Riješeno

Cat6 LTE router, Vip što čekate?

  • 28 February 2017
  • 38 odgovora
  • 12968 pregleda

Razina korisnika 6
Bedž +6
Evo već smo lijepo zagazili u 2017. godinu i prošlo je mnogo vremena otkako je VIP podigao brzine interneta do 225 Mbps, no zašto još uvijek nema opreme u vidu routera i modema koja podržava takve brzine? Svi Vipovi routeri u ponudi već godinama su stali na cat4 i 150Mbps, zašto konačno se ne uvede barem jedan router koji podržava cat6? Slična stvar je i sa konkurencijom, neki dan pričam sa HTovim prodavačem i pitam ja njega kolika je maksimalna brzina mobilnog interneta a on ko iz topa "do 262 Mbps" reko ja super, uzimam, samo mi još dajte uređaj koji podržava toliku brzinu (znajući da ih nemaju) .. on meni imate ovaj router on vam je kunu, drugi router on je isto neku siću, imate stick opet praktički za džabe, reko ja svejedno mi je samo mi dajte onaj koji ide do 262 "ja sam ispod tornja" i na mobitelu imam toliku brzinu - gleda on jedan ide do 150Mbps, gleda drugi ide isto do 150Mbps, gleda treći opet do 150Mbps - i, što, nema, ha? Ali bitno da vam je reklama iznad velika da idete do 262 ali uređaja koji podržavaju tu brzinu ni za lijek, zadnji uređaj ste valjda još 2013. uvezli ... ISTA situacija je sa Vipom. Gledam onaj prastari crni Huawei cat4 router koji imaju u ponudi on im je "zvijezda" webshop ponude već godinama, došao je u međuvremenu još jedan Huawei koji je isto cat4 (do 150 Mbps). I sve te routere daju praktički za džabe pod ugovorom a ne pada im na pamet da uvezu neki cat6 koji bi bio malo skuplji no podržavao tehnički do 300Mbps pa bi se moglo (na mjestima gdje to pokrivenost dozvoljava) izvući barem blizu tih 225 Mbps koje reklamirate.

Tako da moje potanje je, ako tu ima koji zalutali VIPov tehničar, zašto ne uvezete cat6 router i ne ponudite ih svojim korisnicima uz neku od pretplata? Koliko god da bili skuplji ima ljudi koji će ih sigurno uzeti, nije li malo blesavo reklamirati se da idete do 225 a ne nudite niti jedan router koji podržava tu brzinu?
icon

Najbolji odgovor od A1_Marko 2 March 2017, 20:11

Pogledaj original

Odgovora 38

Razina korisnika 7
Bedž +4
Ma kroz koju godinu će nabaviti routere cat5 ili cat6. A ovi routeri cat4 max brzina koja ide je 100 Mbps bilo preko lana ili wifi-ja. lan je 100Mbps a wifi 130Mbps al na wifi teško možeš računati na max brzinu imam HUAWEI E5172 LTE. pa uvesti će oni routere cat5 ili cat6 samo da ne bude neka verzija sa 100Mbps na lanu treba biti gigabitni lan za brzine veće od 100Mbps
Razina korisnika 6
Bedž +4
Spori su inertni i neinovativni. Ja sam im na primjer savjetovao još prije par godina da stave noćnu opciju na homebox i zažive malo uslugu koju su zapostavili. Tek sad su se dosjetili homebox turbo tarife itd. Niti sama LTE usluga se nebi još uvijek rasprostranila da ih nije Tele2 odlučio doslovno preko noći posramiti kada je pustio svoju 4G mrežu te u startu pokrio preko 90% stanovnika.
Govorilo se u medijima da će u tih par gradova gdje je dostupna 4G+ mreža povećati brzinu na do 300Mb/s Čim to bude očekujem jumbo plakate na svakih par metara i skupe reklamne spotove na svim TV kanalima, a CAT6 router možda kroz još jedno 2-3 godine.
Pozdrav!

Radimo na provjeri, javimo se naknadno.

Danijel
Pozdrav,

Prije svega vam zahvaljujemo što vrlo dobro pratite trendove u mobilnoj tehnologiji i na zainteresiranosti oko naših usluga te popratnih uređaja.
Naravno da radimo na tome da u skorije vrijeme u svoju ponudu uvrstimo uređaj koji će nuditi Cat6 funkcionalnosti, a koji bi bio cijenovno prihvatljiv našim korisnicima.
Do tada Vipnet brzine na mobilnoj mreži možete isprobavati na nekim od uređaja koji to podržavaju Samsung Galaxy A5 2016, Samsung Galaxy A3 2017, Samsung Galaxy A5 2017, Apple iPhone SE.
Razina korisnika 6
Bedž +6
Hvala Danijel, hvala Marko :)

Imam ja već cat6 mobitel (iPhone 6s) i brzine na mojoj lokaciji doma dosežu 180-190Mbps zato bi ja in the first place i htio neki bolji router čisto da iskoristim ovo što trenutno mogu dobiti od brzina, sa cat4 će sigurno to pasti ispod 100Mbps. No na duže staze ne možeš koristiti mobitel za takve stvari - grije se, baterija se uništava itd, zato i treba ljudima ponuditi neko dugoročnije/kvalitetno rješenje u vidu routera. Da ne govorim koliko router znači kod korisnika gdje više ljudi treba koristiti taj internet...

