Riješeno

Cat6 LTE router, Vip što čekate?

  • 28 February 2017
  • 38 odgovora
  • 12968 pregleda

Razina korisnika 6
Bedž +6
Evo već smo lijepo zagazili u 2017. godinu i prošlo je mnogo vremena otkako je VIP podigao brzine interneta do 225 Mbps, no zašto još uvijek nema opreme u vidu routera i modema koja podržava takve brzine? Svi Vipovi routeri u ponudi već godinama su stali na cat4 i 150Mbps, zašto konačno se ne uvede barem jedan router koji podržava cat6? Slična stvar je i sa konkurencijom, neki dan pričam sa HTovim prodavačem i pitam ja njega kolika je maksimalna brzina mobilnog interneta a on ko iz topa "do 262 Mbps" reko ja super, uzimam, samo mi još dajte uređaj koji podržava toliku brzinu (znajući da ih nemaju) .. on meni imate ovaj router on vam je kunu, drugi router on je isto neku siću, imate stick opet praktički za džabe, reko ja svejedno mi je samo mi dajte onaj koji ide do 262 "ja sam ispod tornja" i na mobitelu imam toliku brzinu - gleda on jedan ide do 150Mbps, gleda drugi ide isto do 150Mbps, gleda treći opet do 150Mbps - i, što, nema, ha? Ali bitno da vam je reklama iznad velika da idete do 262 ali uređaja koji podržavaju tu brzinu ni za lijek, zadnji uređaj ste valjda još 2013. uvezli ... ISTA situacija je sa Vipom. Gledam onaj prastari crni Huawei cat4 router koji imaju u ponudi on im je "zvijezda" webshop ponude već godinama, došao je u međuvremenu još jedan Huawei koji je isto cat4 (do 150 Mbps). I sve te routere daju praktički za džabe pod ugovorom a ne pada im na pamet da uvezu neki cat6 koji bi bio malo skuplji no podržavao tehnički do 300Mbps pa bi se moglo (na mjestima gdje to pokrivenost dozvoljava) izvući barem blizu tih 225 Mbps koje reklamirate.

Tako da moje potanje je, ako tu ima koji zalutali VIPov tehničar, zašto ne uvezete cat6 router i ne ponudite ih svojim korisnicima uz neku od pretplata? Koliko god da bili skuplji ima ljudi koji će ih sigurno uzeti, nije li malo blesavo reklamirati se da idete do 225 a ne nudite niti jedan router koji podržava tu brzinu?
icon

Najbolji odgovor od A1_Marko 2 March 2017, 20:11

Pogledaj original

Odgovora 38

Razina korisnika 7
Bedž +4
stigao huawei e5186s-22a :8

Gdje je stigao? Ja ga ne vidim na VIP-ovim stranicama

doma kod mene!

nećeš ga ni vidjeti u vipovoj ponudi
Razina korisnika 7
Bedž +4
Nije mi čudno, cat16 postoji, više je pitanje bilo jer je cat6 daleko učestaliji na mobitelima.
cat16 router ima
Razina korisnika 7
Bedž +4
Evo za one koji koriste vanjske antene za 4G i 4G+ odličan alat za očitanje svih parametra prilikom usmjeravanja antena radi na huawei i fritz box routerima. Ima li neko da me uputi ili prosvijetli zašto na routeru nemam 4G+ nego samo 4G. slike u prilogu.
Razina korisnika 4
Bazna stanica na koju se spajaš nema 4G+.Jesi li probao spajanje sa mobitelom?
Razina korisnika 7
Bedž +4
Imam na mobu 4G+ mislim da je problem u tarifi koja je stara skoro 2g tarifa je internet bez granica L 25gb promet mjesečni al to mi nitko ne može potvrditi u službi za korisnike
Razina korisnika 7
Bedž +4
Evo Tele2 prvi u Hrvatskoj ima u ponudi cat6 router ZTE MF286 svaka čast!
Razina korisnika 5
Evo Tele2 prvi u Hrvatskoj ima u ponudi cat6 router ZTE MF286 svaka čast!
A imaju Cat4 mrežu.

A u Vip-u obrnuto... :?:?
Razina korisnika 7
Bedž +4
Evo Tele2 prvi u Hrvatskoj ima u ponudi cat6 router ZTE MF286 svaka čast!
A imaju Cat4 mrežu.

A u Vip-u obrnuto... :?:?

Nema veze al ide mi brzina do 135Mbps na tele2 sa cat6 routerom, a na vipu sa cat4 routerom max do 100Mbps tako da Tele2 opet bolja ponuda:D
@DAWORIN
pozdrav,vidim koristis FW verziju 21.310.01.00.07
07=Telia Sweden
Jesi zadovoljan brzinom,kako funkcionira Voip?
Web interface da li trom,ili ide glatko?
Ja sam napravio flash na fw verziju 21.316.01.00.00
1 00/000 n/a n/a-OPEN
i malo mi je trom.Mislim na web interface.
Naravno radi se o istom uredjaju E5186s-22a
Hvala
Razina korisnika 7
Bedž +4
Imao sam tu verziju ali na toj verziji ne radi CA tj ne radi istodobno na dvije frekvencije 800 i 1800Mhz (ako si na tele2 to nije bitno jer oni su samo na 1800Mhz) evo ovako izgleda kad radi CA. Da probao sam taj hugate firmware koji ti koristiš al nisam baš oduševljen njime
Huawei_band_tool_v0.1 mi javlja da je CA 1800+800 uspjesno upareno.Takvu brzinu naravno ni u snu ne mogu imati.Ja sam negdje na 30Mbit/s download.Mreza je tu preopterecena(Pleternica-okolina).
@DAWORIN
Shvatio sam,jer sam sad i ja instalirao fw 21.316.01.01.07.
Ti radis sa network mode drop down u web interfaceu rotera izmjene frekvencija.Samo mi opet nije jasno kako
ih uparais zajedno?Ja imam opcije only 1800,only 800,itd.
Ja za te stvari koristim gore navedeni Huawei band tool.Interesantno mi je sto ja na 1800 MHz nemam konekciju,vec samo na 800MHz.To sam tek sad vidio.Katastrofa.Kakvu antenu ti koristis?
B3+B20 kako se vidi na slici 1800+800.
Razina korisnika 7
Bedž +4
evo da ti kažem CA radi samo na jednom firmware (isprobao sam ih sve) i to Elisa(Finland) BV7R2C0update_21.318.01.00.260.gz. Kad instaliraš firmware obavezno router na tvorničke postavke.Zatim stavi samo na 800Mhz i isprobaj brzinu. Onda na 1800Mhz i isprobaj brzinu(Zbroj tih brzina će ti biti kad ti radi CA). Zatim stavi u postavkama mreže sve na auto restartaj router, i CA mora raditi tj brzine moraju biti zbroj 800+1800Mhz. Javi rezultat. E5186 Toolbox a ni LTEWatchH ne mogu uključiti CA ako to firmware ne dozvoljava tako da sve što si radio preko toolboxa nije u stvarnosti odradio. Sve promjene frekvencije radi preko sučelja routera.Evo par slikica od antena. E da signal ti je očajan zato i nemaš neke brzine. Koliki ti je upload? Evo u prilogu kakav signal treba biti.

Odgovori