carrier aggregation lte 4G+

  • 24 April 2019
  • 42 odgovora
  • 8837 pregleda

Razina korisnika 7
Bedž +4
Poz! Zanima me dali A1 podržava 3CA(carrier aggregation) tj da mobitel radi istovremeno na 3 frekvencije na kojima A1 ima 4g i to 800+1800+2100, znam da radi agregacija 800+1800 znači 2CA i još me zanima dali radi 2CA 1800+2100 ili 2CA 800+2100!

Odgovora 42

Razina korisnika 1
Strašno me zanima odgovor A1 stručnjaka!?
Razina korisnika 7
Bedž +4
10 dana nema odgovora nestali stručnjaci otišli raditi i EU....
Razina korisnika 1
Nažalost,nema odgovora,neznanje,neobrazovanost,nezainteresiranost?Nedavno sam poslao upit o LTE advance,nisu upoznati!?
Razina korisnika 6
Bedž +6


Meni se stalno izmjenjuju 4G i 4G+ na mom S9+. E sad, vjerojatno na Hakom stranicama piše na kojim frekvencijama radi A1 i ostali
Razina korisnika 7
Bedž +4
Meni se stalno izmjenjuju 4G i 4G+ na mom S9+. E sad, vjerojatno na Hakom stranicama piše na kojim frekvencijama radi A1 i ostali

Zna se na kojim frekvencijama imaju operateri 4G

A1 800Mhz , 1800Mhz, 2100Mhz

T-com 800Mhz , 1800Mhz

Tele2 1800Mhz , 2100Mhz

Gore pročitaj malo pažljivije moje pitanje. Na mobu ti se prebacije sa 4G na 4G+ ili obrnuto zbog toga kad na telefonu ne koristiš DL ili UL telefon se automatski prebaci na samo jednu frekvenciju zbog uštede baterije , a kad otvoriš pregledniki ili youtube ili bilo šta drugo što koristi podatke telefon se prebacuje na 4G+ i spoji se na dvije frekvencije 2CA ili tri 3CA ili 4CA(Imaš veće brzine pošto se podaci skidaju sa više frekvencija) itd itd
Razina korisnika 7
Bedž +4
Admini pročitajte ovaj članak i kad ga pročitate pokušajte naći odgovor na moje pitanje

https://www.ictbusiness.info/telekomunikacije/a1-hrvatska-zeli-nize-cijene-za-radiofrekvencijske-spektre-izgradnju-optike-i-podrsku-za-investiranje-500-milijuna-eura
Razina korisnika 6
Bedž +6
Zguglala sam LTE-A A1 Hrvatska i našla ovo

https://novac.jutarnji.hr/makro-mikro/samo-a1-korisnici-danas-skinu-vise-podataka-dnevno-nego-svi-korisnici-u-ljeto-2008/8138924/

Kao i ovo,čini mi se kao odgovor na tvoje pitanje

https://www.ictbusiness.info/telekomunikacije/vipnet-nastavlja-s-novim-rjesenjima-i-dize-brzinu-mreze


Jedino kaj ne mogu naći više link da do 2022.god. svi telekomunikacijski operateri moraju osigurati da najmanja brzina interneta ne smije biti ispod 100--nije bio poseban link već sam to pročitala u prvom linku što sam ga stavila u ovom postu 😂