Ako postoji u vašem sustavu kakav dio za želje korisnika, opaske ili kako to već nazvati - nadam se da će se zabilježiti i ovo u vezi cat6 routera. Na kraju krajeva čudi me da nitko u samom Vipu nije već uvidio apsurdnost trenutne situacije reklamiranja brzina na data karticama (dakle isključivo mobilnom internetu ne voice da bi se uzimali mobiteli) gdje uz vašu opremu koju nudite za tu vrstu usluge se te brzine - ne mogu ostvariti, i to gotovo ni upola.
@acer112
Isprike na nezgodno sročenom postu. Upravo smo mislili na router sa Cat6 funkcionalnostima. Moramo se svi složiti da je cijena opreme koju bi krajnji korisnik platio ključni faktor, a ne smijemo zaboraviti i samu kvalitetu i funkcionalnost uređaja, odnosno rezultate kako će se isti ponašati na mreži. Uglavnom radi se na tome da se Cat6 router što prije nađe u našoj ponudi.
Razina korisnika 6
Bedž +6
Slažem se da je i cijena bitan faktor iako danas cat6 routeri više nisu toliko skupi jer i njima vrijeme polako prolazi, vani se oni mogu naći već za 1500 kuna, dok čisto za usporedbu cat4 su oko 1000 kuna. Ono što je trenutno skupo i "zadnji krik" tehnologije su cat9/11 routeri koji su cca 4000-5000kn. Govorim sve o Huawei uređajima, dakle marka koju i vi imate u ponudi.

Na kraju krajeva te uređaje vi ne dajete besplatno, tko želi može uzeti kvalitetniji uređaj, tko ne želi - uzme jeftiniji cat4, baš kao što to funkcionira na svim mobitelima, tabletima i ostalim uređajima koje imate u ponudi. Cat4 routere uz XL tarifu dajete za svega 9kn jednokratno, što će reći da ima itekako prostora da se plati koja kuna više ili da se uređaj otplaćuje na rate.

Ali drago mi je čuti da se radi na tome i nadam se da će čim prije ti uređaji biti u ponudi.
Razina korisnika 2
Imam ZTE 283 router, sve crtice signala su pune a signal u decibelima je loš čak i sa vanjskim antenama ne pada ispod -87 decibela. Sa takvim signalom download mi je oko 20 Mbit/s a upload nešto veći, skoro 30 Mbit/s. Čitao sam da su neki korisnici uspjeli sa routerima drugih proizvođača dobiti veće brzine pa me zanima imate li u ponudi router drugog proizvođača osim ZTE i dolaze li konačno u ponudu korisnicima routeri cat6 kategorije?
Razina korisnika 7
Bedž +4
stigao huawei e5186s-22a :8
Razina korisnika 7
Bedž +4
https://www.4gltemall.com/blog/tag/huawei-e5186s-22a/
Razina korisnika 2
https://www.4gltemall.com/blog/tag/huawei-e5186s-22a/
Kupio sam baš ovaj router preko ebay-a al brzina mi nije ništa veća jer je moja bazna stanica preopterećena i nije upgrejdana na lte+
Od kako je sezona počela brzina downloada mi jedva prelazi 5 mbit/s a iz vipove službe za korisnike mi kažu da oni stalno poboljšavaju svoju mrežu i da se strpim.Do kad? Do 2020 kad u Europi bude naveliko 5G? Svi nas prave ovcama, do kad više!!!? Lopovi iz T-šljama su dobili novce od europske unije da uvedu optiku u ruralna područja a oni su tu lovu uzeli i sebi po švabiji postavljaju optiku a nama stavljaju na mala vrata polovni fttc koji su sebi skinuli.
Razina korisnika 7
Bedž +4
Ja imam polovicu one njihove obećane brzine od 225 mbit/s kod mene nema sezone:) al bio na moru i ti još imaš dobru brzinu ja sam imao na 4g 0.5 mbit/s. no nema veze ionako sam bio na odmoru od svih tih gadgeta, a stranci su bili oduševljeni brzinama (možeš zamisliti)
Razina korisnika 4
Routeri Cat 6,su relativno skupi.Osim entuzijasta,pitanje koliko bi to ljudi kupovalo?Mislim da Vip nema interesa da ih stavi u ponudu!?
Razina korisnika 6
Bedž +6
stigao huawei e5186s-22a :8

Gdje je stigao? Ja ga ne vidim na VIP-ovim stranicama
Razina korisnika 6
Bedž +6
Routeri Cat 6,su relativno skupi.Osim entuzijasta,pitanje koliko bi to ljudi kupovalo?Mislim da Vip nema interesa da ih stavi u ponudu!?

