carrier aggregation lte 4G+

  • 24 April 2019
  • 42 odgovora
  • 8837 pregleda

Razina korisnika 7
Bedž +4
Poz! Zanima me dali A1 podržava 3CA(carrier aggregation) tj da mobitel radi istovremeno na 3 frekvencije na kojima A1 ima 4g i to 800+1800+2100, znam da radi agregacija 800+1800 znači 2CA i još me zanima dali radi 2CA 1800+2100 ili 2CA 800+2100!

Odgovora 42

Razina korisnika 6
Bedž +6

Znaci A1 nema 5G u HR niti ce ga imati u skorije vrijeme. A ja se ponadao da oni u tisini implementiraju 5G i da korisnici vec koriste blagodati 5G mreze......

 

Ako imaju najnovije Samsung Galaxy S20 Ultra plus mobitele i nalaze se u blizini baznih stanica navedenih na hakomovim stranicama, vjerojatno se i obični, mali korisnici mogu spojiti na 5G.

Poštovani, trenutno neznamo odgovor na Vaše pitanje, čim nešto izbaci google obavjestiti ćemo Vas o Vašem pitanju. Dotle molimo za strpljenje i ubuduće, ovakva kompleksna pitanja šaljite u inbox.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Poštovani, trenutno neznamo odgovor na Vaše pitanje, čim nešto izbaci google obavjestiti ćemo Vas o Vašem pitanju. Dotle molimo za strpljenje i ubuduće, ovakva kompleksna pitanja šaljite u inbox.

Fala Zefo sta bi ja bez tvog pametnog komentara😀

Razina korisnika 7
Bedž +4

Poštovani, trenutno neznamo odgovor na Vaše pitanje, čim nešto izbaci google obavjestiti ćemo Vas o Vašem pitanju. Dotle molimo za strpljenje i ubuduće, ovakva kompleksna pitanja šaljite u inbox.

Evo odgovor na tvoje pitanje iz PP pošto ti ne mogu odgovoriti putem PP.Ovi routeri  FRITZ!Box 7590 i Fritzbox 7582

Hvala puno

 

Znaci A1 nema 5G u HR niti ce ga imati u skorije vrijeme. A ja se ponadao da oni u tisini implementiraju 5G i da korisnici vec koriste blagodati 5G mreze......


Dok država ne ponudi koncesije, nitko neće imati komercijalni 5G. Sada isprobavaju 5G kojekuda po Hrvatskoj. S koncesijama se kasni, pa bi sve mogli započeti tek sljedeće 2021. godine.

A1 ima 4G+   4CA 800+1800+2100+2600 no naravno ne na svim lokacijama sve frekvencije. Mijenjaj mob pa ja na routeru imam 4CA fali mi još frekvencija 2600 i 5CA. Moraš biti u trendu sa tehnologijom:grinning::wink: Ako ćeš opet kupovati čaomija pitaj i dobit ćeš pravu informaciju…..


Poslao sam im e-mail s pitanjem o tome. Danas me je nazvao jedan od njihovih zaposlenika. Da skratim, rekao je kako imaju CA na svim svojim frekvencijama. Ali je onda rekao da za moju tarifu nije moguć CA. Potom sam prebacio SIM karticu u jedan Huaweijev mobitel na minutu, dvije i saznao da CA kod mene doma radi na 800+1800MHz, što je prema riječima tog zaposlenika A1 nemoguće. Maloprije sam ostavio komentar o svemu ovome na profilu A1 na Facebooku s linkom na ovu temu da ljudi vide kako nitko ne odgovara na ovu vrstu upita po 9 mjeseci. Ne mislim kupovati novi mobitel, ali da sam znao da ovaj moj Redmi Note 7 ne podržava 800+1800 ne bih ga kupio. Kako takve podatke ne daju ni naši trgovci ni operateri, a i vani je ponekad teško saznati što koji mobitel podržava, kupio sam dobar, a opet pogrešan mobitel.


Da citiram sam sebe tj. svoju poruku. :-)

Danas je 14.6.2020. i prije 4 dana mobitel odjednom pokazuje 4G+. Kombinacija frekvencija je 1800+2100. Ranije kod kuće nisam mogao imati carrier aggregation ali kojekuda u Zagrebu da i to u raznim kombinacijama frekvencija. Što bi značilo da su nešto radili na nekoj baznoj stanici koja je meni blizu. Što je ogroman napredak u odnosu na odgovore koje sam dobivao od njih:

  • da bonaši (moja tarifa) nemaju carrier aggregation
  • da brzina ne ide preko 75 megabita

Zgrožen sam nekvalitetom službe za korisnike i svih ljudi iz A1 koji su mu se javljali na ovaj ili onaj način. Gomile netočnih informacija, nepoznavanje vlastite mreže za koju se radi i na kraju, nikakva pomoć.