Citat :"Tehnološka rješenja A1 Hrvatska već danas zadovoljavaju preduvjete Digitalne agende za EU do 2025. godine. Naime, u razvoju vlastite infrastrukture kompanija se vodi najnaprednijim razvojnim konceptima koji podrazumijevaju osiguravanje brzine interneta preko 100 Mbit/s, čime ispunjava ne samo ciljeve Digitalne agende 2020., nego i Digitalne agende 2025., prema kojoj svi stanovnici EU trebaju imati osiguranu minimalnu brzinu pristupa internetu od 100 Mbit/s."
Razina korisnika 7
Bedž +4
Ti članci su napisani prošle godine kad A1 nije imao tehničkih mogućnosti da poveća brzinu pošto su tek ove godine u drugom mjesecu dobili koncesiju za jedan blok na 2100Mhz i zato pitam dali imaju uključenu agregaciju za sve tri frekvencije ovo sve je rekla kazala....
Razina korisnika 6
Bedž +6
Pa koliko vidim, nije rekla kazala, u članku od prošle godine piše da A1 već debelo radi na inplementaciji 5Gmreže, a kako su dobili dozvolu za nove frekvencije, to znači da će u ovoj godini bar 10% korisnika već osjetiti dobrobiti nove mreže, a ostatak u narednih 5 godina. Pretpostavljam da će prvi biti otoci, kao i prošle godine,kada je Vipnet dobio privremenu dozvolu za 2100MHz zbog turističke sezone, a koliko vidim, zbog postignutih brzina na otocima Cresu i Rabu, Vipnet je dospio u finale EU najboljeg broadbend providera u 2018.godini...hm ...hm-koliko je to istina u PROMO člancima u Večernjem o tome, to zna samo A1-koji je očito i platio taj PROMO 🤔

Mene zanima ta strka oko štetnosti 5Gmreža ... koja je razlika u zračenju televizijskog signala i signala podatkovnog prometa,pa da se oko 5G diže tolika strka?
Razina korisnika 6
Bedž +6
Ja sam na Vipnetu, tj.A1 od 2003.godine i to na bonovima. Ono što mogu primjetiti je drastično poboljšanje brzine mobilnog interneta zadnjih par godina,pogotovo zadnju godinu. Pa ja sam Pie skinula u 10 minuta u siječnju ove godine. Dnevne i tjedne nadogradnje aplikacija u Google Playu i Galaxy Store-u više ni ne osjetim,dok trepnem, Microsoftovih 5 apps se nadograde u roku odmah. Svaki njihov paket update ukupno težak nešto malo manje od pola gige. Gotov za jednu minutu.
Razina korisnika 7
Bedž +4
Ja govorim o 4G mreži. 2100Mhz nema veze sa 5G mrežom: A1 ima 4G na 2100Mhz već više od godinu dana samo sad su dokupili još jedan blok i sad imaju širinu od 20Mhz na 2100 i sad brzine na 2100 su porasle na max 150Mbps naravno u idealnim uvjetima opterećenosti mreže i signala. Evo šta kaže šef HAKOM-a o 5G http://hr.n1info.com/Tehnologija/a374366/Sef-HAKOM-a-o-trzistu-elektronickih-komunikacija-Bolji-smo-od-ostalih.html
Razina korisnika 7
Bedž +4
Ja sam na Vipnetu, tj.A1 od 2003.godine i to na bonovima. Ono što mogu primjetiti je drastično poboljšanje brzine mobilnog interneta zadnjih par godina,pogotovo zadnju godinu. Pa ja sam Pie skinula u 10 minuta u siječnju ove godine. Dnevne i tjedne nadogradnje aplikacija u Google Playu i Galaxy Store-u više ni ne osjetim,dok trepnem, Microsoftovih 5 apps se nadograde u roku odmah. Svaki njihov paket update ukupno težak nešto malo manje od pola gige. Gotov za jednu minutu.
Al nije A1 jedini koji ima poboljšanje, ja na A1 skinem gigu ispod minute a na drugom operateru 1.5GB ispod minute
Razina korisnika 6
Bedž +6
Nije, ali svi na pretplati surfaju brže od bonaša. A A1 bonaši imaju još dodatnu poteškoću koju bonaši telci i tmobovci nemaju- battery drain bez obzira na marku mobitela ☹
Ti čekaš 3CA ,ja čekam wi-fi žarulje preko kojih ćemo surfati 🙃😀😋
Razina korisnika 7
Bedž +4
Još malo i mjesec dana i nema odgovora od admina pitajte u Austriju ako tu naši ne znaju!
Evo još jedan podatak koji je Adminima Špansko selo! A1 počeo puštati 4G na 2600Mhz. Sad još jedno pitanje dali ćete uključiti 3CA 800+1800+2600Mhz ili možda 4CA 800+1800+2100+2600Mhz pošto imate 4G i na 2100Mhz
Razina korisnika 7
Bedž +4
Budite i Vi dio zajednice gdje admini ne mogu pronaći odgovor na moje pitanje!