Nije istina da su skupi, ljudi u VIP-u kupuju mobitele od 10 tisuća kuna .. jel se i to treba izbaciti iz ponude jer je nekome "skupo"?

Cat6 uređaji na tržištu su oko 200tinjak eura, i manje, i to maloprodajna cijena - to nikako nije puno. Posebno ako se uzme u obzir da VIP cat4 uređaje u svojim najskupljim tarifama daje praktički džabe (za 9kn) bez ikakve otplate, dakle itekako ima prostora da se za one na XL-u ponudi nešto malo bolje, skuplje, na otplatu kako bi se dodatno privukao taj korisnik da uzme baš XL tarifu.
Razina korisnika 4
Mobiteli od 10000 kn. su za "pokazivanje",router Cat 6,koji neće iskoristiti ni trećinu mogućnosti svoje brzine,upitno?
Razina korisnika 4
Vipu bi bilo bolje da pripremi odgovor na hybridne routere,koje pripreme konkurencija!
Razina korisnika 6
Bedž +6
Jesu li onda i skupe tarife u VIP-u za pokazivanje zato što nekome to ne treba? Kad dođeš u neki informatički dućan jer i na kvalitetnije kompjutere gledaš kao na "za pokazivanje" a ne kao nešto što će netko možda moći iskoristiti? Ne razumijem taj stav. Hajmo se onda svi vratiti na uređaje od prije 5-10 godina jer većina ljudi ni trećinu njihovih mogućnosti ne koristi.

Na kraju krajeva, čemu reklamiranje 225mbps u VIP-u ukoliko to
a) nitko tehnički ne može sa opremom koju VIP nudi uhvatiti
b) je nešto što (po tebi) vjerojatno nitko osim entuzijasta uopće želi uhvatiti?

idemo stati na 20mbps i to nam je dosta, zatvaraj butigu.

Na takve stvari se ne gleda da ponudiš ono što narod sada želi (jer tada je to već zastario proizvod) već da ponudiš ono što će netko tek željeti. Idemo ih navući na nešto novo i pokazati kako im treba upravo 500mbps i naš super router koji to podržava (karikriam), a ne da ljude vraćaš 3 koraka u natrag i tapšaš po ramenu "dobro ti je i ovo".
Razina korisnika 4
Ja jesam za routere sa što većim Catom,ali prvi preduvjet je da osim reklamiranja velikih brzina,one postanu stvarnost.
Razina korisnika 6
Bedž +6
Kod nekih one jesu stvarnost. Ja sam već nekoliko puta postavljao screenshotove na ovom forumu brzine koje dobivam sa svojim cat6 mobitelom i one idu do 190mbps bez problema, sa VIP-ovim cat4 šrotom od routera koji sam dobio za 9kn - te iste brzine, sa istom karticom, na istom mjestu ali u različitom uređaju one padaju na jedva 80mbps (iako bi trebalo ići barem do 150mbps, tehnički), i za to sam postavljao screenshotve na jednoj od tema ovdje pa da se ne ponavljam.

Dakle, VIP negdje zaista nudi impresivne brzine ali to tehnički nikako ne prati oprema koju nude.
Razina korisnika 4
Iako sam često na različitim lokacijama,nažalost niisam dobio nikad brzinu veću 100 mbps.sa mobitelom Cat 16.U svakom slućaju ti bi sa tom dostupnom brzinom i valjanim routerom,možda i sa vanjskim antenama, mogao dobiti maksimalnu brzinu iz reklame!?
Razina korisnika 6
Bedž +6
Misliš cat6 imaš na mobitelu, ne cat16.

Da, vjerojatno bi sa dodatnim antenama i boljom opremom mogao još nešto izvući, sad koliko točno teško je znati.
Razina korisnika 4
U specifikacijama moga mobitela piše Cat 16,tako, koliko god tebi to čudno,info je pravi.
Razina korisnika 6
Bedž +6
Nije mi čudno, cat16 postoji, više je pitanje bilo jer je cat6 daleko učestaliji na mobitelima.
Razina korisnika 7
Bedž +4
stigao huawei e5186s-22a :8

Gdje je stigao? Ja ga ne vidim na VIP-ovim stranicama

doma kod mene!

Odgovori