Riješeno

Biograd na moru, kamp Soline, internet ne radi

  • 23 August 2019
  • 6 odgovora
  • 451 pregled

Ljetujemo u Biogradu na moru u blizini kampa Soline. Većinu dana pristup Internetu putem A1 mreže je gotovo nemoguć.
BonBon i Tele2 rade daleko bolje, uglavnom bez problema.
Pretpostavljam da se u blizini kampa velik broj A1 korisnika spaja putem iste pristupne točke na Internet te A1 nema dovoljno dobru infrastrukturu da to podnese.
Zaključak o preopterećenosti sam donio zbog toga što Internet putem A1 mreže radi rano ujutro (6 ili 7 h) kada većina ljudi spava no tijekom dana i večeri ne radi.

Ima li netko slična iskustva te ima li nade da A1 to popravi?

P.S. Jumbo plakati u Zagrebu na kojima A1 tvrdi da ima najbolji Internet su me ponukali na ovaj post.

Lp,
Vedran
icon

Najbolji odgovor od A1_Matej 25 August 2019, 18:57

Pogledaj original

Odgovora 6

Razina korisnika 6
Bedž +6
Da,nažalost, A1 se već drugu godinu zaredom hvali da ima najbrži internet i to pogotovo na moru, mislim da postoje članci-plahte (tj.kilometarske čitabe 😀) o tome kako je A1 povezao hrvatsko otočje sa superbrzim internetom, čak-testirali su cijelo prošlo ljeto tu mrežu i na osnovu toga pokupili neke nagrade, i najavili da će to isto napraviti ove godine. Samo nisu rekli da li se radi o istoj Zemlji, istom raju na Zemlji ili nekom drugom paralelnom svijetu gdje se djelić tamo neke planete također zove Hrvatska 😋
Bedž
Pozdrav, postoji mogućnosti da se na nekih područjima pojavi otežano korištenje mreže ako se puno korisnika nalazi na jednom području. Vjerujem kako većina korisnika koristi 4G mrežu pa je moj savjet da se u takvim situacijama probaš prebaciti na 3G mrežu. Imati ćeš nešto manju brzinu ali vjerujem da ćeš moći normalno koristiti svoje usluge.
Pozdrav, postoji mogućnosti da se na nekih područjima pojavi otežano korištenje mreže ako se puno korisnika nalazi na jednom području. Vjerujem kako većina korisnika koristi 4G mrežu pa je moj savjet da se u takvim situacijama probaš prebaciti na 3G mrežu. Imati ćeš nešto manju brzinu ali vjerujem da ćeš moći normalno koristiti svoje usluge.
Ako se dobro sjećam, to sam pokusao i prije no nije pomoglo.
Trenutno i na 4G/3G/2G (auto) radi jednako kao i na 3G opciji - donekle radi iako jako sporo, možda se sezona bliži kraju pa će to biti bolje.
U špici sezone ne radi uopće i pomaže na zalost jedino koristenje mreže drugih operatera.
Razina korisnika 2
Bedž +3
@vvidovic Trudimo se osigurati najbolju pokrivenost, no uvijek postoji mogućnost prevelike opterećenosti mreže u određenom trenutku. Savjetujem da se ipak javiš odjelu tehničke podrške na broju 0800 091 091 da se napravi detaljna analiza. Mogući su razni uzroci za trenutne poteškoće koje navodiš pa bi bilo najbolje da se sve provjeri.
@vvidovic Trudimo se osigurati najbolju pokrivenost, no uvijek postoji mogućnost prevelike opterećenosti mreže u određenom trenutku. Savjetujem da se ipak javiš odjelu tehničke podrške na broju 0800 091 091 da se napravi detaljna analiza. Mogući su razni uzroci za trenutne poteškoće koje navodiš pa bi bilo najbolje da se sve provjeri.
Probao sam zvati ali nakon 5-10 min čekanja odustso. Pokušati ću ponovno.
Problemi nisu trenutni već se ponavljaju svake sezone, svaki dan.
Konkurentske mreže nemaju tih problema na ovoj lokaciji.
Evo i lokacije:
Put Solina
Put Solina, 23210, Biograd na Moru
https://maps.app.goo.gl/nRuCpP2PNmaNDDuJ8
Dobio podršku, kažu da se vidi da je preopterećeno ali da su u planu nove stanice + dogradnja postojećih pa bi slijedeće sezone (ako se broj turista ne udvostruči) trebalo biti puno bolje...
Nadam se da će biti bolje slijedeće sezone te da će polagani odlazak turista popraviti stvari već ove sezone dok smo još tu.

Odgovori