Razina korisnika 2

Triban malu pomoć, kako da vidim i gdje dal sam na 4g ili 4g+ mreži. Mobitel s8+, ruter huawei b715s-23c.

Fala 

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • Micha Na mobitelu ti gore kod jačine 4G signala mora pisati 4G+, U routeru na početnoj stranici sučelja pored jačine signala. Kod B715 4G+ se pojavi tek kad se koristi veći protok podataka inače pokazije 4G i spojen je samo na jednu frekvenciju zbog uštede energije. Pokreni speed test i mora se pojaviti 4G+

Razina korisnika 2

Ne stoji nigdi 4g+ samo 4g,  ruter i mobitel 

fala 

Razina korisnika 7
Bedž +4

Znači da davatelj usluga ima na tvojoj mikrolokaciji samo jednu 4G frekvenciju. A za to ti je dovoljan CAT4 router

Razina korisnika 2

Vjerojatno, na speed test pored veze  piše multi, što se tiče rutera ostaje cat 9 jer sa njim imam puno bolje brzine nego sa prijašnjim ruterom od A1

Samo sad ispovajem 5g-9A2T25 S1 a prije sam koristila 5g-9A2T25 da vidim razliku., dok sam 2G-9A2R25 isključila. 

Poz! Zanima me dali A1 podržava 3CA(carrier aggregation) tj da mobitel radi istovremeno na 3 frekvencije na kojima A1 ima 4g i to 800+1800+2100, znam da radi agregacija 800+1800 znači 2CA i još me zanima dali radi 2CA 1800+2100 ili 2CA 800+2100!


Čini mi se da si čitao moje poruke, a u barem jednoj gotovo sigurno pišu frekvencije. Ne da mi se vraćati na njih i provjeravati.

Čitam screenshotove iz svojeg mobitela i aplikacije net monster: A1 ima 2CA 1800+2100, 800+1800 i 3CA 800+1800+2100. Na to se moj mobitel uspio spojiti. ALI; ALI; ALI, ne svugdje. Sve to ovisi o njihovoj mreži.

3CC= 3 component carrier aggregation (3CC CA)

 

 

Razina korisnika 7
Bedž +4
  • ptica  Eto promjeniš mobitel i imaš 3CA, jedino nisi napisao jel ima A1 2CA 800+2100

  • ptica  Eto promjeniš mobitel i imaš 3CA, jedino nisi napisao jel ima A1 2CA 800+2100


To je još uvijek isti mobitel. Ništa nisam mijenjao.

A1 je nešto čačkao po svojoj mreži i odjednom imam 4G+ već 12 dana: “ Danas je 14.6.2020. i prije 4 dana mobitel odjednom pokazuje 4G+. Kombinacija frekvencija je 1800+2100. Ranije kod kuće nisam mogao imati carrier aggregation ali kojekuda u Zagrebu da i to u raznim kombinacijama frekvencija. Što bi značilo da su nešto radili na nekoj baznoj stanici koja je meni blizu”.

Nemam pojma za ovu kombinaciju za koju me pitaš. Napisao sve kombinacije koje sam imao na svojem mobitelu i za njih sam napravio screenshot kao dokaz. Jasno, nisam sve tu slao. Nema ni smisla.

Pitaj A1. Šalji e-mail. Pitaj na Facebooku. Zovi njihov besplatni broj. Sve sam to radio i nisam od njih dobio pomoć.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Znam ja dobro koje agregacije podržavaju naši operateri! čaomi mobiteli su ti malo čudni pokazuje 4G+ a brzina samo s jedne frekvencije ne radi CA al dobro veseli se imaš 4G+ .

Znam ja dobro koje agregacije podržavaju naši operateri! čaomi mobiteli su ti malo čudni pokazuje 4G+ a brzina samo s jedne frekvencije ne radi CA al dobro veseli se imaš 4G+ .

 

Ako znaš, zašto pitaš?

Xiaomi podržava CA, a brzine su 3x više kada je u funkciji 2CA u odnosu na brzinu jedne frekvencije. Tamo gdje stanujem.

U samom centru Zagreba sam uz 2CA imao 10x višu brzinu u odnosu na mjesto stanovanja i to preko 230 megabita.

 

Nemam se namjeru više javljati. Ovdje ionako nisam mogao ništa saznati kako bih si pomogao, a nemam namjeru glumiti službu za korisnike A1 koja je plaćena za svoj rad. Pa, Daworine, zovi, piši, pjevaj službi za korisnike putem njihovim kanala komunikacije. Sretno!

Odgovori