Riješeno

FLATBOX DUO

  • 25 August 2020
  • 36 odgovora
  • 7388 pregleda

Razina korisnika 7
Bedž +4

Dali je FLATBOX DUO  1TB po punoj brzini ili ima još nešto između?

icon

Najbolji odgovor od A1_Mateja 25 August 2020, 20:51

Pogledaj original

Odgovora 36

Razina korisnika 7
Bedž +4

Žao mi je ali očito sam bio u pravu s ovim postom od prije dva mjeseca što će se dogoditi…..

 

 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Ne možeš

Aha, znaci i kada potrosim 1 t mogu i dalje surfati ali sa smanjenom brzinom.. Ne moram nista nadoplacivati? 


Da, “brzina” pada na 2 Mbit/s.

Oke, hvala. 


Nema na čemu.

Razina korisnika 4
Bedž +1

Napomena za A1, a vjerujem da znate, da je Tele2 smanjio mjesečni limit brzog interneta sa 1TB na 200GB, pa možete očekivati navalu novih korisnika koji najavljuju prijelaz.

 

Hvala za info, znamo :grimacing: 200 GB je i dalje ogromna količina prometa, ali potrošnja je stvarno individualna varijabla. Vidjet ćemo kako će se situacija razvijati, no tko god nam želi doći, dobrodošao je. 

Iako ste znali, niste ma baš ništa učinili i stvorili sebi gomilu nezadovoljnih korisnika koji vam ovo sigurno neće zaboraviti.

Razina korisnika 2
Bedž +3

@Ord bok, nema potrebe za kupnjom novog uređaja :) Produljenjem ugovora mijenjaš tarifu na Flatbox koja je poboljšana u odnosu na postojeći Homebox . 

Razina korisnika 4
Bedž +1

Napomena za A1, a vjerujem da znate, da je Tele2 smanjio mjesečni limit brzog interneta sa 1TB na 200GB, pa možete očekivati navalu novih korisnika koji najavljuju prijelaz.

Ne možeš

Ok, hvala.

Pozdrav. Nova sam u ovome pa me zanima sto se dogodi ako portosim 1terabajt interneta? Dali moram dodatno platiti ili? 

Ovako piše na stranicama A1.

Nakon potrošenih 400 GB internet prometa, brzina se spušta na 2 Mbit/s. Internet uslugu možeš seliti dok se fiksni telefon koristi na adresi aktivacije.
*Maksimalna brzina ovisi o korištenoj tehnologiji i trenutnoj opterećenosti pokretne mreže te razini signala na području korištenja usluge. 

Smanjuje ti se brzina na 2 Mbit/s. ako imaš 1terabajt onda nakon 1terabajt.

Aha, znaci i kada potrosim 1 t mogu i dalje surfati ali sa smanjenom brzinom.. Ne moram nista nadoplacivati? 

Aha, znaci i kada potrosim 1 t mogu i dalje surfati ali sa smanjenom brzinom.. Ne moram nista nadoplacivati? 


Da,  nema nikakve nadoplate“brzina” pada na 2 Mbit/s.

Aha, znaci i kada potrosim 1 t mogu i dalje surfati ali sa smanjenom brzinom.. Ne moram nista nadoplacivati? 


Da, “brzina” pada na 2 Mbit/s.

Oke, hvala. 

Planiram uzeti Flatbox Duo uslugu, no imam nekoliko pitanja.

 

1. Je li promet od 1 TB uvijek po maksimalno raspoloživoj brzini ovisno o lokaciji?

2. Mogu li uslugu uzeti bez kupnje routera obzirom da ga već imam: ZTE MF286R. Router je kupljen u A1.

3. Moram li uz uslugu uzeti i uslugu fiksnog telefona?

To ovisi od slučaja do slučaja, lokalne bazne stanice, vrste routera i signala, nije neka generalna stvar. I meni je u početku bio solidan download (30-50 Mb/s), pa je zbog Tele2 egzodusa pao ispod 10 Mb/s, ali se u zadnje vrijeme ustalio uglavnom na 20-30 Mb/s, što, u usporedbi sa nekima, baš i nije toliko strašno.

 

 

Dobar dan, hvala puno na svim ovim informacijama njo imam pitanje… Pred dva dana sam apdejtao (apdate) svoj novi ruter ZTE mf286r no nakon savrsetka instalacija update-a javio mi je ruter da se instalacija nije mogla izvršiti te vise nemogu ponovno pokušati instalirati apdate. Kako da ponovno instaliram update??? Možda da hard resetam ruter?

Bedž +3

Pozdrav @p3r02d3r0  1TB je uvijek po najvećoj dostupnoj brzini ovisno o lokaciji. Inače uz aktivaciju nove usluge potrebno je kupiti i novi uređaj, nije moguće koristiti uslugu uz stari uređaj. 

Flatbox usluga je usluga telefona i interneta te nije moguće aktivirati internet bez telefona ali ne moraš ga koristiti. :blush:

Razina korisnika 4
Bedž +1

Odgovorit ću kao i u ranijoj temi; Uđi u Napredne postavke/Ažuriraj/Provjeriti (Advanced Settings/Update/Check), pa vidi hoće li ti ga ponuditi.

Razina korisnika 4
Bedž +1

Napomena za A1, a vjerujem da znate, da je Tele2 smanjio mjesečni limit brzog interneta sa 1TB na 200GB, pa možete očekivati navalu novih korisnika koji najavljuju prijelaz.

 

Tele2 puca po šavovima, valjda neće i A1 nakon opsade bivših telaca 😱

Nažalost, to se i dogodilo. Usluga je trenutno potpuno srozana, a ovi ne misle baš ništa učiniti povodom toga.

Razina korisnika 4
Bedž +1

Ne razumijem, u pitanju je potpuno isiti uređaj, ali moraš kupiti novi? Zašto?

Razina korisnika 3
Bedž +3

@Ord bok, SIM karticu iz Flatbox-a nije dozvoljeno vaditi i stavljati u drugi uređaj sukladno uvjetima korištenja terminalne opreme i realizacije Homebox/Officebox priključka. 

Razina korisnika 2

nastavno na temu, mislim da ima i opcija bez ugovorene obveze, po isteku ugovora ostaneš njihov (A1) korisnik ali bez ugovorene obaveze , nisam siguran ali mislim da postoji

 

Razina korisnika 4
Bedž +1

Znači, kad mi istekne ugovor Homebox tarife i želim je produžiti, ne mogu jer više ne postoji, nego moram prijeći na Flatbox i kupovati drugi uređaj?

Razina korisnika 4
Bedž +1

To sam i mislio, međutim odgovor A1_Dražena me zbunio.

Razina korisnika 3
Bedž +3

@Ord mislim da je došlo do nesporazuma :grin:  Ako produljuješ ugovornu obvezu uz promjenu paketa na Flatbox DUO, možeš zadržati svoj postojeći uređaj. Ako je u pitanju aktivacija potpuno nove usluge onda je potrebno kupiti i novi uređaj. Nadam se da je sada jasnije :wink:

nastavno na temu, mislim da ima i opcija bez ugovorene obveze, po isteku ugovora ostaneš njihov (A1) korisnik ali bez ugovorene obaveze , nisam siguran ali mislim da postoji

 

https://www.a1.hr/privatni/internet/super-homebox

Biraj želiš li ugovornu obvezu ili ne.

Razina korisnika 4
Bedž +1

Jasno mi je, ali p3r02d3r0 je pitao za aktivaciju usluge a već ima takav uređaj, pa sam pretpostavio da već koristi nekakvu Homebox uslugu.

Odgovori