Riješeno

Ljetna opcija

  • 7 July 2020
  • 24 odgovora
  • 1077 pregleda

  • Forum rekreativac početnik
  • 4 odgovora

Na googlu od A1 nalazim ljetnu tarifu od 120 GB i pise da se moze aktivirati samo na A1 aplikaciji, ali tamo ne nalazim tu tarifu. Može pomoć? 

icon

Najbolji odgovor od gogsy1975 8 July 2020, 05:14

Pogledaj original

Odgovora 24

Razina korisnika 6
Bedž +6

Pa jesi li pretplatnik? Opciju mogu uključiti samo pretplatnici, ako je ne vidiš u aplikaciji, onda je ni ne možeš uključiti

Nisam, mislila sam da jr moguće i bez pretplate uključiti 

Razina korisnika 7
Bedž +3

Ako si našla tarifu, onda si mogla pročitati i Uvjete korištenja u kojima piše da se opcija može uključiti do 30. rujna 2019. :)

Razina korisnika 6
Bedž +6

@gogsy1975 , nije čitala uvjete kao ni ja, zguglala je A1 ljetna, otvorila drugi ili treći link na kojem i dalje piše LJETNA opcija od 120 giga i kako aktivirati, kad klikneš na to piše da vrijedi do 30.rujna, nema godine. Zakaj  bi na A1 stranicama i dalje postojao link nepostojeće opcije?!? 🤔🤣

Nickno 

Tako je :(

Razina korisnika 7
Bedž +3

@nickno - pa obično kad nešto tražiš u google ukucaš što tražiš. Ako ukucaš “A1+ljetna opcija”, možda na prvu zvuči primamljivo ali iskustvo kaže da se uvijek trebaju čitati “mala slova” pa treći link su Uvjeti.

 

Uvjeti korištenja podatkovnih opcija: „Mjesečna“ i „Ljetna“

 

Niti ja ne razumijem, evo simpa je od prije par dana ukinula “glanc” i sve stare glanc tarife su dobile svoj “Simpa XS, S, M, L “ naziv, glanc opcije su nepostojeće. A1 ima tarife koje vučeš nekoliko godina (ukoliko nekome odgovara) pa cjenik i Uvjeta za svaku tarifu ili opcije ponaosob ima ohoho...

Razina korisnika 6
Bedž +6

@gogsy1975 , evo probala sam zguglati svoju Zakon tarifu. I odmah na prvom linku umjesto Zakona, otvara se sadašnji A1 web sa ovim novim tarifama, tak da je nemoguće doći do "aktivnog" A1 linka sa Zakon tarifom, što je i logično, budući se nemre više aktivirati.

Ali, kod ove ljetne opcije nije tako, link je i te kako "aktivan" i nema tih uvjeta koje ti spominješ na stranici

https://www.a1.hr/privatni/mobiteli/tarife-na-pretplatu/opcije

 

 

Razina korisnika 7
Bedž +3

@nickno - ne kužim, što te muči? Postoje Uvjeti za sve na serveru, ne znam kako ti ne vidiš. Evo ti za Zakon tarifu i link dolje, iako tarifu ili opciju više nije moguće aktivirati.

 

 

1 Uvjeti korištenja A1 na bonove tarifnih modela miniZakon i Zakon!

Razina korisnika 6
Bedž +6

@gogsy1975 , ne muči mene nikaj 😋, samo neaktivne ili nepostojeće opcije nebi trebale postojati na aktualnom web-u, pa samo zaključujem da je ljetna i dalje dostupna pretplatnicima, a kako ni ja nisam pretplatnik ne mogu to provjeriti. Link je aktivan, dok npr.za Zakon tarifu možeš pronaći SAMO Uvjete i ništa više 🙂

Razina korisnika 6
Bedž +6

Evo sad uopće nisam guglala ljetnu, već samo a1. Nakon toga sam odabrala tarife na pretplatu, pa onda "pogledaj sve opcije" i opet došla do ovoga

 

Tak da je moj zaključak kak je ljetna opcija dostupna pretplatnicima i te kako opravdan. Opcija stoji na webu A1

Razina korisnika 7
Bedž +3

Onda je definitivno za pretplatnike dostupna ali Uvjeti korištenja (i datum) su ostali od prošle godine. Sitnica, prepravit će. :thinking:

Razina korisnika 1
Bedž +2

Pozdrav @Nati100 , ljetna opcija i dalje je dostupna za aktivaciju do 30.09. isključivo putem Moj A1 aplikacije. Na linku: https://bit.ly/2ZNQG7d možeš provjeriti detalje o Ljetnoj opciji i drugim dostpunim opcijama za aktivaciju.