Poz! Zanima me dali A1 podržava 3CA(carrier aggregation) tj da mobitel radi istovremeno na 3 frekvencije na kojima A1 ima 4g i to 800+1800+2100, znam da radi agregacija 800+1800 znači 2CA i još me zanima dali radi 2CA 1800+2100 ili 2CA 800+2100!

 

Vidim da ti nitko nije odgovorio. Mjesecima me zanimaju isti podaci. Imam Xiaomi Redmi Note 7 koji nažalost ne podržava agregaciju 800 + 1800 (hardverski da, softverski ne). Jedino što sam uspio dobiti na A1 je 1800 + 2100 u samom srcu Zagreba. Pitanje je hoćeš li ti ikada vidjeti ovaj komentar. Do tvojeg pitanja došao sam guglajući o ovoj temi.

Razina korisnika 7
Bedž +4

A1 ima 4G+   4CA 800+1800+2100+2600 no naravno ne na svim lokacijama sve frekvencije. Mijenjaj mob pa ja na routeru imam 4CA fali mi još frekvencija 2600 i 5CA. Moraš biti u trendu sa tehnologijom:grinning::wink: Ako ćeš opet kupovati čaomija pitaj i dobit ćeš pravu informaciju…..

A1 ima 4G+   4CA 800+1800+2100+2600 no naravno ne na svim lokacijama sve frekvencije. Mijenjaj mob pa ja na routeru imam 4CA fali mi još frekvencija 2600 i 5CA. Moraš biti u trendu sa tehnologijom:grinning::wink: Ako ćeš opet kupovati čaomija pitaj i dobit ćeš pravu informaciju…..


Poslao sam im e-mail s pitanjem o tome. Danas me je nazvao jedan od njihovih zaposlenika. Da skratim, rekao je kako imaju CA na svim svojim frekvencijama. Ali je onda rekao da za moju tarifu nije moguć CA. Potom sam prebacio SIM karticu u jedan Huaweijev mobitel na minutu, dvije i saznao da CA kod mene doma radi na 800+1800MHz, što je prema riječima tog zaposlenika A1 nemoguće. Maloprije sam ostavio komentar o svemu ovome na profilu A1 na Facebooku s linkom na ovu temu da ljudi vide kako nitko ne odgovara na ovu vrstu upita po 9 mjeseci. Ne mislim kupovati novi mobitel, ali da sam znao da ovaj moj Redmi Note 7 ne podržava 800+1800 ne bih ga kupio. Kako takve podatke ne daju ni naši trgovci ni operateri, a i vani je ponekad teško saznati što koji mobitel podržava, kupio sam dobar, a opet pogrešan mobitel.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Dali možda netko zna kolika je pokrivenost A1sa 5G mrežom u HR? Ima možda netko da koristi blagodati A1 5G mreže?

Razina korisnika 2

Po ovome još ništa 

 

Razina korisnika 2

Po ovome još ništa 

 

Di je slika 😂nestala 

Razina korisnika 6
Bedž +6

Dali možda netko zna kolika je pokrivenost A1sa 5G mrežom u HR? Ima možda netko da koristi blagodati A1 5G mreže?

Evo u ovom članku imaš odgovor i link na HAKOM-ove stranice sa popisom svih 5G baznih stanica

https://www.bug.hr/telekomunikacije/sve-o-5g-tehnologiji-u-hrvatskoj-na-jednom-mjestu-15163

Razina korisnika 6
Bedž +6

Po ovome još ništa 

 

Di je slika 😂nestala 

 

Pa kad još testiraju mrežu, i A1 i HT 😉.

Razina korisnika 6
Bedž +6

Po ovome još ništa 

 

Di je slika 😂nestala 

 

Pa kad još testiraju mrežu, i A1 i HT 😉.

Razina korisnika 7
Bedž +4

Znaci A1 nema 5G u HR niti ce ga imati u skorije vrijeme. A ja se ponadao da oni u tisini implementiraju 5G i da korisnici vec koriste blagodati 5G mreze......

Odgovori