 500mb I 1Gb.

Inače, kartu pokrivenosti možeš naći na -> http://www.vipnet.hr/karta-pokrivenosti
Razina korisnika 2
Kukuljanovo okolica Rijeke
Razina korisnika 6
Bedž +6
Ovaj mjesec sam 719 Gb strajbo preko LTE-a... o.O


Razina korisnika 7
Bedž +3
Bome... Sve full brzina?
Razina korisnika 6
Bedž +6
Da, nije bilo nikakvog smanjivanja brzine.
Razina korisnika 2
Dali ima gdje podatak, gdje se nalaze Vip-ove antene.. Dali kod Vip-a bio na pretplati ili bonovima svi imaju istu brzinu, jer kod t-coma je za bonaše brzina ograničena...

Kova, brzina ti je maksimalna dostupna, nemamo posebna ograničenja za bonaše. Opciju aktiviraš samu, slanjem SMS poruke 4G na broj 13116 ili ti se sama besplatno aktivira uz dodatne opcije od 500mb I 1Gb.

Inače, kartu pokrivenosti možeš naći na -> http://www.vipnet.hr/karta-pokrivenosti


...brzina za bonaše je ograničena sve dok ne nadoplatiš za LTE brzinu ili kupiš dodatne opcije a za sve ostalo je surf po starinski...zar ne?...
Razina korisnika 6
Bedž +4
Tako je.
Razina korisnika 4
Pa da, zato sam i napisala uputu kako aktivira opciju 😉 Unutar opcije za 4G nema dodatnih ograničenja ni razlika između pre/postpaid korisnika.
Razina korisnika 6
Bedž +6
Pa da, zato sam i napisala uputu kako aktivira opciju 😉 Unutar opcije za 4G nema dodatnih ograničenja ni razlika između pre/postpaid korisnika.

Iva, zašto onda ovdje piše da je brzina do 75 Mbps kad se aktivira 4G opcija na bonovima? (na tarifama na pretplatu reklamiraju da je brzina do 225 Mbts, dakle skoro 3x veća)

http://www.vipnet.hr/promocije/4g-opcija

Odgovori