Pozdrav @Nati100 , ljetna opcija i dalje je dostupna za aktivaciju do 30.09. isključivo putem Moj A1 aplikacije. Na linku: https://bit.ly/2ZNQG7d možeš provjeriti detalje o Ljetnoj opciji i drugim dostpunim opcijama za aktivaciju.

Ali nije moguće aktivirati ako nisam pretplatnik, zar ne? Možda je zato i ne nalazim u A1 aplikaciji uopce. 

Razina korisnika 1
Bedž +2

Tako je @Nati100  , opcija je dostupna za uključenje korisnicima mobilnih pretplatničkih tarifa. Ako koristiš naše tarife na bonove, ponudu dostupnih tarifa na bonove i opcija koje se uz aktivnu tarifu mogu aktivirati možeš provjeriti na: https://bit.ly/3iH9L3L .  

Hvala 😁

Pomagajte, ljudovi, ja bih ovo kupio (treba zapravo mojoj

sestri koja dodje na mjesec dana u HR), a nemam mobilnu pretplatu

Da li se dobije data sim kartica? Ako da, onda bih molio 

nekog zaposlenika A1 da mi iščarobira to.

Kako bi to čovjek inače mogao aktivirati bez pretplate? Thnx

Razina korisnika 6
Bedž +6

Pomagajte, ljudovi, ja bih ovo kupio (treba zapravo mojoj

sestri koja dodje na mjesec dana u HR), a nemam mobilnu pretplatu

Da li se dobije data sim kartica? Ako da, onda bih molio 

nekog zaposlenika A1 da mi iščarobira to.

Kako bi to čovjek inače mogao aktivirati bez pretplate? Thnx

 

@zkajfez ,pa ne može A1 umjesto tebe kupiti karticu online 🙄

https://www.a1.hr/privatni/ljetni-internet-sim

Ma znam to, hvala, nego na nekim mjestima piše da je potrebna 

mobilna pretplata da bih to mogao kupiti

Razina korisnika 6
Bedž +6

@zkajfez ,pa lijepo piše da je mogu koristiti svi, bez obzira imaju li uopće bilo koju mobilnu A1 uslugu. Piše i da se ne može nadopuniti drugim opcijama, da vrijedi 3 mjeseca i da će se nakon 3 mjeseca kartica automatski deaktivirati. To sve piše na onom prvom linku kaj sam ti stavila, skrolaj dolje do pitanja i odgovori 

 

 

Okej, brkam nešto, izgleda da je ovo postojalo 

prije samo kao opcija za pretplatnike, a sad postoji kao “standalone” usluga.

Ukratko, thnx

 

Razina korisnika 6
Bedž +6

@zkajfez ,da,brkaš- ljetna opcija od 120 giga i dalje postoji na pretplatničkim tarifama, a ona se aktivira na govornoj kartici i vrijedi do 30.09.

 

Ovo kaj je dostupno svima zove se Ljetni internet SIM i podatkovna je kartica, znači-služi samo za internet, poziva nema i ima ograničeno trajanje od 3 mjeseca, nakon čega se automatski deaktivira

 

Pitanje-vidim da ta opcija (internet SIM kartica) i dalje postoji iako je davno prošao 30.09.

(pretpostavljam da je to zbog BonBona). Kako se prati potrošnja?

To je opet moj a1? Novi username i password ili samo nova usluga uz postojeće 

usluge? Ima li neki SMS s kojim se može provjeriti stanje?

                                      Thnx

Razina korisnika 6
Bedž +6

@zkajfez , isto kao i po ljeti, unaprijed platiš 150 kn (ili 120 kn preko webshopa), kartica ti stigne poštom i vrijedi 90 dana od dana aktivacije, potrošio ti 120 giga ili ne, nakon 90 dana kartica postaje običan komad plastike, a da li se deaktivirana kartica može ponovno aktivirati i uplatiti novih 120 giga,ili svaki put moraš zatražiti novu karticu, to ti može odgovoriti jedino szk pa nazovi 0800 091 091. 

Thnx, nickno, ali pitam za provjeru stanja, vjerojatno ima neki inteligentniji način provjere od-ups, nemam više mege na kartici :)

Odgovori